Dokázaly jsme, že umíme vyhrávat, řekla brankářka. V duelu házenkářek s Ukrajinou chytila polovinu střel

České házenkářky na mistrovství světa vyhrály třetí ze čtyř zápasů. Ukrajinu porazily 30:23 a udržely naději na účast ve čtvrtfinále turnaje. Pod český triumf se výrazně podepsala střídající gólmanka Sabrina Novotná, která měla úspěšnost zákroků přesně 50 procent. „Po psychické stránce je to důležité, protože nás čekají dvě nesmírně těžká utkání,“ hodnotila Novotná.

Frederikshavn (Dánsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České házenkářky závěr šampionátu v Herningu nezvládly. Po prohře s Černou Horou berou 8. místo

České házenkářky na mistrovství světa vyhrály třetí ze čtyř zápasů (ilustrační foto) | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: Profimedia

Ve 24. minutě si trenér českých házenkářek Bent Dahl vzal oddechový čas, uklidnil tým a nařídil vyměnit gólmanky, čímž rozhodl utkání. Místo jedničky Petry Kudláčkové naskočila náhradnice Novotná, která ukrajinské střelkyně dobře zná.

Přehrát

00:00 / 00:00

České házenkářky porazili na mistrovství světa Ukrajinu 30:23. Výrazně jim k tomu pomohla brankářka Sabrina Novotná, která do zápasu nastoupila ze střídačky.

„Pár Ukrajinek se pohybuje v české nejvyšší soutěži. Zápas nám vyšel a máme dva body. Po psychické stránce je to důležité, protože nás čekají dvě nesmírně těžká utkání. Myslím si, že jsme si zase dokázaly, že umíme vyhrávat. Doufám, že na této vlně budeme pokračovat,“ dodala třiadvacetiletá gólmanka Lázní Kynžvart, která ovšem usiluje o přestup do zahraničí.

Novotná zapsala třináct zákroků a chytila každou druhou na ni letící střelu. Házenkářky i díky ní získaly v závěru první půle klíčový náskok, který postupně navýšily až na rozdíl sedmi branek a výsledné skóre 30:23.

V prvním poločase jsme Pétě (Kudláčkové) moc nepomohly v obraně, takže tam šla Sába (Novotná), která nás skvěle podržela. My jsme jí trochu pomohly s bloky a za to jsme taky šťastné, ocenila Novotnou kapitánka národního týmu Veronika Malá.

V příštím utkání na mistrovství světa se Češky v pátek pokusí zdolat silné Španělky.

František Typovský, job Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít