SESTŘIH: Liberec - Budějovice 1:0. Kulenovič trefil domácí výhru Slovanu

2
Video se připravuje ...
SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:4. Kanonáda hostů, rozhodl skvělý Krejčí
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!

Fotbalisté Liberce ve 14. kole první ligy zdolali na svém hřišti České Budějovice 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 61. minutě chorvatský útočník Luka Kulenovič. Slovan neprohrál v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a posunul se na osmé místo. Předposlední Jihočeši naopak čekají tři duely na bodový zisk i na vstřelenou branku. Sledujte VIDEA z klíčových okamžiků na iSport.cz.

Severočeši navázali na vítězství 4:0 z posledního vzájemného střetnutí i na středeční pohárový triumf 1:0 nad Mladou Boleslaví. Dynamo nevyhrálo venku 17 ligových zápasů po sobě a v aktuálním ročníku je s jedním bodem nejhorším týmem na hřištích soupeřů.

Liberec vstoupil do utkání aktivněji a v úvodní pětiminutovce si vypracoval několik nebezpečných závarů. Po jednom z nich byl blízko gólu Preisler, jenž sám před bránou těsně nedosáhl na dorážku. Jihočeši postupně hru vyrovnali a v 34. minutě dostali míč do sítě, když Skalák po Suchanově kolmici prostřelil brankáře Bačkovského. Videorozhodčí ale odhalil ofsajd zkušeného útočníka hostů.

České Budějovice nastoupily bez nejlepšího střelce týmu Jakuba Hory, který byl v týdnu vyřazen z kádru, a stejně jako soupeř se jen ztěžka dostávaly do zakončení. Slovan začal výrazněji hrozit až po změně stran. Nejprve v 48. minutě Šípoše zaměstnala Preislerova rána a vzápětí Kulenovič hlavou jen těsně minul bránu slovenského gólmana.

V 61. minutě už se Severočeši dočkali. Kulenovič zpracoval ve vápně Preislerovu střelu, obehrál obránce Sladkého a zblízka nedal Šípošovi šanci. Čtyřiadvacetiletý Chrovat, jenž poslední dva soutěžní zápasy kvůli zranění chyběl, skóroval v lize ve třetím duelu za sebou a celkově počtvrté v ročníku. V čele klubové tabulky střelců tak dorovnal kolegu z útoku Tuptu.

Jihočeši se dostali do tlaku až v závěrečné desetiminutovce. S Alliho střelou z úhlu si ale Bačkovský poradil a Trummerův tečovaný pokus prolétl kolem levé tyče domácí brány. Dynamo v Liberci nezvítězilo v nejvyšší soutěži podvacáté za sebou, naposledy tam uspělo před 27 lety.

Góly

Domácí: 61. Kulenović

Hosté:

Sestavy

Domácí: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis (46. Prebsl) – Ghali (59. Višinský), Červ, Žambůrek, Frýdek (76. Fukala), Preisler – Kulenović (88. Rabušic), Tupta (88. Horský).

Hosté: Šípoš – L. Havel (C), Králik, Nikl (46. Alli) – Sladký, Čermák, Hubínek, Trummer – P. Hellebrand (87. Osmančík), Suchan – Skalák (69. Adediran).

Náhradníci

Domácí: Vliegen, Prebsl, Fukala, Varfolomejev, Višinský, Penner, Hudák, Horský, Okoh, Rabušic

Klíčové okamžiky zápasu:

Liberec – České Budějovice: Branka Luky Kulenoviče v pořádku, Slovan se ujal vedení 1:0

Liberec – České Budějovice: Skalák dostal míč do bránky, gól kvůli ofsajdu platit nemohl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905