MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Nymburk ztratil slibný náskok a v Zaragoze těsně prohrál

Promarněná příležitost. Nymburk v úvodním kole osmifinálové skupiny Evropského poháru FIBA ztratil na hřišti Zaragozy čtrnáctibodové vedení a prohrál 79:82. Duel rozhodla poslední čtvrtina, kterou svěřenci Francesca Tabelliniho prohráli po závěrečné nevydařené sedmiminutovce 14:28. Další utkání čeká bronzový tým uplynulé sezony domácí soutěže příští týden doma proti turecké Manise.

Jaromír Bohačík
zdroj: Basketball Nymburk

"Musíme jít dál. Byl to první zápas ve skupině. Asi by nás víc mrzelo, kdyby se tohle stalo na domácí palubovce, kde chceme vyhrávat. Nic nekončí," řekl nymburský pivot Martin Kříž.

"Je to smolný začátek a teď je na nás, jak se s tím vypořádáme. Poučíme se z toho, co bylo špatně, vyvarujeme se toho a budeme v dalších zápasech lepší a lepší, abychom měli šanci postoupit ze skupiny," doplnil Kříž.

Středočechům nepomohlo ve Španělsku ani 17 bodů Američana Jitauriouse Gordona. Domácí celek táhl Mark Smith, který byl s 20 body nejlepším střelcem zápasu. Nymburk si připsal v tomto ročníku soutěže teprve druhou porážku.

Nymburk nastoupil po náročném sedmnáctihodinovém přesunu. Kvůli zpožděním a zrušeným letům dorazil do Zaragozy až dnes ráno a zrušil i dopolední trénink.

Osmnáctinásobní čeští šampioni zahájili utkání bojovně. Zaragoza sice v první čtvrtině vedla dvakrát o sedm bodů, Nymburku se ale podařilo ve druhé části od stavu 21:27 osmibodovou šňůrou vývoj otočit. Do poločasové přestávky šli hosté s těsným mankem 41:42. Nejlepším střelcem domácích byl s 11 body Dejan Kravič, v dresu Nymburka měl osm bodů Thomas Bell.

Svěřenci kouče Tabelliniho ve druhé půli zlepšili obranu. Ve třetí čtvrtině povolili soupeři dvanáct bodů, sami jich nastříleli 24 a před závěrečnou částí měli 11 bodů k dobru. Vedle Bella se rozstřílel také Gordon.

V poslední části Nymburk zvýšil po trojce Jaromíra Bohačíka vedení až na 75:61 a zdálo se, že získá po pěti triumfech v základní skupině i první úspěch v osmifinálové části. Závěrečná sedmiminutovka však českému týmu nevyšla.

Zaragoza se díky šňůře 12 bodů vrátila na dostřel a za podpory fanoušků dokonala sedmačtyřicet sekund před koncem po smeči Lucase Langarity obrat. Nymburk v posledních šesti minutách dal jen čtyři body a utkání ztratil.

Zaragoza – Nymburk 82:79 (25:21, 42:41, 54:65)

Nejvíce bodů: Smith 20, Kravič 13, Langarita 9 – Gordon 17, Bell a Bohačík po 12, Svejcar 11.