ReportážeŽeny B

Ženy B: Gólová nadílka proti FC Praha

Béčko osamostatněno na čele tabulky

Sdílet

Naše rezerva se v 5. kole druhé ligy utkala s FC Praha o průběžné první místo v tabulce. Oba celky šly do zápasu s vizitkou doposud neporaženého týmu. Sparťanky ve druhém poločase ukázaly svoji sílu a nastřílely sedm branek. Béčko zvítězilo vysokým rozdílem 0:9 a osamostatnilo se na čele tabulky.
Soupeř vstoupil do utkání s vysokým nasazením a úvod zápasu byl vyrovnaný. Z prvního gólu se nakonec radovaly sparťanky, když se ve 12. minutě v pokutovém území nejlépe zorientovala Polcarová a otevřela tak skóre – 0:1.
Sparta si vytvářela další gólové příležitosti, ve 25. minutě jednu z šancí proměnila Chang – 0:2. Až na jednu situaci, kdy šla domácí Červeňáková sama na Krzyzaniak, sparťanky kontrolovaly hru a do kabin se šlo za stavu 0:2.
Ve druhém poločase naše rezerva jasně dominovala. V 50. minutě pálila z hranice vápna Skrčená, její střelu tečovala jedna z domácích hráček a brankářka Němcová už nestihla zareagovat – 0:3.
Po nedovoleném zákroku na Ringelovou odpískala hlavní rozhodčí v 57. minutě pokutový kop. K míči se postavila Paulenová a přesnou střelou k pravé tyči nedala šanci brankářce, která zvolila druhou stranu – 0:4. Soupeře jsme po rychlých brankách převyšovaly jak herně, tak i fyzicky.
Během deseti minut dokázaly sparťanky vstřelit další čtyři góly. K zakončení se v 65. minutě dostala Chang, její střelu nedokázala Němcová zneškodnit a míč ji vypadl z rukavic. Z následné dorážky se prosadila Ringelová – 0:5. Další gól padl pouze o minutu později, kdy Polcarová v individuální akci obehrála ve vápně všechny soupeřky, pak i brankářku a zvýšila na 0:6.
V 70. minutě přidala svou druhou trefu Ringelová, která si v úniku poradila s Němcovou – 0:7. Střídající Stanislavová se po pěti minutách mohla radovat, když napodruhé umístila míč do sítě – 0:8.
Dvě minuty před koncem základní hrací doby udělala tečku za gólovou nadílkou Chang, která napřáhla ke střele a nádherně trefila levý horní roh branky – 0:9. Sparťanky se mohly radovat z vysoké výhry a také průběžného prvního místa. Další zápas odehraje béčko 30. září doma na Proseku proti Líšni.
Lucie Skrčená po výhře nad FC Praha
Lucko, jak bys popsala dnešní zápas?
„Myslím si, že prvních dvacet minut to byl vyrovnaný zápas. Pak jsme přidaly druhý gól a byly jsme už lepším týmem. Ve druhém poločase jsme daly šest gólů rychle po sobě, dařilo se nám hrát naši hru a zápas jsme rozhodly. Soupeř už pak nestačil ani po fyzické stránce.“
Ve druhé půli jste daly šest gólů v rozmezí pětadvaceti minut. Sama jsi jednu branku přidala, jaké z toho máš pocity?
„Mám z toho velmi dobrý pocit, protože jsem už asi tři kola nedala gól. První poločas jsem se hodně snažila to prolomit, akorát se mi moc nepoštěstilo. Ve druhé půli to přišlo a jsem moc ráda.“
Dnes to byl souboj o průběžné první místo v tabulce, oba týmy doposud neporaženy a my ho zvládli celkem jednoznačně. Čím si vysvětluješ takto vysoké vítězství 0:9?
„V první řadě si myslím, že to bylo tím, že jsme byly lépe připraveny po fyzické stránce. Dále nám hodně pomohly holky z áčka, a i díky nim jsme zápas vyhrály takovýmto rozdílem. První místo v tabulce je úžasné, prostě skvělý výkon a mám velkou radost.“
2. liga žen, 5. kolo
FC Praha – AC Sparta Praha B 0:9 (0:2)
Branky: 12., 66. Polcarová, 25., 88. Chang, 65.,70. Ringelová, 50. Skrčená, 57. Paulenová, 75. Stanislavová
Sestava FC Praha: Němcová – Tulachová, Beránková, Fedorková, Jarchovská – Rybínová (63. Kobesová), Zemjánková, Kozlíková (11. Rubešová), Vargová (71. Harbichová) – Červeňáková (63. Kobesová), Machutková (71. Suchopárová)
Sestava Sparty: Krzyzaniak – Corneil, Motyčková, Ridgeway, Marcinková (81. Krebsová) – Skrčená (88. Litvanová), Paulenová (88. Altmanová), Polcarová – Chang, Lindáková (59. Stanislavová), Ringelová (81. Hoffmann)