Sedmnáctka v semifinále sahala po senzaci. Šokující výhra Čechům utekla v poslední vteřině

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Tohle bude ještě hodně dlouho bolet. Čeští hokejisté do 17 let měli na turnaji World Hockey Challenge v Kanadě na dosah senzační výhru proti USA. V semifinále neoficiálního mistrovství světa předvedli proti velkému favoritovi skvělý obrat, Američané ale srovnali necelou vteřinu před koncem… A nakonec zvítězili 5:4 v prodloužení. Češi si proti Švédsku dnes od 17:00 zahrají o bronz.

Ilustrační snímek

Oproti loňsku je to výrazný pokrok. Minulý rok český výběr uhrál jediný bod, tentokrát si ve skupině poradil s oběma výběry Kanady a ve čtvrtfinále vynuloval Finy. A nebyl daleko od boje o zlato.

Svěřenci Pavla Patery přitom nevstoupili do utkání se Spojenými státy vůbec dobře a už ve 2. minutě prohrávali. Po nervózním úvodu se ale oťukali a v 11. minutě zajistil vyrovnání hradecký Adam Novotný. Favorit však hned odpověděl a díky trestnému střílení znovu vedl.

Národnímu týmu se ovšem skvěle vydařila druhá třetina. Z brejku po pěkné akci srovnal Václav Nestrašil a poté se z přesilovky trefil Adam Benák. Ve 47. minutě ale střelou z úhlu vyrovnal na 3:3 Jack Murtagh.

Čeští mladíci zůstávali dále ve hře a přidali další zásah necelé tři minuty před koncem. Opět z přesilové hry. Po střele Benáka se kotouč odrazil na brankovišti k osamocenému Vítu Záhejskému, jenž spustil červenobílou euforii.

Jenže Američané sáhli ke hře bez brankáře, která jim v posledním možném momentu vyšla. Český tým si špatně pohlídal prostor před brankou, soupeř tam poslal kotouč a nehlídaný Murtagh prostřelil bezmocného Štěbetáka. Časomíra se zastavila na čísle 0,4 sekundy. Přesně tolik času chybělo reprezentaci k senzačnímu skalpu obrovského favorita, od kterého ve skupině dostala desetigólový příděl.

Šlo se do prodloužení tří proti třem, které však nemělo dlouhého trvání. České defenzivě pláchl LJ Mooney a ranou na lapačku Štěbetáka dokonal americké zmrtvýchvstání. Českým mladíkům tak zbyly jen oči pro pláč.

Na slzy ale nemá národní tým čas, sedmnáctka hned od 17:00 může zabojovat o cenný bronz. Vyzve Švédsko, které ve druhém semifinálovém duelu padlo s Kanadou White jednoznačně 1:6.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.