• Vernisáž výstavy obrazů Josefa Synka se křtem monografie

neděle 19.5 16:00 - Muzeum, Blatná

• Vlastivědný výlet na Pravětínská lada

neděle 19.5 7:40 - Volyně – sraz na náměstí Svobody

PÍSEK – Písečtí florbalisté vyhráli dvě utkání za sebou a boj o vyřazovací část rozhodně není ztracený. Na úspěšnou bilanci chtěli navázat i v sobotu 25. listopadu, kdy v rámci dalšího kola Národní ligy přivítali Pelhřimov. Tomu v prvním vzájemném utkání jen těsně podlehli a v domácí obloukovce chtěli soupeři porážku vrátit. A to se podařilo. Výhra se ale nerodila lehce. Svěřenci trenéra Michala Hanzlíka sice měli v prvních dvou třetinách navrch, ale trápila je produktivita. I tak si do závěrečné dvacetiminutovky nesli nadějný stav 2:1. Pak ale florbalisté Pelhřimova zabrali a díky dvěma rychlým trefám skóre otočili. Písek ale odpověděl slepenými góly Vojtěcha Šandy a Jakuba Mikeše. Pět minut před koncem pak odskočil trefou Jana Králíka. V samotném závěru ještě hosté utkání zdramatizovali, ale vyrovnat už se jim nepodařilo. Písečtí hráči berou třetí výhru v řadě a pomalu stoupají tabulkou.

FbC Písek - Spartak Pelhřimov 5:4 (1:0, 1:1, 3:3)
Branky: 5. Michal Měřička, 40. Jan Králík, 50. Vojtěch Šanda, 50. Jakub Mikeš, 55. Jan Králík - 39. Vojtěch Papež, 42. Matěj Kutílek, 44. Vít Papež, 58. Tomáš Kocián
Rozhodčí: Vladimír Buzický - Dominik Dolejš. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 140. Zásahy brankářů: Karel Tvrdík 17 - Libor Domkář 28;
Písek: Tvrdík – Měřička, Kolínský, Králík, Walter, Mikeš, Prčík, Šareš, Šanda, Štěpán Slunečko, Prokopec, Slepička, Chvosta, Staněk, Lešek, Hejpetr, Cendelín