České házenkářky vstoupily do turnaje v Chebu porážkou s norským výběrem

foto Ilustrační foto - Česko - Finsko, utkání skupiny 3 kvalifikace mistrovství Evropy 2024 házenkářek, 11. října 2023, Zlín. Zleva Natálie Kuxová z Česka a Eliška Desortová z Česka.

Cheb - České házenkářky vstoupily do přípravného turnaje tří zemí O štít města Chebu porážkou 26:31 s kombinovaným výběrem Norska. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla rychle vedly o šest branek, ale postupně o náskok přišly a druhý poločas jim vůbec nevyšel. V sobotu český tým nastoupí v generálce na nadcházející mistrovství světa proti Slovensku.

Český výběr zaskočil Seveřanky svižným nástupem. Domácí hráčky vstřelily první tři branky a v deváté minutě upravila Šustáčková podstřelem už na 8:2. Norky se však postupně dostaly do tempa a ještě do poločasu se přiblížily na rozdíl dvou gólů.

Po změně stran vystřídala v české brance jedničku Kudláčkovou Novotná a mezi tyčemi se jí příliš nevedlo. Norky rychle vyrovnaly a v 35. minutě šly poprvé v utkání do vedení. Hostující tým se prosazoval z rychlých protiútoků, naopak Češkám se proti soupeřově postavené obraně nedařilo.

Ve 49. minutě nejlepší střelkyně zápasu Arntzenová zvýšila už na 26:21 pro Norky a bylo prakticky rozhodnuto. Češky už závěr zdramatizovat nedokázaly a jejich trenérovi tak nevyšel souboj proti krajankám.

"Není to ani tak o porážce. S velkou částí zápasu jsem byl velmi spokojený. Začali jsme super, první půle byla opravdu na top úrovni," řekl v nahrávce pro média Dahl. "Po změně stran jsme působili trochu unavenějším dojmem. Nechali jsme si dát příliš mnoho jednoduchých kontaktních branek a nebyli jsme tak přímočaří v útoku. Začali jsme hrát v útoku příliš opatrně. Musíme si také uvědomit, že i když to třeba byl na papíře norský B-tým, jsou v něm opravdu top hráčky," dodal.

Po sobotní generálce se Slovensku dostanou hráčky den volna a znovu se sejdou na začátku týdne, kdy tým odcestuje na mistrovství světa. Dahl po sobotním duelu zúží nominaci, na šampionátu se představí 18 hráček.

Češky odehrají celou základní skupinu v dánském Frederikshavnu. Do mistrovství vstoupí příští čtvrtek proti Kongu, dalšími soupeřkami v základní fázi budou Argentinky a favorizované Nizozemky.

Česko - Norsko B 26:31 (16:14)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Stříšková, Kordovská 2, Šustáčková 2, Desortová, Stellnerová 1, Kuxová 1, J. Franková 3, A. Franková, Dresslerová, Zachová 4, Kovářová 3, Jeřábková 3, Malá 3, Cholevová 4.

Nejvíce branek Norska: Arntzenová 7, Deilaová 6. Rozhodčí: Friedel, Kučerka (oba Česko). Vyloučení: 3:1. Diváci 465.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.05.2024 ČTK