Kanoistka Satková dojela ve finále Světového poháru na druhá, nestačila jen na Australanku Foxovou

Kanoistka Gabriela Satková obsadila druhé místo ve finálovém závodě Světového poháru ve slalomu. Na budoucí olympijské trati v Paříži ji porazila jen suverénní Australanka Jessica Foxová, jež po čtvrtém vítězství v sezoně ovládla už pošesté v kariéře celý seriál. Na trůnu vystřídala vítězku z předchozích dvou sezon Terezu Fišerovou, jež v Paříži nebyla ve finále. Další česká slalomářka Tereza Kneblová skončila ve francouzské metropoli devátá.

Paříž (Aktualizováno: 13:30 7. 10. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Satková

Gabriela Satková | Zdroj: Profimedia

Satková s dvousekundovou penalizací prohrála s jedinou bezchybnou finalistkou Foxovou o 4,04 sekundy, třetí skončila mistryně světa Mallory Franklinová z Británie.

„Kdyby mi někdo předtím řekl, že předvedu takové výkony, tak bych tomu nevěřila. Tréninky tady nebyly nejlepší a nejpovedenější jízdy byly až v závodě. Opravdu jsem neměla skoro jedinou povedenou jízdu v tréninku. Je to nádherné zakončení sezony, zvlášť tady v Paříži, a mohla jsem si tak oblíbit i ten kanál,“ řekla spokojená Satková Radiožurnálu Sport.

Jednadvacetiletá česká reprezentantka k dosavadní kompletní medailové sbírce ze SP přidala druhé stříbro a po nejlepším výsledku v sezoně obsadila v seriálu konečné deváté místo.

Devětadvacetiletá Foxová v tomto roce nevyhrála SP na C1 jen v Tacenu. V pátek přitom přidala třetí letošní prvenství na kajaku a popáté za sebou opanovala v této disciplíně celkovou klasifikaci.

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít