SESTŘIH: Sparta - Bohemians 2:0. Útok na čelo, odpor zlomil Birmančevič

Autor: iSport.cz, ČTK
Video se připravuje ...
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Sparty si i podruhé během několika dní poradili s Bohemians a odčinili tak porážku v Mladé Boleslavi. Po postupu v MOL Cupu vyhráli ve 14. kole FORTUNA:LIGY 2:0, když odpor vršovického celku zlomil v 69. minutě po faulu na Jana Kuchtu z penalty Veljko Birmančevič. Triumf pojistil po Srbově vydařené přihrávce Lukáš Sadílek a Sparta se minimálně do nedělního duelu Slavie s Plzní vrací do čela tabulky. Podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků zápasu.

Sparta částečně odčinila prohru 1:3 z minulého kola v Mladé Boleslavi, kde utrpěla první porážku v ligové sezoně. Letenští zvítězili i v sedmém domácím utkání v tomto ročníku nejvyšší soutěže a na svém stadionu jsou s 21 z celkových 35 získaných bodů nejlepším týmem. Sparťané porazili Bohemians podruhé v týdnu, ve středu vyhráli 2:1 v Ďolíčku v osmifinále domácího poháru. „Klokani“ zvítězili v jediném z posledních pěti kol a zůstali osmí.

Do sestavy domácích se vrátil uzdravený stoper Vitík a na lavičce začal nejlepší ligový střelec Haraslín, který téměř měsíc nehrál kvůli zranění. Kapitán Krejčí chyběl Spartě v pátém soutěžním utkání po sobě. Naopak „Klokani“ postrádali brankáře Jedličku, jehož nahradil Reichl, nebo útočníka Matouška.

Mužstva proti sobě nastoupila po třech dnech od středečního pohárového duelu v Ďolíčku. Spartu v 17. soutěžním utkání po sobě podpořila v domácích sektorech prakticky vyprodaná Letná. V první půli však 17.411. diváků mnoho nebezpečných akcí nevidělo.

Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a domácí do větších příležitostí nepustili. Ve 20. minutě Kairinen nahrál Kuchtovi a jeho střelu z vápna srazil stoper Hůlka na roh. O chvíli později si na Kairinenův centr z rohového kopu naskočil Sörensen, jeho hlavička však Reichla neohrozila. Vršovičtí brankáře Vindahla v úvodním dějství neprověřili.

Po téměř hodině hry Kairinenova střelu z dálky skončila v Reichlových rukavicích. V 66. minutě Hybš ve vzdušném souboji ve vápně strčil zezadu do Kuchty a rozhodčí Radina po chvíli váhání nařídil k nelibosti Bohemians penaltu. Zodpovědnost vzal na sebe místo tradičního exekutora Krejčího Birmančevič. Srbský křídelník nezaváhal a vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně.

„Klokani“ poté začali hrozit, v 81. minutě ale Letenští přidali pojistku. Birmančevič posunul do vápna míč na Sadílka a ten překonal vyběhnutého Reichla. Český reprezentant zaznamenal v ročníku nejvyšší soutěže první gól. Sparta má s 37 brankami nejlepší ofenzivu ligy.

Brzy nato domácí málem udeřili po protiútoku, jenže Haraslín krátce po příchodu na trávník v pádu na Reichla nevyzrál. Sparta prohrála jediný z posledních 33 vzájemných ligových zápasů. Bohemians utrpěli v nejvyšší soutěži druhou porážku po sobě a venku počtvrté z minulých pěti utkání nebodovali.

Góly

Domácí: 68. Birmančević, 81. Sadílek

Hosté:

Sestavy

Domácí: Vindahl – Vitík, Panák (C), Sørensen – Wiesner, Kairinen, Laçi (72. Sadílek), Zelený (60. Pešek) – Karabec (60. M. Ševčík), Kuchta (72. Olatunji), Birmančević (82. Haraslín).

Hosté: Reichl – Hůlka, Vondra (36. Křapka), Hybš – Köstl, Smrž (90+3. Jindřišek), R. Hrubý, M. Dostál (C) (75. Puškáč) – Beran (75. Shejbal), Prekop (90+3. Mužík), Hála.

Náhradníci

Domácí: Vorel, Preciado, Gomez, Olatunji, Pavelka, Sadílek, Pešek, Haraslín, Vydra, Ševčík, Sejk

Klíčové momenty zápasu

Sparta - Bohemians: Pešek v tutovce ještě vracel na Haraslína, ale poslal špatný míč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Bohemians: Sadílek přesnou ranou propálil Reichla, 2:0!

Sparta - Bohemians: Birmančevič poslal Reichla na druhou stranu a proměnil penaltu! 1:0

Sparta - Bohemians: Hybš strčil zezadu do Kuchty, penalta pro domácí!

Sparta - Bohemians: Birmančevič sám v úniku netrefil bránu! Stejně byl v ofsajdu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905