MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Zemanová se po pádu probojovala v Maasmechelenu do elitní desítky

Od startu až do cíle závodnímu poli vévodila. Nizozemská světová šampionka Fem van Empelová opanovala závod Světového poháru v cyklokrosu v Maasmechelenu. Na mokré trati v Belgii se i přes pád v úvodní pasáži dostala na desáté místo Kristýna Zemanová. Mužům vládl nestárnoucí Lars van der Haar. Nizozemec utrhl všechny soupeře včetně domácího Eliho Iserbyta. Michael Boroš skončil dvaadvacátý.

Zemanová byla v Maasmechelenu desátá

Zemanová nezačala vůbec dobře, krátce po startu se přimotala do pádu dvou nizozemských závodnic a pohybovala se se ztrátou ve třetí desítce. Poté však začala manko mohutně dohánět a zanedlouho se probojovala na umístění kolem 15. místa.

V posledních kolech ještě svou pozici vylepšila a ve finiši prohrála souboj s devátou Annemarie Worstovou.

Česká jednička si před mistrovstvím Evropy, které se koná příští víkend ve francouzském Pont Chateau, dokázala, že může soutěžit s nejlepšími. V kategorii do 23 let, která se ve Francii pojede jako samostatný závod, byla v Maasmechelenu třetí nejlepší.

Jako pětadvacátá závod dokončila druhá z Češek Kateřina Hladíková. V klání mužů byl druhým nejlepším z Čechů čtyřiatřicátý Matyáš Fiala.

Výsledky SP v cyklokrosu v Maasmechelenu

Muži: 1. Van der Haar (Niz.) 1:02:43, 2. Iserbyt -21, 3. Sweeck -27, 4. Vandeputte (všichni Belg.) -30, 5. Orts (Šp.) -32, 6. Nieuwenhuis (Niz.) -36, ...22. Boroš -2:43, 34. Fiala -4:04, 44. Kuba -6:06, 46. Kerl -6:35, 50. Černý (všichni ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí (po 2 ze 14 závodů): 1. Van der Haar 61, 2. Iserbyt 60, 3. Nys 59, ...33. Boroš 4.

Ženy: 1. Van Empelová 51:46, 2. Alvaradová -1:28, 3. Van Alphenová -1:42, 4. Van der Heijdenová (všechny Niz.) -2:00, 5. Schreiberová (Luc.) -2:03, 6. Bentveldová (Niz.) -2:04, ...10. Zemanová -2:53, 25. Hladíková (obě ČR) -5:27.

Průběžné pořadí (po 2 ze 4 závodů): 1. Van Empelová 80, 2. Alvaradová 55, 3. Van der Heijdenová 37, ...16. Zemanová 16, 43. Hladíková 1.