EURO U17 2024 Kypr

Češky rozehrály Ligu národů povedeným signálem a výhrou nad Slovinskem

Vstup do premiérového ročníku ženské Ligy národů českým reprezentantkám vyšel. Svěřenkyně trenéra Karla Rady odstartovaly skupinu v lize B vítězstvím 2:0 v Kršku nad domácím Slovinskem. O branky se postaraly Aneta Pochmanová a Klára Cahynová.

Sestřih utkání Slovinsko – Česko

Klíčový moment zápasu nastal jen pár minut před přestávkou. Češky měly k dispozici standardní situaci po slovinském faulu, který rozehrály nakrátko, a po centru Elišky Sonntagové se pohotově trefila nekrytá stoperka Pochmanová ve 38. minutě.

Slovinky hrozily zejména z rychlých akcí za českou obranu, ale brankářka Olivie Lukášová si připsala několik dobrých zákroků a podržela spoluhráčky, které hrály v hodně pozměněné sestavě bez největších opor včetně záložnice Chelsea Kateřiny Svitkové. V závěru přidala pojistku utěšenou střelou zpoza vápna kapitánka Cahynová v 86. minutě, když zamířila přesně k tyči.

Češky se následně střetnou s Běloruskami a poté také s reprezentantkami Bosny a Hercegoviny. Liga národů představuje začátek nového formátu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v roce 2025, které bude hostit Švýcarsko. Soutěž rozhodne o složení jednotlivých lig před samotnou kvalifikací, jež se odehraje podobným systémem v příštím roce.