28. 10. 2023 | Lukáš Chuchválek, Lukáš Chuchválek, foto: Nikola Křížová

Proti lídrovi skupiny A dorostenci neuspěli, rozhodla třetí třetina

16., sobota 28. 10. 2023
Ml. Boleslav - K. Vary MBL - KVA
M l. B o l. – Zápas třetí Boleslavi proti prvním Karlovým Varům v Extralize dorostu nepřinesl našim mladíkům výhru. Soupeř byl velmi dobře připravený a po většinu času držel vedení. Zlom přišel ve třetí třetině, kdy soupeř odskočil a zároveň Boleslav v kritických situacích nedokázala vstřelit branku a vrátit se. I tak nelze Boleslavi přes dle výsledku vysokou prohru upřít snahu a vůli.
Ml. Boleslav: Sklenička – T. Čermák, R. Šilhavý, D. Kovář, Kříž, K. Macháček, Doležel, Hora – Kurka, V. Beran (A), Hanyš (A) – Fink, Kristek (C), I. Maxin – O. Hrouda, Churáček, Vasiak – K. Hájek.
K. Vary: Psohlavec – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Kváš, Habla, L. Slavík – Poizl (A), Tomek, V. Blažek – Šedivec, Š. Šilhan, Kožík.
Branky a nahrávky: 15. Kristek (I. Maxin), 28. I. Maxin (Kristek, Vasiak) – 8. V. Blažek (Kváš, Kůrka), 14. Šedivec (V. Blažek, Š. Šilhan), 24. V. Blažek (Tomek), 41. Tomek (Kůrka, V. Blažek), 46. Kůrka (Tomek), 58. Š. Šilhan (Dyk). Rozhodčí: Raška – Maštalíř, Boček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.

Komentář

V první třetině se hrál pohledný útočný hokej, v němž měla mírně navrch karlovarská Energie, avšak Boleslav také hrála dobře. V kritických situacích v prvních minutách Bruslaře podržel gólman Sklenička, jenže v 8. minutě už nestačil na prudký vpád soupeře, který pečetil úvodním gólem z první Vlastimil Blažek. Boleslav reagovala útočnou snahou, na kterou se Západočeši připravili, aby pak o pár minut později zasadili další úder. Rozebrali totiž boleslavskou obranu a Blažek dostal prostor k provedení důležité přihrávky na volného Matyáše Šedivce na levém kruhu, který nechytatelně vymetl pavučiny Skleničovy brány. Boleslavi se vzápětí povedlo odpovědět a unikla do útoku, v němž Jakub Kristek propálil brankáře. V závěru třetiny byla nabídnuta hostům přesilovka, kterou však nevyužili.

Druhé dějství přineslo vyrovnaný hokej, kdy Středočeši přidali, zatímco Západočeši trochu polevili. Přesto brzy padl další gól do mladoboleslavské sítě, když pod Skleničkou prosvištěl kotouč přicházející z hole Vlastimila Blažka. Odpovědět mohl o chvíli později při přesilovce Churáček, jenž těsně minul levý růžek. Smutnit nemusel, neboť po skončení přesilové hry zaútočil Imrich Maxin poté, co zazvonila tyč. Pro hosty mohlo být hůř díky chybám na modré čáře, z nichž vzešla šance pro Kurku, jenž toho ale nevyužil. Následovala pasáž s častým vylučováním, která nepřinesla ani hokejovou krásu ani účinnou střelbu. Spíše taktizování, nikdo nechtěl udělat kritickou chybu. Ani gólmani, kteří v některých momentech podrželi svá mužstva.

Rozhodnutí tedy přinesla až závěrečná třetina, v níž Boleslav zaspala nástup a Sklenička lovil puk ze sítě už 52 vteřin po návratu na led. To se totiž trefil Petr Tomek. Boleslav pak dostala šanci dát další kontaktní branku po nedovoleném zákroku soupeře při nařízeném trestném střílení, a ač Kurka vymíchal gólmana, nepovedlo se mu přehodit beton. Když potom po překonání dvojminutové přesilovky hosté utahali Bruslaře protahováním své útočné akce, nabídla se příležitost pro hostujícího Pavla Kůrku, jenž ze slotu propálil vše v cestě. V tu chvíli bylo pro Boleslav zle a přes veškerou snahu až do konce se nedařilo překonat Psohlavce. Chvílemi se jim na hole vedrala křeč ze chtění, ale občas přišla i dobrá střela, při níž prostě měli domácí smůlu, jako třeba v další šanci pro osamoceného Adama Kurku, jehož ránu z první vychytal Psohlavec rozklekem. Nepomohly ani přesilové hry, z nichž jednu zkusili Bruslaři bez brankáře. V 57. minutě pak přidal poslední branku Šimon Šilhan, na kterého se pověsil bránící hráč. Přesto našel síly udržet puk, vymáchat Skleničku a poslat mu kotouč pod víko přes beton. I tak zkoušela Boleslav v závěru ještě aspoň jeden gól dát, ale Adamovi Kurkovi opět nebylo přáno.

Ohlasy trenérů

Martin Škaloud: Zápas se dnes hodnotí těžko. Jak jsme řekli hráčům v kabině, nelze jim upřít nasazení, snahu, ochotu a chuť ten zápas zvládnout. Ale dneska rozhodla kvalita, a ta byla jednoznačně na straně soupeře. Zaslouženě Vary vyhrály.