Nečas největší hvězdou utkání. V prodloužení po parádní akci rozhodl zápas

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 11. 2023 8:22
Martin Nečas rozhodl v NHL gólem v prodloužení o výhře hokejistů Caroliny 3:2 nad Buffalem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vítězný gól vstřelil i Radim Zohorna při triumfu Pittsburghu 2:0 na ledě Anaheimu.
Útočník Caroliny Martin Nečas hází do hlediště puk po vítězství v utkání s Buffalem, které rozhodl gólem v prodloužení | Foto: Reuters

Nečas ukončil prodloužení po devadesáti vteřinách. Český útočník zakončil parádní akci, když si sjel před branku a usměrnil do sítě přihrávku Sebastiana Aha.

Nečas skóroval v prodloužení za Hurricanes podeváté v kariéře a v klubové historii je lepší pouze Aho (10).

Zohorna nahodil puk ve 13. minutě ze záporného úhlu do brankoviště a gólman John Gibson si jej srazil betony do vlastní sítě.

Český forvard si připsal třetí trefu v sezoně v sedmi odehraných utkáních. Výhru zpečetil Sidney Crosby při závěrečném risku Anaheimu bez brankáře.

Z českých gólmanů zasáhl do úterního programu jen Vítek Vaněček, který neodvrátil 26 zákroky prohru New Jersey 3:6 v Coloradu.

Hosté po asistenci Ondřeje Paláta vyrovnali ve 36. minutě na 3:3. Poslední třetinu ale ovládlo Colorado, na jehož triumfu se podíleli třemi body Mikko Rantanen (2+1) a Cale Makar (0+3).

Na straně vítězů debutoval v soutěži Ondřej Pavel, jenž při premiéře odehrál sedm minut a zaznamenal jeden záporný bod do statistiky +/-.

Vaněček, který si připsal v předchozích čtyřech startech pokaždé výhru, inkasoval pětkrát. Zbývající gól padl do prázdné branky.

Výsledky NHL:

Carolina - Buffalo 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 13. DeAngelo, 48. Skjei, 62. Nečas - 24. Tuch, 50. Dahlin. Střely na branku: 27:22. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Raanta, 3. Orlov (všichni Carolina).

Montreal - Tampa Bay 3:5 (0:4, 0:0, 3:1)

Branky: 47. Suzuki, 48. Pezzetta, 60. Dvorak - 8. a 58. Paul, 1. Kučerov, 10. Barre-Boulet, 14. Eyssimont. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Barre-Boulet (oba Tampa Bay), 3. Montembeault (Montreal).

NY Islanders - Minnesota 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 11. Dobson, 29. Wahlstrom - 1. Maroon, 33. Lettieri, 47. Kaprizov, 48. Eriksson Ek. Střely na branku: 29:31. Diváci: 13.527. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Maroon (oba Minnesota), 3. Wahlstrom (NY Islanders).

NY Rangers - Detroit 5:3 (1:0, 4:0, 0:3)

Branky: 2. a 29. Trocheck, 28. Kreider, 32. Panarin, 35. Cuylle - 48. Rasmussen, 49. Kostin, 54. Copp. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Panarin, 3. E. Gustafsson (všichni NY Rangers).

St. Louis - Winnipeg 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 17. Thomas, 49. B. Schenn - 25. a 42. Connor, 9. Scheifele, 17. Pionk, 58. Perfetti. Střely na branku: 22:37. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Scheifele, 3. Iafallo (všichni Winnipeg).

Calgary - Nashville 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Branky: 36. Dube, 45. Hanifin, 47. Coleman, 59. Kadri - 5. McCarron, 15. Sherwood. Střely na branku: 39:18. Diváci: 16.975. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Kadri (oba Calgary), 3. Saros (Nashville).

Arizona - Seattle 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 7. Maccelli, 24. Hayton, 42. Keller, rozhodující sam. nájezd Bjugstad - 1. Tolvanen, 25. Schultz, 42. Schwartz. Střely na branku: 27:38. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Bjugstad, 3. Maccelii (všichni Arizona).

Anaheim - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 13. Zohorna, 60. Crosby. Střely na branku: 32:36. Diváci: 16.043. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Malkin, 3. R. Smith (oba Pittsburgh).

Colorado - New Jersey 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Branky: 16. a 59. Rantanen, 23. Colton, 32. Wood, 48. Johansen, 50. MacKinnon - 4. Toffoli, 32. Meier, 36. Hamilton (Palát). Střely na branku: 32:23. Vaněček odchytal za New Jersey 58:28 minuty, inkasoval pět branek z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 83,9 procenta. Diváci: 18.087. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. Makar, 3. Rantanen (všichni Colorado).

San Jose - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 2. Duclair, 37. Eklund - 39. Farabee. Střely na branku: 19:39. Diváci: 10.074. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Duclair (oba San Jose), 3. Farabee (Philadelphia).

4. Arizona 12 6 1 5 41:35 13
5. Minnesota 12 5 2 5 44:49 12
6. St. Louis 11 5 1 5 27:33 11
7. Nashville 12 5 0 7 34:36 10
8. Chicago 11 4 0 7 26:38 8