Derby skončilo po penaltách remízou. Plzeň znemožnila Pardubice, nabuzený Baník si smlsnul na Zlínu

Fotbalisté Liberce v devátém kole první ligy v domácí přestřelce remizovali 3:3 s Teplicemi. Už v úvodním poločase padlo pět branek. Slovan v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nezvítězil a v neúplné tabulce je devátý, "Sklářům" patří osmé místo. Nedělní program zahájila svou krasojízdou Plzeň, zato Jablonec se propadá. Derby, ve kterém byl dorovnán rekord v počtu žlutých karet, skončilo remízou.

9. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FK Teplice 3:3 (3:2)

Branky: 19. vlastní Chaloupek, 27. Doumbia, 39. Varfolomejev - 9. Knapík, 11. Havelka, 51. Fila z pen. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler - Kocourek (video). ŽK: Doumbia - Mareček, Hronek, Jukl, Jásir. ČK: 73. Hronek. Diváci: 2327.

Liberec: Vliegen - Mikula (84. Preisler), Chaluš, Purzitidis (83. Hudák) - Fukala, Doumbia, Varfolomejev (66. Okoh), Žambůrek, Ghali - Tupta (58. Višinský), Rabušic (58. Kulenovič). Trenér: Kozel.

Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Mičevič - Hronek, Jukl, Knapík, Havelka (71. Jásir), Radosta - Vachoušek (56. Gning), Fila (81. Dramé). Trenér: Frťala.

Nejprve se prosadili hostující Jan Knapík s Filipem Havelkou, za domácí do přestávky odpověděli vlastním gólem Štěpán Chaloupek, Mohamed Doumbia a Ivan Varfolomejev. V úvodu druhé půle vyrovnal Daniel Fila z penalty. Tepličtí dohrávali od 73. minuty bez vyloučeného Petra Hronka.

Hosté začali aktivněji a mezi devátou a 11. minutou si vypracovali dvoubrankový náskok. Střelou zpoza šestnáctky se nejprve prosadil Knapík a poté podobně i bývalý liberecký záložník Havelka. Oba si připsali první ligový gól v sezoně.

Slovan snížil v 19. minutě, kdy si Chaloupek ve skluzu srazil do vlastní branky centr Ghaliho. Ten o chvíli později nepotrestal promáchnutí gólmana Grigara a minul odkrytou branku.

Domácí srovnali ve 27. minutě. Rabušicovu zblokovanou střelu Mikula posunul na Doumbiu a ten z voleje zamířil přesně. Záložník z Pobřeží slonoviny v ligové sezoně skóroval podruhé.

Liberečtí ještě do přestávky skóre otočili. Tuptu sice vychytal Grigar, ale ve 39. minutě se výstavní střelou o břevno prosadil Varfolomejev. Devatenáctiletý ukrajinský středopolař se dočkal premiérové branky v české nejvyšší soutěži.

Na začátku druhého dějství domácí Purzitidis v šestnáctce zastavil Filu a rozhodčí Kotala po kontrole u videa nařídil pro Teplice pokutový kop. Ten v 51. minutě proměnil Fila a v ligovém ročníku vstřelil druhý gól.

Hostující tým v 73. minutě oslabil Hronek, který za tvrdý faul na střídajícího Višinského dostal druhou žlutou a následně červenou kartu. Liberečtí z přesilovky mohli rozhodnout. Po Grigarově nepovedeném výkopu postupoval na branku střídající Okoh, jenž těsně minul. Čtyřicetiletý gólman pak výtečně zneškodnili i dva pokusy Višinského. Tepličtí venku v lize bodovali podruhé za sebou.

Baník Ostrava - FC Zlín 5:1 (1:1)

Branky: 50. a 64. Kubala, 11. Ewerton, 57. Rigo, 82. Tanko - 38. Simerský. Rozhodčí: Radina - Nádvorník, Machač - Starý (video). ŽK: Pojezný - Janetzký, Fantiš. Diváci: 7786.

Ostrava: Letáček - Ndefe (68. Juroška), Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta, Boula (68. Šín), Rigo (77. Kaloč), Ewerton - Tanko (83. Klíma), Kubala (68. Almási). Trenér: Hapal.

Zlín: Rakovan - Cedidla (61. Kovinič), Didiba, Simerský, Kolář - Reiter, Fantiš (85. Vukadinovič), Janetzký, Tkáč (72. Bužek), Pidro (72. Čelůstka) - Žák (61. Slončík). Trenér: Vrba.

Baník na svém stadionu v nejvyšší soutěži zvítězil počtvrté za sebou a v neúplné tabulce je sedmý. Zlín venku prohrál i popáté v ligové sezoně a po minulém domácím debaklu 1:7 s Plzní utrpěl další vysokou porážku.

Slezané měli nástup do zápasu zcela ve své moci. A nejen díky rychlému gólu, k němuž přispěla i trocha štěstí. Boulův centr do vápna totiž jeden ze zlínských hráčů tečoval před domácího Ewertona a jeho bomba i přes Rakovanovu teč v 11. minutě zapadla pod břevno.

Domácí byli v první půlhodině jednoznačně lepší a vytvořili si několik dalších šancí. Pokaždé ale chyběl kousek, ať Buchtovi nebo Kubalovi, jindy hasila problémy na poslední chvíli zlínská defenziva.

Tlak Baníku však postupně ochaboval a hosté začali hrozit. Na rozdíl do soupeře prokázali vysokou efektivitu a z první rány na branku ve 38. minutě vyrovnali. Simerský se odhodlal ke střele ze zhruba 20 metrů a míč se od tyče odrazil do sítě. Ostrava tak v pátém domácím utkání ligové sezony poprvé inkasovala.

Opaření domácí se znovu zvedli po přestávce. Kubala se v 50. minutě otočil s míčem v šestnáctce a pohotovým obstřelem vrátil Ostravě vedení. Dočkal se premiérového ligového gólu za Baník.

Za dalších sedm minut mohl po akci Ewertona přidat druhý gól, ale z malého vápna nezakončil a tak odražený míč volejem poslal k tyči až Rigo. I pro něj to byla první branka v Ostravě.

Odpor Zlína tím definitivně padl. Baník opanoval hru a v 64. minutě po Kpozově přihrávce přidal Kubala pohotovou trefou z voleje svůj druhý zásah.

Kalich hořkosti dal Moravanům dopít Tanko, který po průniku Jurošky počkal na pohyb gólmana a bombou pod břevno popáté zavěsil. Nigerijský útočník se v ligovém ročníku trefil počtvrté.

Ostravští doma v nejvyšší soutěži zvítězili nad Zlínem popáté za sebou a a pokaždé při tom "Ševcům" vstřelila minimálně tři góly.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 75. Ondrášek - 8. Kostka, 83. Suchomel. Rozhodčí: Rouček - Ratajová, Mokrusch - Berka (video). ŽK: Trummer, Sladký - Kostka. Diváci: 2657.

Č. Budějovice: Janáček - Sladký, Broukal (58. Ondrášek), Králik, Trummer - Hora (72. Suchan), Hellebrand (90. Hubínek) - Skalák (72. Šigut), Čermák, Alli - Adediran. Trenér: Nikl

M. Boleslav: Trmal - Kostka (82. Mašek), Suchý, Karafiát, Fulnek - Matějovský (59. Poulolo), Kubista - Kušej, Mareček (82. Ladra), Solomon (69. Suchomel) - Pulkrab (59. Hilál). Trenér: Kulič.

Vedoucí branku vstřelil v úvodu utkání mladoboleslavský Dominik Kostka, za domácí vyrovnal ve druhé části střídající Zdeněk Ondrášek. Vítězství hostů zajistil v závěru střídající Martin Suchomel, pro něhož šlo o první ligový gól v kariéře. Mladá Boleslav zvítězila v pátém z posledních šesti ligových duelů v Českých Budějovicích.

Hosté začali lépe. Hned ve druhé minutě po Matějovského centru nezakončil přesně v dobré pozici Kubista. Vzápětí se však už svěřenci trenéra Kuliče, který za Dynamo hrával, radovali. V osmé minutě se tlačil důrazně za míčem Pulkrab, jenž se srazil s českobudějovickým brankářem Janáčkem, a balon se dostal k zakončujícímu Kostkovi. V ligové sezoně skóroval podruhé. Domácí do konce poločasu více drželi míč, ale na soupeře nic nevymysleli.

Podobně vypadal i druhý poločas. Jihočeši se snažili najít cestu k mladoboleslavské brance, ale málokdy se jim to povedlo. V 52. minutě po Aliho centru míč jen lehce sjel po břevně do autu.

Dynamo srovnalo v 75. minutě. Adediran přetlačil v souboji Fulneka, poslal prudký centr před branku, kde se hlavou prosadil Zdeněk Ondrášek. Bývalý český reprezentant se zapsal mezi střelce podruhé v ročníku nejvyšší soutěže.

Euforie Dynama z vyrovnání však neměla dlouhého trvání. O osm minut později tečoval Suchomelovu střelu bránící Trummer a Janáček, který v pátek oslavil 23. narozeniny, podruhé v zápase inkasoval. České Budějovice prohrály doma v lize po dvou výhrách a s 24 inkasovanými góly mají spolu se Zlínem nejhorší obranu v nejvyšší soutěži.

1. FC Slovácko - MFK Karviná 2:0 (2:0)

Branky: 2. Holzer, 18. Valenta. Rozhodčí: Černý - Caletka, Pospíšil - Zelinka (video). ŽK: Petržela, Kalabiška - Bederka, Papalelé, Iván. Diváci: 4.516.

Slovácko: Heča - Hofmann, Daníček (75. Trávník), Kadlec - Reinberk, Valenta (66. Kim sung-pin), Havlík, Kalabiška - Petržela (66. Doski), Holzer (75. Juroška) - Vecheta (85. Cicilia). Trenér: Svědík.

Karviná: Holec - Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman - Traoré (80. Budínský), Čavoš (73. Ezeh) - Memič (57. Iván), Bartl (73. Moses), Antovski (57. Papalelé) - Akinyemi. Trenér: Luhový.

Hned první akce zápasu rozveselila tribuny. Havlíkův centr z levé strany srazil Bederka jen před sebe, kde zcela volný Holzer z osmi metrů otevřel skóre. V ligové sezoně se trefil poprvé. Vedení Slovácka mohl v 10. minutě navýšit Petržela, ale prováhal pravý okamžik ke střele.

Krásnou akci předvedli domácí v 18. minutě. Po levé straně pronikl Kadlec s Havlíkem, míč se po centru Holzera dostal ve vápně k Valentovi, který neměl problém jej uklidit do sítě. V ročníku nejvyšší soutěže se mezi střelce zapsal podruhé.

Slezané se častými výpady do domácí obrany snažili vytvořit střelecké příležitosti, ale na zformovanou defenzivu recept hledali jen těžko. Tvrdá střela Akinyemiho ve 30. minutě se stala ojedinělým pokusem, který zlikvidoval Heča.

Domácí měli hru pod kontrolou, třetí gól visel ve vzduchu zejména po šanci Vechety ve 38. minutě a Kalabišky v samém závěru první půle.

Po přestávce Slovácko ubralo na tempu a dovolilo soupeři vyvinout větší útočnou aktivitu. Heča musel být v pohotovosti zejména při centrech a střeleckých pokusech, které zblokovali domácí obránci.

V 66. minutě mohl po brejku přidat pojistku Petržela, ale střílel nad. Z protiútoku zabránil gólu kapitán Kadlec, když na brankové čáře vykopl míč po střele střídajícího Ivána.

Slovácko další komplikace nepřipustilo, v závěru sice Ezeh skóroval, ale střele předcházel faul útočníka hostí, a tak gól nebyl uznán. Celek z Uherského Hradiště nepodlehl Slezanům ani v osmém domácím ligovém zápase. Karviná prohrála i pátý venkovní zápas v této ligové sezoně.

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 3:2 (1:2)

Branky: 36. Prekop, 70. Puškáč, 77. Matoušek - 8. Zorvan, 44. Vodháněl. Rozhodčí: Pechanec - Vlček, Šimáček - Petřík (video). ŽK: Hybš, Prekop, Jánoš, Hrubý, Jedlička - Vodháněl, Vraštil. Diváci: 5212.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Hybš - Dostál (65. Köstl), Jánoš (65. Puškáč), Hrubý, Kovařík (90.+3 Vondra) - Smrž, Matoušek (81. Beran) - Prekop (81. Mužík). Trenér: Veselý.

Olomouc: Digaňa - Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Pospíšil, Ventúra - Vodháněl (83. Šíp), Zorvan (78. Fortelný), Navrátil (78. Sláma) - Kramář (62. Zifčák). Trenér: Jílek.

Sigma nebodovala po třech ligových výhrách po sobě a může přijít o třetí místo v tabulce. "Klokani" zvítězili po dvou kolech a jsou osmí. Bohemians v nejvyšší soutěži porazili Olomouc poprvé po čtyřech zápasech.

Sigma kvůli lehkému zranění postrádala hned tři opory. Hanákům vypadli ze sestavy kapitán Breite, nejlepší střelec Juliš a brankářská jednička Macík, místo něhož poprvé v sezoně nastoupil mezi tyčemi Digaňa.

Olomoučtí i bez opor vstoupili do zápasu výborně. V osmé minutě se po Zmrzlého přihrávce z levé strany prosadil s pomocí břevna Zorvan a připsal si první gól od loňského srpna. Pražané pak přidali a Sigmu zachránil Digaňa, který vytáhl Prekopovu střelu na zadní tyč.

Slovenský útočník Bohemians se neprosadil ani v 33. minutě, kdy zblízka v záklonu překopl břevno. Za tři minuty už se Prekop vyrovnání dočkal, když hlavičkou po Kovaříkově centru z levé strany překonal krajana Digaňu. Slovenský útočník stejně jako Zorvan skóroval poprvé v ligovém ročníku.

Hosté si ale ještě do půle vzali vedení zpět. Chvátal ve 44. minutě nacentroval z pravé strany a Vodháněl prudkou hlavičkou pod břevno nedal brankáři Jedličkovi šanci. Olomoucký záložník se trefil už počtvrté v ligové sezoně, za gól proti bývalému klubu se gestem omluvil.

I po změně stran byli Pražané střelecky aktivnější. Bohemias v 65. minutě posílili útok o střídajícího Puškáče a především díky němu nedlouho nato otočili skóre. V 70. minutě potáhl Prekop míč středem pole, nahrál doleva Kovaříkovi a ten si připsal druhou asistenci poté, co jeho centr zužitkoval zblízka hlavou Puškáč.

O sedm minut později domácí po další povedené akci otočili stav. Agilní Puškáč přiťukl Matouškovi a Digaňa jeho střelu do horní části branky nedokázal zastavit, byť si na míč sáhl. I ofenzivní univerzál Bohemians stejně jako Zorvan s Prekopem skóroval premiérově v ligové sezoně. "Klokani" si v nejvyšší soutěži připsali tři góly v jednom utkání poprvé od konce dubna, kdy porazili Jablonec 4:1.

V 82. minutě vykopl Digaňa střelu dalšího střídajícího útočníka Mužíka, "Klokany" už to ale tolik mrzet nemuselo, neboť výhru udrželi. Doma v nejvyšší soutěži třikrát po sobě bodovali, z toho podruhé zvítězili.

Viktoria Plzeň - FK Pardubice 6:2 (3:1)

Branky: 82. a 85. Durosinmi, 23. Kalvach, 27. Dweh, 45. Hranáč, 53. Jirka z pen. - 13. Darmovzal, 90.+1 Daněk. Rozhodčí: Volek - Paták, Hurych - Všetečka (video). ŽK: Traoré, Hejda - Helešic, Kováč (trenér). Diváci: 8809.

Plzeň: Staněk (18. Tvrdoň) - Hejda, Hranáč, Dweh - Jirka, Kalvach, Traoré (63. Bucha), Cadu (63. Mosquera) - Šulc (74. Vlkanova) - Vydra (63. Chorý), Durosinmi. Trenér: Koubek.

Pardubice: Budinský - Halinský, Kukučka, Ortiz - Icha (67. Vacek), Darmovzal, Hlavatý (59. Černý), Helešic (46. Tischler) - Daněk - Mukwelle (59. Míšek), Krobot (59. Matoušek). Trenér: Kováč.

Plzeňští si připsali 12. soutěžní vítězství po sobě a překonali tím vlastní rekord. Západočeši naplno bodovali v posledních šesti kolech a v součtu s drtivou výhrou 7:1 ve Zlíně zaznamenali v posledních dvou ligových duelech 13 branek. Viktoria, která má k dobru odložené utkání v Mladé Boleslavi, porazila Pardubice i ve čtvrtém domácím zápase nejvyšší soutěže. Východočeši podruhé za sebou nebodovali a jsou dvanáctí.

Trenér Koubek udělal po čtvrteční výhře 1:0 nad Ballkani v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy tři změny v základní sestavě. Od začátku nově nastoupili Jirka, Traoré a Vydra, který dostal šanci v zahajovací sestavě poprvé od úvodu srpna. Pardubičtí vzhledem k rozestavní Viktorie vyrukovali s třemi stopery.

Domácí zahrozili jako první, Dwehovu hlavičku k tyči ale v šesté minutě vytáhl brankář Budinský. Východočeši nepřijeli do Plzně jen bránit a hrozili z brejků. Po jednom z nich nezakončila útočná posila Mukwelle, ve 13. minutě už ale hosté nečekaně vedli. Daněk potáhl míč středem pole, gólman Staněk jeho střelu vyrazil nad sebe a dobíhající Darmovzal doklepl zblízka do sítě.

Domácího brankáře navíc při obranném zákroku zasáhl do hlavy vracející se spoluhráč Dweh a otřesený český reprezentant musel pří jubilejním 100. ligovém utkání po pár minutách střídat. Mezi tyče se místo něj poprvé v sezoně postavil náhradník Tvrdoň.

Plzeňští za nepříznivého stavu výrazně přidali a brzy otočili stav. Ve 23. minutě napřáhl těsně za vápnem Kalvach a jeho skákavá střela zapadla přesně k tyči. Domácí středopolař navázal na vítězný gól proti Ballkani a skóroval ve druhém utkání po sobě.

Za další čtyři minuty favorit dokonal obrat. Po Kalvachově odvráceném přímém kopu se na hranici vápna důrazně protlačil k míči Dweh a přesnou střelou k tyči překonal Budinského. Liberijská letní posila Viktoria si v sedmém zápase české ligy připsala premiérovou trefu.

Ještě do přestávky si domácí pojistili vedení. Po dalším centru od Kalvacha se zblízka prosadil k tyči Hranáč a zaznamenal svou první ligovou branku za Plzeň. Jelikož ještě v minulé sezoně hostoval v Pardubicím, gól proti bývalému klubu neslavil.

Po změně stran domácí s přehledem kontrolovali průběh a i druhé dějství vyhráli 3:1. V 50. minutě zahrál ve vlastním vápně Krobot rukou a sudí Volek po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu. Slovenský křídelník Jirka nezaváhal a připsal si první soutěžní branku od začátku srpna.

V závěru domácí přidali ještě další dva góly. Nejprve si v 82. minutě Kalvach připsal už druhou asistenci a důrazný Durosinmi s přehledem zakončil únik. Nigerijský útočník pak v 85. minutě překonal Budinského, chytající 50. zápas v české lize, hlavičkou zblízka a polepšil si už na pět branek v sezoně nejvyšší soutěže. Více dal jen sparťan Haraslín.

Pardubičtí ještě v první minutě nastavení snížili, když Daněk podobně jako před úvodním gólem po individuální akci pronikl až do vápna a přízemní střelou na zadní tyč zaskočil Tvrdoně. Dvacetiletý záložník dal první branku od loňského srpna.

FC Hradec Králové - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 17. Horák. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Lakomý - Adámková (video). ŽK: Leibl, Harazim, Dancák - F. Souček, Polidar, Kratochvíl, Jovovič. ČK: 72. Hurtado (Jablonec). Diváci: 7762.

Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Leibl (90.+1 Ševčík), Horák - Kodeš, Dancák - Harazim, Krejčí (86. Kučera), Pilař (90.+1 Juliš) - Vašulín (81. Hais). Trenér: Kotal.

Jablonec: Hanuš - D. Souček, Tekijaški, Hurtado, Polidar - F. Souček (64. Krulich), Houska (87. Martinec) - Alégué (76. Čanturišvili), Kratochvíl, Jovovič (76. Schön) - Chramosta (76. Drchal). Trenér: Látal.

Východočeši v nejvyšší soutěži zdolali dnešního soupeře poprvé od roku 2010 po 13 zápasech a upevnili si 11. příčku. Jablonec jako jediný tým v ligové sezoně zůstává bez vítězství a je čtrnáctý.

Kotal se po 11 letech vrátil na královéhradeckou lavičku a ve srovnání s minulým debaklem 1:5 v Mladé Boleslavi, po němž byl odvolán kouč Weber, změnil sestavu na čtyřech místech. Mimo jiné se do ní vrátil uzdravený záložník Pilař, který v srpnu 2010 při poslední výhře nad Jabloncem vstřelil jediný gól zápasu.

Právě Pilař našel v 17. minutě přesným pasem nabíhajícího Horáka, na nějž obrana hostů zapomněla, a krajní záložník poslal míč od tyče do sítě. Třetím gólem v ligové sezoně potvrdil pozici momentálně nejlepšího střelce Východočechů.

Po půlhodině hry mohl zvýšit Vašulín, který po Krejčího vysunutí unikal jabloneckým zadákům, ale na brankáře Hanuše nevyzrál. Na druhé straně nebezpečně vypálil Filip Souček, brankář Bajza byl ale připraven.

Vašulín znovu prověřil Hanuše hned po změně stran střelou ze zhruba 25 metrů. V 72. minutě měl na kopačce vyrovnání Chramosta, když lobem přehodil vybíhajícího Bajzu, ale míč ještě před brankovou čarou dostihl obránce Čihák.

Hned z protiútoku zastavil Kolumbijec Hurtado unikajícího Vašulína faulem a dostal červenou kartu. I v oslabení mohli Severočeši díky náhradníkům vybojovat bod, ale Krulich ve výborné pozici hlavičkoval vedle branky a Drchal přestřelil. Vyrovnat se hostům nepodařilo ani v šestiminutovém nastavení. Naopak Kučera mohl náskok ještě zvýšit, ale jeho střelu zastavila tyč.

Jablonec v minulém ligovém ročníku vyhrál oba vzájemné zápasy s celkovým skóre 7:1, ale v této sezoně má se šesti góly nejslabší útok z celé soutěže. Statistiky naopak vede v počtu žlutých karet, celkem jich nasbíral 18. Filip Souček dnes viděl čtvrtou, takže příští kolo bude chybět.

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 58. Jurečka z pen. - 90.+11 Haraslín z pen. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf - Radina (video). ŽK: Ogbu, Zafeiris, Chytil, Wallem, Schranz - Preciado, Olatunji, Panák, Pešek, Laci, Haraslín. ČK: 88. Bořil - 88. Krejčí. Diváci: 19.370 (vyprodáno).

Slavia: Mandous - Holeš, Ogbu, Bořil - Douděra (46. Masopust), Zafeiris (85. Jurásek), Oscar, Provod - Schranz (90.+5 Tomič), Jurečka (85. Wallem) - Tijani (75. Chytil). Trenér: Trpišovský.

Sparta: Vindahl - Sörensen, Panák, Krejčí - Preciado (62. Wiesner), Sadílek, Laci, Ryneš (75. Zelený) - Kuchta (81. Sejk), Birmančevič (81. Pešek) - Olatunji (61. Haraslín). Trenér: Priske.

Pražští rivalové zůstávají jedinými dosud neporaženými týmy v sezoně nejvyšší soutěže. Sparta bodovala ve čtvrtém z posledních pěti ligových derby. Oba celky dohrávaly o deseti poté, co byli po vzájemné potyčce v 88. minutě vyloučeni kapitáni domácí Jan Bořil a hostující Ladislav Krejčí.

Ve slávistické základní sestavě překvapivě nastoupil kapitán Bořil, který si po nedávném návratu na trávník po operaci připsal v předchozím průběhu sezony jen tři starty a poslední dva soutěžní zápasy z osobních důvodů vynechal. Dvaatřicetiletý obránce se představil v derby poprvé od předloňského října, kdy si na Letné způsobil zranění. Nečekaně jen na lavičce Sparty začal nejlepší ligový střelec Haraslín.

V první půli se hrál před více než 19 tisícovkami diváků velmi opatrný fotbal a ani jeden z rivalů si za úvodní dějství nevytvořil žádnou gólovou šanci. Letenští začali náporem, sevřeli soupeře před jeho vápnem, ale střeleckou možnost z toho nevytěžili.

Po čtvrthodině po Rynešově centru hlavičkoval o kousek nad Kuchta, který v minulosti hrával za Slavii, a domácí fanoušci na něj při každém kontaktu s balonem pískali. Na opačné straně se Schranz po dobré kombinaci dostal až před gólmana Vindhala, dánský brankář ale dobře vyběhl a zmenšil střelecký úhel.

Do druhého dějství poslal slávistický trenér Trpišovský místo Douděry na trávník Masopusta. V 55. minutě si po rychlém útoku vyměnil Tijani balon s Jurečkou, po skluzu Preciada ve vápně upadl a sudí Szikszay nařídil penaltu, kterou mu následně potvrdil i videorozhodčí. Vršovičtí zahrávali už šestý pokutový kop v ligovém ročníku, nejvíce ze všech týmů.

Jurečka z penalty nezaváhal stejně jako v minulém kole v Pardubicích, kde rozhodl o výhře 1:0. Nejlepší střelec minulého ligového ročníku si připsal třetí branku v této sezoně nejvyšší soutěže a všechny z nich z pokutových kopů.

Sparťané mohli poměrně rychle odpovědět, domácí ale velký závar ve vlastním vápně a Sörensovu šanci v 61. minutě přestáli. Poté Birmančevič vypálil o kousek vedle. V 80. minutě na druhé straně Vindahl vyrazil Jurečkův pokus na roh.

S blížícím se koncem se na trávníku množily souboje a fauly a závěr se rozhodčímu Szikszayovi vymkl z rukou. V 88. minutě se po Chytilově nedovoleném zákroku na Vindahla strhla na trávníku strkanice a do potyčky se dostali kapitáni Bořil s Krejčím. Oba od sudího dostali červenou kartu, Bořil si počínal aktivněji a ještě strčil do Haraslína. Nervozita se přenesla i mezi lavičky a do hlediště.

V devítiminutovém nastavení hosté vyvinuli velký tlak, ale zdálo se, že slávisté už vedení udrží. V osmé minutě po brejku překonal Vindhala střídající Chytil, videorozhodčí se ovšem vrátil k předchozí ruce slávisty Ogbua ve vápně. Szikszay po přezkoumání situace branku na 2:0 zrušil a nařídil na druhé straně penaltu. Střídající Haraslín v 11. minutě nastavení udržel nervy, poslal Mandouse k opačné tyče a srovnal.

Sparta venku v lize od loňské říjnové porážky 0:4 na Slavii už 16 utkání po sobě neprohrála. Slavia doma v nejvyšší soutěži bodovala v posledních 23 zápasech, v probíhající sezona tam ale poprvé ztratila.