• Ivana Říhová: Muzeum v proměnách času (1967-2024) – historická přednáška

Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

SMETANOVA LHOTA - V utkání 5. kola fotbalového okresního přeboru Písecka hostilo v neděli 17. září mužstvo Smetanovy Lhoty B tým Semic. Všechny předchozí čtyři zápasy domácí o gól prohráli a s nulou na kontě uzavírali tabulku. To se však v nedělním pravém poledni změnilo, i když to tak dlouho nevypadalo.

AFK Smetanova Lhota - FC Al-Ko Semice B 4:3 (0:2) Pen: 4:3
Branky: 53. a 69. Kálal, 58. Hrach - 20. Šindelář, 39. Motejzík (penalta), 77. Buchtele
Rozhodčí: Dušek – Přibyl, Slabý. ŽK: 1:4. Diváků: 121
Smetanova Lhota: Zájeda - R. Vlk, Kálal, Hrach, Bartoň, V. Klíma, Rejlek, Tetour, Kalianko, Brabec, Biskup. Náhradníci: M. Klíma, Vokatý, Kára, Holík
Semice: Breibisch - Buchtele, Velický, Zamazal, Antony, Mendel, Císařovský, Hadáček, Pekárek, Čedík, Šindelář. Náhradníci: Ryneš, Hronek, Tampier, J. Holub, Motejzík

Hosté s novým nadějným gólmanem Filipem Breibischem vstoupili do utkání lépe a po čtyřiceti minutách vedli 2:0. Tento stav zůstal až do přestávky a nic nenasvědčovalo tomu, že by Smetanka smazala v tabulce nulu na svém kontě.
Jenže ve druhém poločase se začala karta obracet. Domácí během pěti minut vyrovnali na 2:2, a když Josef Kálal v 69. minutě svým druhým gólem překlopil misky vah na domácí stranu, začaly se v Kollerově lhotě spřádat plány na oslavu za první body. Ty však trochu přibrzdil David Buchtele, když v 77. minutě vyrovnal na 3:3. V tu chvíli se všem domácím do hlav vkrádaly myšlenky na předchozí čtyři zápasy, které prohráli o pouhý bod. Gól už však nepadl, Smetanka měla první bod a mohla přidat druhý.
V rozhodujícím penaltovém rozstřelu sehrál důležitou roli domácí Jaroslav Hrach. V brance vystřídal Oldřicha Zájedu, chytil dvě penalty, svou proměnil a tím rozhodl o prvních dvou bodech pro Smetanovu Lhotu.