NovinkyŽeny A

Přes Braník postup do čtvrtfinále poháru

Sparťanky rozstřílely třetiligového soupeře

Sdílet

Fotbalistky Sparty ve 3. kole Poháru FAČR rozstřílely třetiligový Braník 22:0 a zajistily si tak postup do čtvrtfinále.
Braník v 1. kole poháru zvítězil na hřišti divizních Klatov a v 2. kole dokázal vyřadit druholigové Prague Raptors. V ligové soutěži se ale branické hráčky trápí, ještě nedávno druholigový tým je momentálně na předposlední příčce ve třetí nejvyšší soutěži. Sparta byla nasazena přímo do 3. kola a souboj s Braníkem byl tak její letošní premiérou v poháru.
Kvůli sněhové pokrývce umělé trávy v Braníku byl výkop o 15 minut posunut, než byla hrací plocha způsobilá k utkání. Sparťanky hned od začátku zápasu na hřišti vládly, domácí hráčky nezachytily tempo a dávaly Spartě spoustu prostoru k ofenzivním akcím.
Na domácí brankářku Jindrovou se valil jeden útok za druhým, a i když toho spoustu pochytala a hecovala své spoluhráčky, že přece dnes nedostane deset gólů, nakonec vedly sparťanky už v poločase vysoko 12:0.
S aktivní hrou pokračovaly hostující fotbalistky i ve druhé půli, takže skóre dál a dál narůstalo. Celkem dopravily sparťanky míč do sítě dvaadvacetkrát, nejvíce přesných zásahů zaznamenala šestigólová Anna Šubrtová.
Sparťanky si tak v závěrečném utkání roku 2023 zajistily postup do jarního čtvrtfinále domácího poháru. Dalšími postupujícími ze třetího kola jsou Slavia, Viktoria Plzeň, Pardubice, Slovácko, Lokomotiva Brno, Liberec a Baník Ostrava. Čtvrtfinálové dvojice určí los.
Pohár žen FAČR, 3. kolo
ABC Braník - AC Sparta Praha 0:22 (0:12)
Branky: 27., 38., 41., 43., 59., 60. Šubrtová, 20., 33., 36. Polcarová, 35., 73. Dlasková, 29., 30. Cvrčková, 58., 88. Bužková, 79., 89. Truxová, 7. Paulenová, 12. Chang, 56. Corneil, 70. Motyčková, 77. Johnson
Sparta: Kožuriková - Dlasková, Ridgeway, Kotrčová (46. Svobodová), Corneil, Paulenová, Bužková, Chang (46. Bárková), Polcarová (46. Motyčková), Cvrčková (46. Truxová), Šubrtová (70. Johnson)