Banes Motor České Budějovice
21.11.2023, Michal Špírek

Mařík zařídil čistým hattrickem dorostu vedení, Sparta nakonec padla ale až po nájezdech

Motor neuhájil proti Spartě tříbrankový náskok, hosté ve druhé polovině srovnali. Nakonec se radovali domácí po samostatných nájezdech, ve kterých se zaskvěl brankář Novák, který nepovolil sparťanům skórovat. Hattrickem zazářil v utkání Nikolas Mařík.

Jihočeši jsou na tom v tabulce lépe než sparťané a drží si místo v první pětici, která si zajistí přímý postup do vyřazovaní části. To Sparta je až na osmé příčce, za ní už je jen Tábor a Kladno. A Motor v první části zápasu potvrzoval roli favorita. Už ve třetí minutě se prosadil Nikolas Mařík, který se zorientoval na brankovišti a zametl za brankáře Tvrzníka Šrámkovu střelu - 1:0. Motor pak přestál oslabení po Trefilově vyloučení a ve 13. minutě se podruhé radoval. A byl to znovu Nikolas Mařík, kdo si našel odražený puk po Nedorostově nahození a opět zamířil přesně - 2:0. Minutu před koncem měli domácí na hokejkách puk při přečíslení tří na jednoho, situaci ale hráči nevyřešili dobře a Tvrzník nemusel zasahovat.

Nikolas Mařík byl v zápase při chuti a střelecké sebevědomí prokázal ve 29. minutě, po Hečkově asistenci měl spoustu času na střelu a puk poslal nechytatelně k tyči. Ve 32. minutě byl k práci přinucen domácí gólman Jiří Novák, na kterého nebezpečně vypálil Filip Novák. V čase 34:10 byl vyloučen Muška a Sparta početní výhodu využila.
Sparťané v přesilovce snižují. Po rychlé kombinaci se ke střele dostal Tomáš Malínek, který svou dělovkou z levého kruhu přesně trefil prostor u bližší tyčky. A za další dvě minuty už to bylo jen o branku. Nahození Nestrašila odrazil Jiří Novák přímo před Saveliye Prikhodka, který povedenou kličkou dostal puk za záda domácího gólmana.

Domácí tak hájili ve třetím dějství už jen jednobrankový náskok. A neuhájili. Domácí ještě přestáli další přesilovku, ale v čase 50:50 Českobudějovičtí po buly udělali ve středním pásmu chybu a sparťané mohli vyrazit do přečíslení dva na jednoho. Filip Novák do poslední chvíle čekal na správný moment k přihrávce, který když nadešel, tak Václav Nestrašil dostal puk přesnou žabičkou před prázdnou branku a bylo srovnáno. Domácí mohli odpovědět v 57. minutě, Trefil ale přečíslení nezakončil.

Prodloužení začalo zkrácenou sparťanskou přesilovkou, následně si v početní výhodě zahráli i domácí a v 64. minutě Blažek napálil puk do tyče Tvrzníkovy brány. Rozhodovaly tak nájezdy a rozhodla hned první série, kdy se trefil budějovický Jakub Hanzák. Novák totiž všech pět sparťanských nájezdů vychytal a i když už se neprosadil ani žádný z jeho spoluhráčů, zůstal druhý bod na ledě Budvar arény v držení domácích.

Ohlasy po zápasu

David Vrbata (trenér Motoru): "Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme vedli 3:0 a mohli jsme přidat další branky. Bohužel jsme o náskok ke konci druhé třetiny přišli a utkání dospělo do nájezdů, ve kterých jsme byli úspěšnější i díky skvělému výkonu brankáře."

Sociální sítě

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....