19. 10. 2023 | Tomáš Taybner, Tomáš Taybner, foto: Karel Švec

Kanonáda ve třetí třetině rozhodla o vítězství dorostu nad Spartou

13., čtvrtek 19. 10. 2023
Ml. Boleslav - Sparta MBL - SPA
M l. B o l. – Dorostenci Bruslařů přivítali ve čtvrtek 19. října doma pražskou Spartu, kterou při první konfrontaci na jejím ledě porazili 8:1. Mladoboleslavští mladíci se dokázali prosadit při oslabení i při přesilovce, po dvou třetinách nad svým soupeřem vedli 2:1. Ve třetí periodě ale zcela opanovali zápas a po pěti vstřelených gólech zvítězili celkově 7:1. Nyní je čeká volný pátek a v sobotu cesta do Tábora.
Ml. Boleslav: Kovář F. – Čermák, Šilhavý, Hora, Kovář D., Macháček, Doležel, Kříž – Kurka (A), Beran, Hanyš (A) – Vasiak, Kristek (C), Maxin – Hrouda, Churáček, Hájek – Ždanov
Sparta: Tvrzník (46. Völfl) – Dufek (A), Burda, Cichoň (C), Novák, Nedvěd, Hoznourek – Nestrašil (A), Novotný, Hrubý – Bolocan M., Adamec, Trachta – Hlinka, Prikhodko, Bolocan T. – Volodin
Branky a nahrávky: 24. K. Macháček (Churáček, O. Hrouda), 40. V. Beran (Hanyš, Churáček), 41. Kurka (T. Čermák, V. Beran), 43. O. Hrouda (Churáček, Doležel), 46. Hanyš (V. Beran, R. Šilhavý), 46. I. Maxin (Kristek), 59. Vasiak (Kristek, I. Maxin) – 38. Hrubý (Nestrašil). Rozhodčí: Wagner – Kettner, Brož. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 41:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Komentář

V bezbrankové první třetině mohli Bruslaři udeřit především při přesilové hře po sekání sparťanského útočníka Davida Hrubého, Tobiáše Tvrzníka a ale překonat nedokázali. Na druhé straně mohl být František Kovář v mladoboleslavské brance rád, že Václav Nestrašil namísto střely zakončil přečíslení dvou proti jednomu přihrávkou na spoluhráče Davida Hrubého, jenž v tu chvíli neměl volnou hůl a mohl tak zakončovat jen těžko.

Skóre se tak měnilo až na startu druhé části a stalo se tak při oslabení domácích barev. Takřka celé dvě minuty mohl vyloučený Imrich Maxin sledovat, jak jeho spoluhráče zlobí Pražany před jejich klecí a nakonec zvedal i ruce nad hlavu. To když se v čase 23:24 ujala střela obránce Karla Macháčka z levého kruhu - 1:0. Odpovědět mohl aktivní Václav Nestrašil, ten však nedokázal překonat Františka Kováře při souboji tváří v tvář.

Stejný hráč o pár minut později zakončoval další přečíslení Sparty po přihrávce Tudora Bolocana, ale i tentokrát byl úspěšnější domácí strážce. Ten poprvé a naposledy v zápase inkasoval až ve 38. minutě z hole Davida Hrubého, jenž se z pravého rohu protlačil až před branku a z mezikruží přesně zakončil - 1:1. Ještě do přestávky ale přišla odpověď Bruslařů. Přesilovku v čase 49:09 využil přesnou střelou z levé strany Vojtěch Beran a nakonec z toho byla i vítězná trefa.

Bruslaři totiž naprosto opanovali třetí periodu. Už po 31 sekundách dostal Adam Kurka přihrávku od Tomáše Čermáka k levé tyčce a s nabídnutou pozicí naložil znamenitě - kotouč poslal do levého vinglu a do statistik zapsal dvacátý gól ve třináctém soutěžním zápase. Za necelé dvě minuty pak David Churáček zpoza branky přihrál na hranici pravého kruhu a Ondřej Hrouda střelou z jedničky navýšil na 4:1. Ve 44. minutě ještě Vojtěch Beran na poslední chvíli hasil únik Václava Nestrašila a bylo z toho trestné střílení. To však David Hrubý nevyužil a veškeré šance hostů byly ty tam.

Ve 46. minutě totiž před brankou Sparty zůstal nepokrytý Petr Hanyš, jehož u pravé tyčky našla přihrávka Vojtěcha Berana. Domácí útočník měl na zakončení fůru času, a tak neměl problém zvýšit na 5:1. Tím mimochodem vyhnal z branky Tobiáše Tvrzníka, jemuž ale Pražané rozhodně neměli co vyčítat. Jeho náhradník Jakub Völfl se v brance nestihl ani rozkoukat a už lovil kotouč ze sítě. Už po 18 sekundách po vhazování totiž Imrich Maxin z levé strany vymetl bližší šibenici - 6:1.

Sám Imrich Maxin mohl v 56. minutě přidat svoji druhou trefu, jenže jeho rána po vhazování skončila na pravé tyči sparťanské svatyně. Posledním hřebíčkem do rakve tak pro Pražany byla trefa Sviatoslava Vasiaka za času 58:13. Domácí forvard přijel před branku poté, co tam kotouč protlačil kapitán Jakub Kristek a nedůrazní hosté si jej vůbec nevšímali, za což byli okamžitě potrestáni - 7:1.

Ohlasy trenérů

Martin Škaloud: První dvě třetiny byly plné nepřesností z obou dvou stran, ale nutno podotknout, že se hrálo ve velké intenzitě. Chci pochválit naše hráče za jejich nasazení. Zápas rozhodly dva slepené góly v úvodu třetí třetiny. Ty přinesly na naše hokejky potřebný klid, poté jsme ještě dokázali přidat další hezké branky. Z dnešního vítězství máme radost, ale jsme si vědomi, že aktuální program je náročný. Chceme se tak dobře připravit na sobotní utkání na lede Tábora, který zde předvedl velmi sympatický výkon - nečeká nás tam nic lehkého.