středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Meteor porazil Mladou Vožici 3:1. , Autor: Josef Janda

Meteor porazil Mladou Vožici 3:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Fotbalisté z čekanického vršku nevstoupili do sobotního zápasu 10. kola I. A třídy s Mladou Vožicí dobře a po Dvořákově pokusu rychle prohrávali. Parta nadšených fanoušků domácího celku ale nečekala na první úspěch svých miláčků dlouho. Štrinclovi se podařilo záhy vyrovnat a obrat dokonal z penalty za dalších osm minut zkušený Fiala. Když se po změně stran prosadil ještě Kollárik, nakročili domácí za pátou výhrou z šesti domácích zápasů. Svěřenci trenéra Jiřího Smetany trefili ještě břevno a dostali se i do dalších šancí. Vožičtí mohli srovnat nedlouho po přestávce, při dvoubrankovém manku se marně dožadovali penalty a v závěru už mohli s výsledkem jen těžko něco udělat.

Jakmile fouknul rozhodčí Valeš do píšťalky naposledy, začali fotbalisté Meteoru slavit triumf 3:1 jak s fanoušky, tak s nejmenšími fotbalisty klubu, na což se můžete podívat v přiloženém videu. V příštím kole se vydá Meteor v neděli 29. října k důležitému utkání na budějovickou Slavii, Mladá Vožice hostí v neděli budějovickou Loko.

FK Meteor Tábor – TJ Sokol Mladá Vožice 3:1 (2:1), branky: 18. Štrincl, 26. (z pen.) Fiala, 57. Kollárik – 10. Dvořák, rozhodčí Valeš – Švec, Klimeš, ŽK (4-4): 9. Pípal, 38. Fiala, 53. P. Lachout, 71. Filip – 33. P. Kukla, 43. T. Kukla, 68. Šlejmar, 77. Pešek, 150 diváků.

Meteor Tábor: Šedivý – Janošík, Pípal, O. Lachout, Štrincl, Velek, P. Lachout, Dařena, Neruda (46. Hera, 84. Kučera), Kollárik (65. Filip), Fiala.

Mladá Vožice: Sarvadi – Šlejmar, Srulevych, Dvořák, P. Kukla (86. Brandys), Struska (79. Kratochvíl), Písařík, Němeček (46. Pešek), Merxbauer, Želivský (64. Bartoň), T. Kukla (84. Křepelka).

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání mezi Meteorem Tábor a Mladou Vožicí další podrobnosti.

Trenér Meteoru Jiří Smetana se ohlédne za rychlým inkasovaným gólem a zhodnotí celý zápas, stejně tak připomene postavení týmu v tabulce.

Vedoucí Mladé Vožice Petr Bartoň okomentuje rychlou otočku soupeře a zmíní situaci, kdy mohl jeho tým udělat zápas ve druhé půli ještě dramatičtější.