Nymburk podlehl Bahcesehiru a poprvé v Evropském poháru FIBA neuspěl

foto Ilustrační foto - Utkání 3. kola skupiny D basketbalové Ligy mistrů ERA Nymburk - Bahcesehir, 1. listopadu 2022, Praha. Zleva Jakub Tůma z Nymburka a Kasey Shepherd z Bahcesehiru.

Nymburk - Basketbalisté Nymburka podlehli doma tureckému Bahcesehiru 91:96 po prodloužení a ve čtvrtém utkání Evropského poháru FIBA poprvé neuspěli. V čele skupiny D mají stejně jako jejich přemožitel na kontě tři výhry a jednu porážku, ale mají horší vzájemnou bilanci, protože v Istanbulu zvítězili před třemi týdny 89:88.

Nymburk téměř celý zápas prohrával, ale čtyři sekundy před koncem základní hrací doby jej dostal Ondřej Sehnal trojkou do vedení 80:77. Hosté však vyrovnali po tříbodovém koši Axela Bouteilleho a v nastavení domácím sebrali možnost vybojovat v předstihu postup do osmifinále. Další zápas čeká tým trenéra Francesca Tabelliniho za týden na hřišti černohorského Mornar Baru.

"Mrzí to. Většinou to tak bývá, že tým, který pošle zápas do prodloužení, tak ho pak i vyhraje. Bohužel. Těch posledních pět vteřin hodně mrzí, protože jsme měli jasné pokyny, které se nám nepovedlo splnit, a padla trojka do prodloužení. Škoda, mohli jsme už mít postup v kapse," řekl po utkání Sehnal.

Nejlepším střelcem poražených byl se 16 body Spencer Svejcar. Dvouciferný počet bodů zaznamenali také David Collins (15), Ty Gordon (12) a Jaromír Bohačík s Thomasem Bellem (oba 12). Na straně vítězů zazářil 25 body Bouteille a double double si připsal Tyler Cavanaugh, autor 23 bodů a 10 doskoků.

Nymburk vedl až do úplného závěru základní hrací doby v utkání jen třikrát v úvodní čtvrtině a vždy to bylo po trojkách Jaromíra Bohačíka. Následně Bahcesehir unikl devítibodovou šňůrou a na startu druhé čtvrtiny měl poprvé desetibodový náskok.

Ve třetí čtvrtině měli domácí dvakrát i nejvyšší manko v utkání 12 bodů, ale čtvrtou desetiminutovku ovládli. Od stavu 61:72 předvedli desetibodovou sérii, pak dvakrát vyrovnali stav a čtyři sekundy před koncem otočil na 80:77 Sehnal. Bouteille poslal zápas do prodloužení a v něm už kralovali hosté.

"U té mé trojky jsme také měli pokyny, které se nepovedlo splnit a museli jsme trochu improvizovat. Pár takových střel už jsem ale dal i dřív," uvedl Sehnal. "Teď by to chtělo vyhrát oba zápasy venku, i když budou úplně jiné než doma. Můžeme ještě doufat, že Bahcesehir někde padne, ale i ze druhého místa bychom s bilancí 5:1 určitě postoupili," dodal Sehnal.