Hokejistky na Německém pohár i podruhé uspěly, Dánsko porazily 5:0

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa hokejistek v kanadském Bramptonu - o 3. místo: Česko - Švýcarsko, 16. dubna 2023. Zleva Michaela Pejzlová, Denisa Křížová a Aneta Tejralová z Česka se radují z gólu.

Landshut (Německo) - České hokejisty vyhrály na Německém poháru v Landshutu nad Dánskem 5:0 a navázaly na středeční úvodní vítězství nad Finskem 4:2. Čisté konto udržela brankářka Viktorie Švejdová. V sobotu od 14:30 budou svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové útočit na vítězství v turnaji v duelu proti domácímu Německu.

Skóre otevřela v čase 3:28 Tereza Vanišová střelou z levé strany do bližšího horního rohu branky Caroline Thomsenové a za 74 sekund zvýšila z dorážky sedmnáctiletá Tereza Plosová. V 36. minutě se prosadila střelou z levého kruhu Kateřina Mrázová, která přesně po čtyřech minutách závěrečné dějství po průniku připravila další branku pro Noemi Neubauerovou. V 51. minutě Mrázová svým druhým gólem v utkání dovršila skóre.