Plzeň dál frčí Konferenční ligou bez ztráty bodu, výhru nad Ballkani trefil Šulc

Viktoria Plzeň dál kráčí základní skupinou C Konferenční ligy bez ztráty bodu. V Tiraně vyhrál západočeský tým nad kosovským FC Ballkani 1:0. Vítězný gól vstřelil v 81. minutě Pavel Šulc. Tým trenéra Miroslava Koubka měl už první místo v tabulce skupiny jisté.

Ballkani vstoupilo do utkání proti jasnému lídrovi skupiny bez ostychu a mohlo jít už po 10 minutách hry do vedení. Edvin Kuc hlavičkou sice přeloboval gólmana Viktora Baiera, toho však na brankové čáře skvěle zastoupil Robin Hranáč. Plzeňský celek se dostal do první zajímavé příležitosti až uprostřed poločasu, Jan Kliment ovšem zamířil z voleje jen doprostřed brány, kde stál připravený Enea Kolici. Klimentovi se nepodařilo otevřít skóre ani krátce před pauzou, kdy z bezprostřední blízkosti poslal míč z dorážky těsně vedle levé tyče.

Po poločasové pauze vyslal nepříjemnou střelu z dálky Lukáš Kalvach, brankář Kolici však tvrdou ránu vytěsnil. Chybu kosovské defenzivy mohl po hodině hry potrestat Jan Sýkora, jeho razantní pokus na bližší tyč však zvládl albánský gólman odrazit na roh. Nedynamický průběh druhé půle tak rozsekl až střídající Šulc, jenž skóroval hlavičkou po rohovém kopu.

Suverénní plzeňská jízda skupinou se na Balkáně nezastavila, jelikož kosovský celek nedosáhl ani na bod. Oba celky zakončí podzimní část pohárů 14. prosince. Ballkani zamíří do Záhřebu, Plzeň přivítá Astanu.

Utkání 5. kola skupiny C fotbalové Konferenční ligy:
FC Ballkani - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka:
81. Šulc. Rozhodčí: Barbu - Marica, Bucsi - Hategan (video, všichni Rum.). ŽK: Manaj, Halili - Dweh.

Ballkani: Kolici - A. Thaqi, Jashanica, Dellova, Halili - Zyba, Kuč, Trashi (89. Dulaj) - Gripshi, Berisha (89. Ismajlgeci), Karrica (70. Manaj). Trenér: Daja.
Plzeň: Baier - Paluska, Hranáč, Dweh - Holík (78. Řezník), Kalvach, Bucha (90.+2 Hejda), Mosquera - Sýkora (61. Hašek), Vlkanova (61. Šulc) - Kliment (61. Traoré). Trenér: Koubek.

Astana - Dinamo Záhřeb 0:2 (0:0)