Ballkani - Plzeň 0:1Další výhra pro Viktorku, rozhodl Šulc

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Fotbalová Plzeň vyhrála v Konferenční lize i pátý zápas. Na stadionu v Tiraně, kam byl duel přesunut z Prištiny kvůli špatnému stavu hřiště, porazila kosovské Ballkani 1:0. Vítěznou trefu obstaral v závěru záložník Pavel Šulc. Viktoria si triumf ve skupině a přímý postup do jarního osmifinále zajistila s předstihem už po čtvrtém kole.

Pavel Šulc (vlevo) se postaral o jedinou branku utkání

Trenér Miroslav Koubek dopředu avizoval, že vzhledem k jistému osmifinále a náročnému programu v závěru podzimu rozloží síly. V základní sestavě, která vyběhla na stadionu v Tiraně, kam byl zápas přesunut z Prištiny kvůli špatnému stavu hřiště, figurovali pouze čtyři hráči z obligátní jedenáctky.

Šanci dostali 18letý brankář Viktor Baier, stejně starý stoper Jan Paluska. A po přestávce si premiéru v A-týmu Plzně odbyl taktéž 18letý útočník Pavel Hašek.

Baier měl práci především v prvním poločase, kdy kryl tři nebezpečné střely y domácích. Při jedné situaci mu pomohl stoper Robin Hranáč, který z brankové čáry vyhlavičkoval lob Kuce.

Robin Hranáč v zápase proti Ballkani

Na druhé straně pálil v 25. minutě pohotově Jan Kliment, trefil však přesně místo, kde stál brankář Ballkani. Před pauzou pak plzeňský útočník v solidní šanci poslal míč těsně vedle. Ve druhém poločase hrozila víc Viktoria.

Největší příležitost spálil v 65. minutě Pavel Bucha, který z prostoru penalty netrefil branku. Zápas nakonec rozhodl v 81. minutě hlavou střídající Šulc, který využil zaváhání brankáře Ballkani při rohovém kopu.

Utkání 5. kola skupiny C fotbalové Evropské konferenční ligy:
FC Ballkani - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 81. Šulc. Rozhodčí: Barbu - Marica, Bucsi - Hategan (video, všichni Rum.). ŽK: Manaj, Halili - Dweh.
Ballkani: Kolici - A. Thaqi, Jashanica, Dellova, Halili - Zyba, Kuč, Trashi (89. Dulaj) - Gripshi, Berisha (89. Ismajlgeci), Karrica (70. Manaj). Trenér: D
Plzeň: Baier - Paluska, Hranáč, Dweh - Holík (78. Řezník), Kalvach, Bucha (90.+2 Hejda), Mosquera - Sýkora (61. Hašek), Vlkanova (61. Šulc) - Kliment (61. Traoré). Trenér: Koubek.