V neděli jsme v Libni přivítali mužstvo SK Újezd Praha 4, ve kterém působí řada našich bývalých hráčů. Vzhledem k tomuto faktu a zvýšené motivaci na obou stranách to bylo pražské derby se vším všudy. Utkání se hrálo na lehce podmáčeném terénu. Věděli jsme, že jestli chceme uspět, musíme být aktivnější a disciplinovanější než soupeř. Zápas byl už od samotného začátku plný soubojů, někdy až na hranicí pravidel. Aktivnější v tomto směru byli hosté. Ti už ve 22. minutě šli do oslabení po zbytečném úderu Jánského loktem do obličeje Tomáše Matyse. I v dalších minutách se hrál svižný fotbal. Nadějné příležitosti si vypracovali i hosté, ale ani Jeřábkova střela a akce Tomaidese brankou neskončily. Další klíčová situace přišla ve 37. minutě. Postupný útok domácích po pravé straně vyústil v průnikovou přihrávku do vápna na Michálka, kterého jen za cenu faulu zastavil jeden ze zadáků soupeře. Nařízenou penaltu proměnil tradiční exekutor této disciplíny Daniel Dvořák. 1 : 0. Domácí se i v následujících minutách snažili využít svoji početní převahu k navýšení skóre, ale gól už do přestávky nepadl. I v druhém poločase pokračovali domácí v dobývání oslabené obrany hostů. Soupeř se ale nechtěl vzdát a do své hry přidal ještě víc agresivity. To se mu ale vymstilo v 52. minutě kdy se frustrovaný Jackl v přerušené hře zcela zbytečně „prošel po zádech“ domácího Kordiaka. I v tomto případě vytáhl rozhodčí červenou kartu a poslal viníka předčasně do šaten. Dvojnásobnou přesilovku domácí využili už po sedmi minutách. Míč po rohovém kopu Dvořáka přistál na hlavě Michálka, který se z hranice malého vápna nemýlil. 2 : 0. Od tohoto okamžiku však domácí zbytečně zvolnili a pod dojmem, že už se nemůže nic stát, přestali hrát naplno. Trest přišel patnáct minut před koncem zápasu. V 75. minutě se totiž ze skrumáže trefil, už ve třetím zápase za sebou proti svému bývalému klubu, Patrik Janků a snížil na 2 : 1. Tato kontaktní branka hosty povzbudila a najednou se domácí strachovali o výsledek i proti o dva hráče oslabenému soupeři. I když byli hráči Újezdu v poslední čtvrthodině mnohem aktivnější, vyrovnávací branku se jim už vstřelit nepodařilo. Tři body tak zůstaly i po patnácti minutovém kolapsu zaslouženě v Libni.

FK Meteor Praha VIII – SK Újezd Praha 4 2 : 1 (1 : 0)

Branky: 37. p.k. Dvořák, 59. Michálek – 75. Janků

Rozhodčí: L. Langmajer – M. Duda, P. Šiška

DS: J. Filip

ŽK: 2 – 4

ČK: 0 – 2