Česká souhra Ottawě na výhru v přípravě NHL nestačila, Dostál měl 45 zákroků

foto Přípravný zápas před NHL Winnipeg - Calgary, 27. září 2023. Zleva Tyrel Baurer z Winnipegu a Adam Klapka z Calgary v pěstním souboji.

New York - Hokejový útočník Dominik Kubalík vstřelil gól po nahrávce Jiřího Smejkala a v přípravě před startem sezony NHL se prosadil podruhé za sebou. Česká souhra Ottawě na výhru nestačila, Senators podlehli Montrealu 3:4 a neuspěli po dvou vítězstvích. Bodoval také útočník Buffala Lukáš Rousek, ani jeho asistence ale k vítězství nepomohla. Hokejisté Sabres podlehli 2:5 Torontu a v přípravě poprvé prohráli. Z výhry Anaheimu se radovali Lukáš Dostál a Radko Gudas. Mladý gólman přispěl k vítězství 4:2 nad San Jose 45 zásahy a řízný bek asistoval u jedné z branek.

Kubalík na branku z utkání proti Torontu navázal v úvodu druhé třetiny, kdy zakončil rychlou přesilovkovou kombinaci. Josh Bailey poslal puk za branku na Smejkala, ten se dlouho nerozpakoval a mezi kruhy našel volného krajana, pro kterého nebyl problém zakončit a snížit na 1:2.

Přípravný zápas před NHL Montreal - Ottawa, 27. září 2023. Sean Monahan (vpravo)  z Montrealu Canadiens střílí gól, vlevo brankář Joonas Korpisalo z Ottawy Senators.

Ottawa zásluhou dvou branek Mathieua Josepha do konce druhé třetiny skóre otočila, závěrečné dějství ale patřilo Montrealu, který dvěma trefami rozhodl o výhře 4:3. Vítěznou trefu v 52. minutě obstaral nejlepší střelec Canadiens z minulého ročníku Cole Caufield.

Buffalo po výhrách nad Washingtonem a Bostonem poprvé v přípravě na novou sezonu neuspělo. Sabres proti Torontu nepomohla ani Rouskova asistence. Český útočník se v závěru druhé třetiny zapojil do akce před brankou na 2:3, kterou přesnou ranou od modré čáry vstřelil finský bek Henri Jokiharju.

Buffalo ve třetí třetině na kontaktní gól nenavázalo, naopak dvakrát inkasovalo a prohrálo jednoznačně 2:5. Toronto v městě St. Thomas vyhrálo poprvé v přípravě. Hlavní podíl na vítězství Maple Leafs měl obránce Conor Timmins, který dva góly vstřelil a dva připravil.

Hned pětice českých hokejistů se představila v zápase Anaheim - San Jose. Za domácí Ducks celý zápas odchytal Dostál a téměř 21 minut na ledě strávil Gudas. Na druhé straně v sestavě nechyběli útočníci Filip Zadina s Adamem Raškou a bek Radim Šimek.

Po utkání byla spokojenější domácí dvojice, která se výraznou měrou podílela na výhře 4:2. Dostál byl za svých 45 zásahů vyhlášen druhou hvězdou zápasu. V týmu Sharks dostal největší prostor Zadina, který odehrál přes 17 minut. Utkání ale zakončil se dvěma zápornými body ve statistice plus/minus. Raška se Šimkem na ledě nestrávili ani deset minut.

V dresu Tampy Bay se poprvé v předsezonní přípravě představil český útočník Gabriel Szturc. Dvacetiletý forvard, který v juniorském celku Kelowna Rockets v uplynulém ročníku Western Hockey League nasbíral 79 bodů v šedesáti zápasech, za necelých jedenáct minut na ledě nebodoval. Tampa Bay přesto porazila Nashville 2:1 v prodloužení a po nevydařeném úvodním duelu přípravy proti Carolině poprvé vyhrála.

O svou pozici v kádru Calgary bojuje Adam Klapka. Třiadvacetiletý útočník, který prošel mládeží Slavie a Liberce, odehrál třetí zápas během čtyř dnů a přispěl Flames k výhře 3:2 po samostatných nájezdech nad Winnipegem. Český útočník v zápase nebodoval, ale upozornil na sebe rvačkou s Tyrelem Bauerem.

Třetí zápas v přípravě nezvládli hokejisté Vegas. Obhájci Stanley Cupu podlehli Los Angeles 3:4 v prodloužení a na vítězství zatím čekají. Hattrickem se na výhře Kings podílel třiadvacetiletý Akil Thomas.

Výsledky přípravných zápasů před NHL

Toronto - Buffalo (v St. Thomas) 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 8. a 60. Timmins, 33. Lafferty, 35. Domi, 43. Clifford - 13. Davies, 37. Jokiharju (Rousek).

Montreal - Ottawa 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)

Branky: 7. Gignac, 14. Slafkovský, 46. Monahan, 52. Caufield - 28. a 35. Joseph, 23. Kubalík (Smejkal).

New York Islanders - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 13. Holmström, 34. Gaulthier - 58. Poehling.

Carolina - Florida 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)

Branky: 42. Noesen, 44. Suzuki, 45. Skjei, 59. Bunting - 14. Mayhew.

Nashville - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 45. Novak - 33. Grošev, 63. Motte.

Winnipeg - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 8. Harkins, 44. Ford - 20. Hunt, 53. Zary, rozhodující sam. nájezd Mangiapane.

Edmonton - Vancouver 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 34. Nugent-Hopkins, 61. McDavid - 31. Q. Hughes.

Vegas - Los Angeles 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 8. Brisson, 16. Marchessault, 38. Hutton - 36., 52., 58. Thomas, 65. Madden.

Anaheim - San Jose.4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 18. Minťukov, 19. DeLeo, 29. Leason, 41. McGinn (Gudas) - 10. Bailey, 47. Todd. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky ze 47 střel a úspěšnost zákroků měl 95,7 procenta.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 1.05.2024 ČTK