• Pondělní zastavení s pohádkami tisíce a jedné noci

pondělí 13.5 16:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna Za Parkem

• Absolventský koncert

pondělí 13.5 17:00 - ZUŠ - hrad, Strakonice

PÍSEK - Po pěti odehraných kolech nejvyšší česko-slovenské soutěže se písecké házenkářky konečně v sobotu 7. října představily ve své hale, kde přivítaly držitelky posledního titulu mistra České republiky - hráčky DHC Slavia Praha.

Sokol Písek – DHC Slavia Praha 33:35 (16:18)
Sestava a branky Písku: Bezpalcová, Kržová, Preslová - Zelenková, Hauserová 1, Kocová 1, B. Velková 1, Korešová 12/2, Indráková 1, Malcová 1, Bicanová 1, M. Svobodová 10, Chlupová 2, Boorová 3
Nejvíce branek Slavie: Míšová 10, Franková 7, Holečková 6
Rozhodčí: Petra Halada – Jan Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 261

Hráčkám Písku, snad pod tíhou prvního představení svým příznivcům, úvod zápasu vůbec nevyšel a po dvanácti minutách prohrávaly rozdílem pěti gólů. Toto manko postupně smazávaly, což se jim úplně povedlo pět minut před přestávkou, na kterou přesto šly se ztrátou dvou branek na soupeřky.
Ve druhém poločase si mladé slávistky jedno až třígólový náskok dlouho udržovaly, ale tři minuty před koncem utkání své bývalé spoluhráčky o něj připravila Magdalena Svobodová, která měla střelecký den. Svým devátým gólem srovnala na 32:32 a dramatická koncovka byla na světě. Pak ale hostující hráčky dvěma góly překlopily misky vah na svou stranu, Svodová desátým gólem vykřesala píseckou jiskřičku naděje na 33:34, ale tu definitivně necelou minutu před koncem utkání sfoukla Julie Franková -33:35
Pražanky si odvezly cenné vítězství, Písečanky doma nepotvrdily dobré výsledky z palubovek soupeřek a slávistky je při shodném bodovém zisku díky lepšímu skóre v tabulce přeskočily. Pražanky jsou aktuálně páté, Písečanky šesté.