pátek 10.5 19:45 - Stew club, Nádražní 83, Vimperk

• Novoveský utopenec: Hele, nech toho! - divadelní komedie

pátek 10.5 19:00 - Malenice, KD

Výhru společenství Královky a Mirovic se Skálami režíroval hattrickem Jan Mašek

MIROVICE – Další kolo okresního přeboru nabídlo duel tabulkových sousedů. Poslední říjnovou sobotu osmé společenství Královy Lhoty a Mirovic B přivítalo sedmé Skály, které měly jen o dva body více. V obou mužstvech tradičně nastoupil značný počet zahraničních hráčů a tak diváci mohli pochytit i několik fotbalových výrazů z východoslovanských jazyků. Domácí měli skvělý vstup do zápasu a už v 1. minutě šli do vedení zásluhou krásné střely Michala Mrliny. Fotbalistům Skal chvíli trvalo, než se z rychlé branky oklepali, ale postupem času se i oni dostali více do hry a vytvořili si několik náznaků. Pak ale přišla chyba kapitána Skal Michala Čecha, který lacině nabídl balon domácímu kanonýrovi Janu Maškovi, a ten svou šanci bezchybně proměnil. Ve druhém poločase se skóre měnilo hned sedmkrát. Hosté se sice dostali na dostřel po trefě Volodymyra Protsiuka, pak ale přišly slepené góly Jana Maška s Václavem Jelínkem a celek trenéra Karla Huleše vedl už o tři branky. Z penalty sice ještě snížil svou druhou brankou Protsiuk. Na to ale Mašek odpověděl završením hattricku. V závěrečné pětiminutovce ještě oba týmy kosmeticky upravily skóre. Společenství Královy Lhoty a mirovické rezervy zvítězilo 6:3 a přeskočilo Skály v tabulce.

Králova Lhota/Mirovice B – SK Skály 6:3 (2:0)
Branky: 27., 58. a 65. Jan Mašek, 1. Mrlina, 61. Jelínek, 86. Kvěch – 52. a 63. (penalta) Protsiuk, 90. Barbotkin
Rozhodčí: Štěrba – Lhotský, Slabý. Diváků: 71
Králova Lhota/Mirovice B: Kuneš – Piskovets, L. Tretiakov, Kvěch, Mrlina, Jan Mašek, Pidsudok, Biliavskyi, B. Tretiakov, Jelínek, Ilovičnáý, Chadima, Sláma, Husar, Němeček, Herman
Skály: Moskalenko – Dryha, Barbotkin, Kravtsov, Bakula, Tsalko, Novák, Protsiuk, Votruba, Vojík, Čech, Šálek