Domaro

Osmizápasová vítězná série Čáslavi skončila v Kutné Hoře!

3. prosinec 2023, 20:54

Kutná Hora – Podruhé v letošní základní části krajské ligy došlo na derby – na stadion SK Sršni Kutná Hora dorazili hokejisté HK Čáslav. První letošní souboj vyhrála domácí Čáslav po bojovném průběhu těsně 3:2:

Kutná Hora – Čáslav 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

První velkou šanci si připsal Šilhan, kterého obrana domácích nechala najet až před gólmana, ale branka z toho nepadla. To v 8. min. obrana Čáslavi přihlížela několika dorážkám, až M. Jelínek pověsil puk „pod víko“ – 1:0. Nabuzení Sršni zahrozili vzápětí znovu, tentokrát ale střela J. Kadlec skončila na gólmanovi Zelenkovi. Hosté srovnali v 9. min.: Domácí začali nešikovně střídat, P. Grauer přesnou kolmicí vysunul Kundráta, a ten už D. Jelínka prostřelil – 1:1. Na stavu se do první přestávky už nic nezměnilo, ač měl volný Plíhal v přesilovce dobrou pozici mezi kruhy, jenže Zelenka svůj tým podržel.

Druhou třetinu začali lépe hosté, když při přesilovce byli důrazní před bránou a Barbora dotlačil puk do sítě – 1:2. Ani ne za dvě minuty mohli Sršni vyrovnat, ovšem Jiráňův blafák po samostatném úniku Zelenka dobře přečetl. Na domácí lavičce v této chvíli vládla nervozita, trenér se snažil dlouho zavolat rozhodčího, ale nakonec měla Kutná Hora ve 27. minutě téměř dvouminutovou dvojnásobnou výhodu. Po pár vteřinách první vyloučení potrestal Pavel Švejda ranou z kruhu a s koncem druhého trestu M. Jelínek strhl vedení na stranu domácích – 3:2. Vedení si Kutná Hora donesla i do kabin, také proto, že Janatova pohotová ránu po přihrávce zpoza brány skončila ve výstroji gólmana D. Jelínka.

Poslední část zápasu začali domácí v početní výhodě, navíc svou aktivitu odměnili ve 46. minutě v další přesilovce čtvrtou brankou. A když v 55. min. Dytrych při svém úniku skvěle trefil horní růžek čáslavské brány, byli Sršni vítězství už hodně blízko. Hosté téměř čtyři minuty před koncem stáhli gólmana, soupeře zmačkli v jeho obranném pásmu, ale puk do sítě nedostali. Naopak Plíhal pečetil vítězství Kutné Hory do prázdné brány – 6:2.

„Skvěle jsme se vrátili do zápasu dvěma využitými přesilovkami dvěma góly na 3:2,“ popsal klíčový moment zápasu kutnohorský trenér Jiří Kadlec. Ten se ale za stavu 1:2 snažil mluvit s hlavním rozhodčím. „Něco se nám tam nezdálo, nevyslyšel nás, nepřišel. Nedá se nic dělat,“ uvedl. Jeho tým v první třetině nabídl hostům vyrovnávací branku špatným střídáním. „Utekli jsme z ledu a nechali jsme soupeře rychle otočit hru,“ popisoval situaci z první třetiny a dodal: „Třetí třetina byla z naší strany skvěle zvládnutá, už tam byly i nervíčky na pochodu, to ale k derby patří. Dnes jsme měli také parádní atmosféru, přišli diváci. Super, máme tři body.“

Hostující trenér Pavel Rohlík zápas komentovat nechtěl.

Branky a asistence: 8. M. Jelínek (Jiří Tvrdík), 28. Pav. Švejda (Beran), 29. M. Jelínek (Beran, Kadlec), 46. Jiří Tvrdík (Chmelař), 55. Dytrych, 59. Plíhal – 9. Kundrát (P. Grauer), 24. Barbora (Šilhan). Rozhodčí: Doubek – Hnilička, Marvan. Vyloučení: 8/7. Využití: 2/1. Kutná Hora: D. Jelínek – Pav. Švejda, Havránek, J. Kadlec, Beran, Dytrych – Bašus, Chmelař, Plíhal, Spitzer, A. Kadlec – Havelka, Zvěřina, Jiráň, Jiří Tvrdík, M. Jelínek. (Hobza, Sádlo, Hladík, Klazar). Trenér Antonín Kadlec. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Florian, Ježek, Krpata, Sladký – Janata, J. Grauer, Šilhan, Barbora, Navrátil – P. Grauer, Melovič, Kundrát, Kapec, Musil – Zelený. Trenér Pavel Rohlík.