Inter pokračuje v krasojízdě, slaví Neapol a po velkém boji také Mourinhův AS Řím

AKTUALIZOVÁNO

Program Serie A začal po reprezentační pauze až v sobotu. Neapol si v prvním utkání poradila na hřišti Hellasu Verona. Inter Milán pokračuje ve velké formě a svého rivala AC nenechává v klidu. Tentokrát vyhrál na hřišti Turína 3:0. A večer vyhrál i třetí favorit, Lazio veze všechny body ze Sassuola. V neděli udolal AS Řím oslabenou Monzu až v samotném závěru, o nejtěsnější vítězství se postaral střídající El Shaarawy.

Interu se mimořádně daří na hřištích soupeřů. Už popáté po sobě tam vyhrál, aniž by dostal gól, což se milánskému týmu podařilo jen v roce 1966. O první gólový zápis se postaral Francouz Thuram, který nedávno rozhodl o výhře nad Benficou Lisabon v Lize mistrů. Druhý zařídil přesnou hlavičkou po rohovém kopu Argentinec Lautaro Martínez, s 11 góly nejlepší střelec Serie A.

V minulém kole Inter doma s Boloňou dvoubrankový náskok prohospodařil, ale tentokrát si ho pohlídal a v nastavení ještě pojistil penaltou, kterou proměnil Turek Hakan Calhanoglu. Před nedělním pokračováním je Inter v čele tabulky.

Neapol dosud marně hledá mistrovskou formu, na AC Milán už nabrala sedmibodovou ztrátu a trenéra Garcíu prý zachránilo před vyhazovem jen to, že bývalý reprezentační kouč Antonio Conte odmítl nabídku vedení klubu. Ve Veroně ale hráči trenéra podrželi. Hlavní postavou byl Politano, který vstřelil úvodní gól a další dva připravil pro Gruzínce Kvaraccheliju.

Na soupeřově hřišti uspělo i Lazio a poprvé v sezoně vyhrálo dva zápasy po sobě. Po dramatické bitvě s Atalantou s výsledkem 3:2 tentokrát porazilo Sassuolo 2:0 brankami v rozpětí osmi minut prvního poločasu.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha v 9. kole italské ligy doma proti Monze využili více než poločas trvající přesilovku a gólem v 90. minutě vydřeli výhru 1:0. Tři body Římanům zajistil po dvou nastřelených tyčích v druhém poločase až v samém závěru střídající El Shaarawy. Monza inkasovala po třech udržených čistých kontech, k čemuž přispělo i vyloučení D'Ambrosia v 41. minutě.