• Beseda s cestovatelem

Čtvrtek 16.5 16:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné Železničářská 12, České Budějovice

• Kultura Na Kanále

Čtvrtek 16.5 17:00 - Vodácké centrum České Vrbné

Lokomotiva otočila duel s Krumlovem díky přesilovkám. Hráči Slavoje posbírali 54 trestných minut

Lokomotiva porazila Krumlov 6:3. , Autor: Josef Janda

Lokomotiva porazila Krumlov 6:3.     Autor: Josef Janda

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Sobotní duel krajské hokejové ligy mezi Lokomotivou Veselí nad Lužnicí a Slavojem Český Krumlov se pořádně protáhl! Důvodem nebyla jen devítka puků v síti, ale hlavně neustálá vyloučení. Domácí hráli oslabení tří proti pěti ani ne po třech minutách, čehož Krumlovští bleskově využili. Veselští našli ovšem rychlou odpověď, stejně tak na další gól Hakla, kdy se Marcilis trefil po 22 sekundách. Trestné minuty naskakovaly rovněž ve druhém dějství, ve kterém domácí dohnali i třetí jednobrankovou ztrátu. Z přesilovky se prosadil Martin Vlach, jehož gólová trefa nebyla poslední. Lokomotiva si přenesla téměř celou přesilovku pět na tři do třetí části a naložila s ní výtečně. Domácí se poprvé v utkání dostali díky Vlachově dorážce do vedení – 4:3.

Náskok Veselských pojistil Jiří Bárta a za stavu 5:3 sebral hostům veškeré naděje na lepší výsledek svým vyloučením v 56. minutě obránce Ivo Gallistl. Ke krosčeku přidal i následné nesportovní chování, načež rozlámal hokejku o střídačku. Vzteklý hokejista Krumlova mrštil část zlomené hokejky zpět do hřiště, přidal za nesportovní chování desítku a trest do konce zápasu. Veselští využili třetí přesilovku v utkání a upravili na konečných 6:3.

Lokomotiva se představí doma také v příštím kole. V sobotu 25. listopadu přijedou k přímému souboji o 3. místo Strakonice (17.00), které dostaly desítku od lídra z Milevska.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Slavoj Český Krumlov 6:3 (2:2, 1:1, 3:0), branky a nahrávky: 7. Klimeš (Vlach, R. Benda), 15. Marcilis (Klimeš, R. Benda), 38. Vlach (Mikeska, Pechlát), 42. Vlach (Mikeska, Pechlát), 46. J. Bárta (Šťastný, Krampl), 59. Marcilis (Klimeš, Krampl) – 3. Šuhaj (Vondřich), 15. Hakl (Fučík, Lamač), 25. Klíma (Krcho), rozhodčí Poskočil – Lang, Lutovský, vyloučení 7:12, navíc Gallistl (Český Krumlov) 10 minut a do konce, využití 3:1, 328 diváků.

Loko Veselí: Plecer (Ludvík) – Štěcha, Vlach, Krampl, Čížek, Šťastný, Klípa – Klimeš, R. Benda, Marcilis, Pechlát, Mikeska, Vaněk, Bláha, Kovaříček, J. Bárta, F. Bárta.

Český Krumlov: Pícha (59. Spáčil) – Kozák, Štěrba, Gallistl, Břečka, Fučík, Korytar – Krcho, Sumerauer, Klíma, Lamač, Hakl, Berný, Šuhaj, Anderle, Vondřich.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k zápasu mezi Lokomotivou a Českým Krumlovem další podrobnosti.

Trenér Lokomotivy Lukáš Míchal zhodnotí jednotlivé periody a přiblíží plány na třetí třetinu.

Útočník Lokomotivy Martin Vlach se ohlédne za nepovedeným vstupem do zápasu i za přesilovkami, z nichž se mu podařilo otočit skóre na stranu Lokomotivy.