Autor: iSport.cz, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejisté New Yorku Rangers zdolali i bez zraněného Filipa Chytila na svém ledě Detroit 3:2 a vyhoupli se před Vegas do čela NHL. Boston s nejproduktivnějším Čechem v soutěži Davidem Pastrňákem je v tabulce třetí. Columbus s Davidem Jiříčkem v sestavě podlehl doma Montrealu 2:4.

Skóre v New Yorku otevřel ve 25. minutě domácí útočník Artěmij Panarin. Detroit, který hrál poprvé v sezoně bez kapitána Dylana Larkina, otočil ještě ve druhé třetině během 23 sekund. Nejdříve využil přesilovou hru Moritz Seider a na něj navázal Robby Fabbri. Rangers ve třetí třetině vystupňovali tlak a vyslali 19 střel, ze kterých překonali Villeho Hussa útočníci K'Andre Miller a v 56. minutě Jimmy Vesey.

Rangers vedou před Vegas o bod. "Máme skvělou partu a vítězství to ještě vylepšují. Je to zábava chodit teď na led a působivé je, že dokážeme vyhrávat 1:0 i 7:4," pochvaloval si Vesey. Jeho gól ještě zkoumali rozhodčí u videa, zda nepadl vysokou holí. "Nebudu lhát, nechtěl jsem se ani dívat na opakovaný záběr. Ale můj vnitřní pocit mi napovídal, že bude platit," doplnil.

Chytil chybí Rangers od 3. listopadu kvůli zranění v horní části těla a vynechal jedenáctý zápas v řadě.

Také v Columbusu začaly padat branky od druhé třetiny. Domácí vedli trefami Patrika Laineho a Jegora Činachova 1:0 a 2:1. Montreal vždy do pěti minut odpověděl, skóre vyrovnali Alex Newhook a Cole Caufield. Zápas rozhodl Joel Armia tečí v čase 57:03 a výhru zpečetil Gustav Lindström do prázdné branky.

Na Columbus dolehl náročný program, hrál pátý zápas v sedmi dnech a na výkonu se to projevilo. "Ve druhé třetině jsme měli pasáže, kdy jsme soupeře zatlačili. Ale celkově jsem viděl v naší hře hodně chyb. Nebyli jsme ani dostatečně agresivní, postrádal jsem vyšší nasazení," uvedl trenér poražených Pascal Vincent.

Jiříček odehrál 18 minut, během kterých zblokoval tři střely, nejvíce z týmu. Český bek také dvakrát vypálil a připsal si jeden záporný bod do statistiky +/-, když byl na ledě u gólu na 1:1.

Los Angeles podlehlo doma Washingtonu 1:2 a neprodloužilo sérii pěti výher, přestože soupeře přestřílelo 38:15. Kings vedli trefou Arthura Kalijeva 1:0 a ve třetí třetině vyrovnal na 2:2 Anže Kopitar, ale rozhodčí gól po trenérské výzvě odvolali kvůli ofsajdu. Obě branky Capitals obstarali hráči třetího útoku Anthony Mantha a Connor McMichael (1+1). Hrdinou utkání byl vyhlášen gólman hostů Charlie Lindgren, který zastavil 37 střel.

Domácí: 23:40. Laine, 29:47. Činachov

Hosté: 27:36. Newhook, 34:08. Caufield, 57:03. Armia, 59:03. Lindström

Domácí: Merzļikins (S. Martin) – A. Boqvist, Werenski (A), Jiříček, Provorov, Gudbranson, Bean – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau – Laine, Fantilli, Texier – Činachov, Sillinger, Voronkov – Danforth, Kuraly (A), Robinson.

Hosté: Montembeault (Allen) – Matheson (A), Lindström, Guhle, J. Barron, Struble, Kovacevic – Gallagher (A), Suzuki (C), Newhook – Slafkovský, Dvorak, Caufield – Jos. Anderson, Monahan, Armia – Ylönen, Evans, Pearson.

McCauley, Rank – Galloway, Berg

Nationwide Arena, Columbus

Návštěva

14 316 diváků

Domácí: 24:37. Panarin, 49:14. K. Miller, 55:45. Vesey

Hosté: 28:43. Seider, 29:06. Fabbri

Domácí: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Wheeler, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Brodzinski, Bonino, Cuylle – Pitlick, Goodrow, Vesey.

Hosté: Husso (Lyon) – Seider, Walman, Holl, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Compher, DeBrincat – Fabbri, Copp, Berggren – Perron (A), Veleno, Rasmussen – Kostin, Fischer, Sprong.

O'Rourke, Luxmore – Shewchyk, Murray

Madison Square Garden, New York

Návštěva

18 006 diváků

Domácí: 09:04. Kaliyev

Hosté: 12:12. Mantha, 38:30. McMichael

Domácí: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Grundström – Kaliyev, Lewis, Anderson-Dolan.

Hosté: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Sandin, T. van Riemsdyk, Edmundson – Wilson (A), Kuzněcov, Ovečkin (C) – M. Phillips, D. Strome, Milano – Mantha, McMichael, Protas – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.