Rohanovi unikla na mistrovství světa medaile o tři setiny, v závodě kanoistů skončil těsně čtvrtý

Vodní slalomář Lukáš Rohan skončil na mistrovství světa v Londýně v závodě kanoistů čtvrtý, medaile mu unikla o tři setiny sekundy. Předloňský světový šampion Václav Chaloupka obsadil šesté místo. Gabriela Satková dostala ve finále kanoistek penalizaci za neprojetí branky a obsadila deváté místo. Druhé světové tituly v kariéře vybojovali Slovinec Benjamin Savšek a Britka Mallory Franklinová.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rohan na mistrovství světa v Londýně

Lukáš Rohan na mistrovství světa v Londýně | Zdroj: Profimedia

Stříbrný olympijský medailista Rohan odstartoval do finále jako sedmý a po bezchybné jízdě se zařadil na průběžné třetí místo o 35 setin za Francouze Nicolase Gestina a těsně za Itala Paola Ceccona.

Všichni čeští kajakáři postoupili do semifinále mistrovství světa. ,Vyšlo to krásně,‘ libuje si Krejčí

Číst článek

„Já se směju a rozhodně nechci plakat, protože jsem fakt spokojený s tím, co jsem tady předváděl po celou dobu mistrovství světa. Jel jsem tu pět čistých super jízd. Budu si odvážet nejen dobrý zážitek, ale hlavně pocit, že ještě pořád nepatřím do starého železa a že to tam pořád je,“ svěřil se Rohan Radiožurnálu Sport.

Obhájce titulu Němec Sideris Tasiadis ani Slovinec Luka Božič se nevyvarovali chyb a osmadvacetiletého českého reprezentanta neohrozili. Poslední muž na startu Savšek ale naplnil roli favorita a po vítězství s náskokem více než sekundy navázal na triumf z roku 2017 i olympijské prvenství z Tokia.

Chaloupka jako jeden ze sedmi finalistů zvládl finálovou jízdu čistě, čas mu stačil na šesté místo.

Satková doplatila na neprojetí 19. branky a nepovedlo se jí navázat na bronz z roku 2021. Tereza Fišerová, která má z mistrovství světa stříbro a bronz, se do finále C1 na světovém šampionátu potřetí za sebou nedostala. Na kanálu v Lee Valley doplatila v semifinálové jízdě na čtyři doteky branek a obsadila 17. místo. Šanci spravit si chuť bude mít v nedělním kayakcrossu.

Franklinová se radovala z titulu znovu po šesti letech. Úspěch domácích kanoistek umocnila druhým místem Kimberley Woodsová. Čtyřnásobná mistryně světa v této kategorii Australanka Jessica Foxová se musela spokojit s bronzem. Devětadvacetiletá hvězda rozšířila svoji úctyhodnou sbírku ze světových šampionátů o 21. medaili.

jsu, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít