• Seniorský klub - Betty McDonaldová

Čtvrtek 23.5 9:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

• Tvořivý rok - ubrouskování

Fotbalisté Krumlova mají bod, celky v A třídě vítězily. Hokejisté prohráli v Soběslavi

ilustrativní foto

ČESKOKRUMLOVSKO – Fotbalisté Českého Krumlova v dalším kole Divize A vybojovali bod s rezervou Příbrami, ale dál zůstávají na chvostu. To Zlatá Koruna uspěla v souboji nováčků. Tři body má také Dolní Dvořiště, které v závěru vydřelo výhru s Čkyní. Po obrátce s posledním Kamenným Újezdem slaví i Kaplice. Hokejisté Českého Krumlova podlehli Soběslavi rozdílem pěti branek.

Slavoj s Příbramí dvakrát dotahoval a má bod

ČESKÝ KRUMLOV – V sobotu 21. října odehráli fotbalisté Českého Krumlova další utkání Divize A. Před svými fanoušky přivítali rezervu Příbrami, která měla na kontě o patnáct bodů více. Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Ti po trefách Štěpána Krameše a Jana Brabce už ve 26. minutě vedli 0:2 a se Slavojem to moc dobře nevydalo. Domácí celek se radoval chvíli před odchodem do kabin. Po standardní situaci zamířil přesně Roma Kolář. Po hodině hry využil další standardku Zdeněk Kuna a bylo to 2:2. Béčko Příbrami si dokázalo vzít vedení zpět v 78. minutě. Slavoj ale nesložil zbraně a stihl ještě odpovědět. Šest minut před koncem se prosadil střídající Tom Gelnar. Domácí v závěru sahali i po výhře, ale své šance nevyužili. Remízový bod z pohledu Slavoje nic moc neřeší a tým zůstává společně s Tachovem poslední.

FK Slavoj Český Krumlov – FK Příbram B 3:3 (1:2)
Branky: 45. Kolář, 64. Kuna, 84. Gelnar- 16. Krameš, 26. Brabec, 78. Šindler
Rozhodčí: Jakl – Popelka, Wulkan. ŽK: 4:2 (Svoboda, J. Matuška, Kuna – André, Roušar). Diváků: 156
Český Krumlov: Polanský – Švec, Kabele, Matušek – J. Matuška, Svoboda (82. Gelnar), Kolář, Kuna, Trapl (57. O. Matuška) – Vávra, Trmal (46. Parakhnenko)

Výsledky 12. kola: FK Baník Sokolov 1948 – FK Tachov 0:0, SK Aritma Praha – FK Komárov 0:0, SK Petřín Plzeň – FK Jindřichův Hradec 4:2 (1:1), FC Viktoria Mariánské Lázně – TJ Spartak Soběslav 3:0 (2:0), FK Slavoj Český Krumlov – FK Příbram B 3:3 (1:2), SK Klatovy 1898 – FC Rokycany 2:2 (1:2), SK Otava Katovice – SK Senco Doubravka 2:1 (1:0), TJ Jiskra Domažlice B – SK Hořovice 1:1 (0:0)

Program 13. kola: Sobota 28. října 10.30 FK Komárov – SK Klatovy 1898, 14.30 FC Rokycany – FC Viktoria Mariánské Lázně, FK Tachova – FK Slavoj Český Krumlov, SK Hořovice – SK Otava Katovice, SK Senco Doubravka – SK Aritma Praha, TJ Spartak Soběslav – FK Baník Sokolov 1948. Neděle 29. října 10.00 FK Příbram B – SK Petřín Plzeň, 14.30 FK Jindřichův Hradec – TJ Jiskra Domažlice B

Dolní Dvořiště v závěru vybojovalo výhru penaltou

DOLNÍ DVOŘIŠTĚ – V sobotu fotbalisté Dolního Dvořiště přivítali Čkyni, která měla na kontě o pět bodů více. Domácí šli do vedení už v 1. minutě po trefě Maca Tesaře. Svěřenci trenéra Jana Děda dokázali vyrovnat po hodině hry. Z penalty mířil přesně Gustav Bujok. Když už to vypadalo, že se body budou dělit, přišel pokutový kop i na druhé straně. Ten proměnil Radim Tíchý a vystřelil Dolnímu Dvořišti všechny body.

FK Dolní Dvořiště – SK Čkyně 2:1 (1:0)
Branky: 11. Mac Tesař, 90. Tíchý (penalta) – 66. Bujok (penalta)
Dolní Dvořiště: Jirkal – Mavrodiev, Kouba (63. Kuzma), Mac Tesař (90. Doucha), Micák, Aibl, Michael Tesař (87. Plosz), Tíchý, Pecha, Kouba, Urazil (69. Szojka)
Čkyně: Drnek – Chvál, Turek, Červený, L. Chalupa (29. S. Schettini, 79. Friedl), M. Chalupa, Pešl, Bujok, Děd (62. M. Schetttini), Král, Pinke (52. Gerold)

Zlatá Koruna těsně vyzrála na Sousedovice

ZLATÁ KORUNA – Los 10. kola proti sobě postavil dva nováčky soutěže. Fotbalisté Zlaté Koruny poměřili síly se Sousedovicemi. Domácí nemohli začít lépe a už od 3. minuty vedli po trefě Františka Persána. Sousedovice vzápětí odpověděly a bylo to 1:1. Rozuzlení utkání přišlo chvíli po přestávce. Přesně mířil domácí Lukáš Voráček. Další branky už nepadly a Zlatá Koruna brala těsné vítězství.

SK Zlatá Koruna – FC Znakon Sousedovice 2:1 (1:1)
Branky: 3. Persán, 53. Voráček – 7. Šourek
Zlatá Koruna: Trnka – Miletić, Kollár, Konečný (66. Král), Beránek (89. Matúš), Šebelka, Sláma, Kroneisl, Persán, Voráček, Rytíř (85. Štěpánek)

Kaplice otočila s Kamenným Újezdem

KAPLICE – V dalším kole A třídy hráči Kaplice vyzvali poslední celek tabulky Kamenný Újezd. Hosté šli sice rychle do vedení, ale Spartaku se ve 36. minutě podařilo srovnat Jakubem Česákem. Po změně stran si Kameňák vzal vedení zpět. Domácí ale zabrali a za deset minut bylo po trefách Petra Gutheise a Jakuba Česáka otočeno. Dál už se skóre neměnilo a Kaplice připsala tři body.

TJ Spartak Kaplice – TJ Kamenný Újezd 3:2 (1:1)
Branky: 36. a 70. Česák, 65. Gutheis – 6. a 60. Greguš
Kaplice: Schneider – Čutka, Smolen, Divoký (68. Štrbačka), Daniel (74. Kuchař), Česák, Gutheis (90. Popov), Nowak (83. Dreiling), Ješina, Pál (46. Šedivý), Vaniš

Výsledky 10. kola: Borek – Blatná 4:0, Hrdějovice – Prachatice 1:6, Dolní Dvořiště – Čkyně 2:1, Zlatá Koruna – Sousedovice 2:1, Vodňany – Planá u ČB 0:0, Vimperk – Strunkovice nad Blanicí 1:1, Kaplice – Kamenný Újezd 3:2

Program 11. kola: Sobota 28. října 10.15 Prachatice – Kaplice, 11.00 Sousedovice – Vodňany, 14.30 Čkyně – Vimperk, Blatná – Hrdějovice, Kamenný Újezd – Dolní Dvořiště. Neděle 29. října 14.30 Planá – Borek, Strunkovice nad Blanicí – Zlatá Koruna

Branky: Gelnar – Bauer 2
Hluboká nad Vltavou B – Chvalšiny 7:1 (3:1)
Branky: Křiváček 3, Kaňák 3, Dědina – Zwifelhofer

Program 11. kola: Sobota 28. října 11.00 Loučovice – Ledenice, 14.30 Frymburk – Boršov nad Vltavou, Mladé – Olešnice, Větřní – Hluboká nad Vltavou, Chvalšiny – Roudné B. Neděle 29. října 14.30 Lhenice – Kaplice B, Trhové Sivny B – Český Krumlov B

Okresní přebor
Výsledky dohrávky 1. kola: Křemže – Kájov 8:0 (5:0), Velešín – Nová Ves/Brloh 8:0 (4:0), Holubov – Malonty 0:2 (0:0), Přídolí – Lipno 4:0 (2:0), Horní Planá – Dolní Dvořiště/Horní Dvořiště B 7:1 (3:1)

Krajský přebor dorostu
Prachatice/Volary U19 – Český Krumlov U19 1:3 (1:2)
Branky: Brom – Černý (vlastní), Temiak, Fousek
Prachatice/Volary U17 – Český Krumlov U17 1:3 (0:1)
Branky: Dejmek – Frühauf, Maurer, Kobelchuk (penalta)

Český Krumlov v Soběslavi tahal za kratší konec

SOBĚSLAV – V neděli 22. října zajížděli hokejisté Českého Krumlova v rámci dalšího kola krajské ligy na led Soběslavi, která měla na kontě pouze jednu výhru. Medvědi na tom byli o tři body lépe. V zápase ale dominoval domácí celek. Ten už po první třetině vedl 3:0 a náskok navyšoval i ve zbylých dvacetiminutovkách. Nakonec Slavoj ze Soběslavi odvezl porážku 7:2.

OLH Spartak Soběslav – HC Slavoj Český Krumlov 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Nevšímal (Žákovský, Kubeš), 13. Nevšímal (Hák, Kubeš), 20. Šrubař (Kubeš, Hák), 25. Slabý, 36. Slabý (Nevšímal), 43. Kubeš (Žákovský, Šrubař), 48. Hák (Šrubař, Žákovský) – 32. Vondřich (Hakl, Lamač), 44. Gallistl (Sumerauer)
Soběslav: M. Novák — M. Duben, A. Čížek, V. Pánek, J. Kubeš, D. Šrubař — J. Nevšímal, O. Pánek, V. Máca, J. Škoda, D. Pauš, J. Šimák, M. Kučera, J. Duda, M. Hák, E. Himpan, M. Novák, J. Žákovský, V. Slabý
Český Krumlov: L. Pícha — I. Gallistl, P. Korytar, J. Fučík, D. Machálek, J. Ferebauer, A. Kozák — J. Kadlec, F. Hakl, J. Vondřich, M. Fučík, J. Svěchota, R. Kalista, J. Berný, J. Šuhaj, D. Lamač, M. Klíma, J. Anderle, L. Sumerauer, J. Michalec

Výsledky 5. kola: Radomyšl – Milevsko 2:5, Veselí nad Lužnicí – Hluboká nad Vltavou 5:4, Jindřichův Hradec – Strakonice 1:5, Božetice – Vimperk 0:3, Soběslav – Český Krumlov 7:2

Program 6. kola: Sobota 28. října 17.00 Strakonice – Soběslav, Veselí nad Lužnicí – Radomyšl. Neděle 29. října 17.00 Vimperk – Milevsko, Český Krumlov – Hluboká nad Vltavou, Božetice – Jindřichův Hradec

Kaplice nadělila Meťáku devítku

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Další kolo Divize B zvládli kapličtí florbalisté ve velkém stylu. Na hřišti českobudějovické Meťáku zapsali výhru o osm branek. Po bezbrankové první třetině v té druhé hosté udeřili hned pětkrát. Čtyři trefy si nechali do závěrečné části a přivezli výhru 1:9. Hned čtyřikrát se prosadil František Dvořák.

Divize B
SK Meťák České Budějovice - FBC Spartak Kaplice 1:9 (0:0, 0:5, 1:4)
Branky: 53. Michal Vernarec - 29. Karel Mach, 29. František Dvořák, 31. František Dvořák, 36. Jan Völfl, 38. František Dvořák, 44. Antonín Ballák, 47. Jan Völfl, 49. Petr Beneš, 59. František Dvořák
Rozhodčí: Jan Korábek - Ondřej Kohnheiser. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Diváků: 41