Panorama

Kozel vystřelil Dukle v Olomouci tři body z přímého kopu

Velký adept na postup mezi tuzemskou elitu si přijel pro další tři body do Olomouce. V dohrávce 11. kola druhé fotbalové ligy porazila Dukla Praha béčko Sigmy 1:0. Dukla je druhá a přiblížila se na bod za vedoucí Vyškov, a čtyři body před Zbrojovku Brno, Olomouc B je v tabulce třináctá. Zápas rozhodl David Kozel, který se v úvodu druhé půle trefil krásně z těžkého úhlu z přímého kopu.

Sestřih a ohlas utkání Olomouc B – Dukla Praha

Zkušenější Dukla potvrdila roli favorita, ale po počátečním tlaku, v němž hned ve druhé minutě mohli jít do vedení po střele Moulise, se postupem času osmělili i domácí. V závěru první půle měli šance Delli a Mikulenka, ale nevyužili je.

Po přestávce, kdy byl v šatně Dukly trochu mazec, což přiznal kouč Petr Rada, se Pražané zase chopili své role. Měli převahu, častěji drželi míč a kombinovali. Nakonec zápas rozhodl přímý kop, z něhož všichni, včetně olomouckého gólmana Trefila, čekali centr před branku, jenže Kozel se od postranní čáry trefil krásně přes celou branku do šibenice.

Olomoucké béčko se sice snažilo vyrovnat, ale to už se mu nepodařilo.

11. kolo druhé fotbalové ligy:

Olomouc B – Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 52. Kozel. Rozhodčí: Krejsa – Lakomý, Líkař. ŽK: Šíp, Spáčil – Ullman, Hrubeš, Barac, Šťovíček. Diváci: 277.