• Ivana Říhová: Muzeum v proměnách času (1967-2024) – historická přednáška

Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

ČIMELICE - Po loňské sezoně, kdy se čimelické Siko ve fotbalové 1. B třídě zachraňovalo, se pro něho začátek nového ročníku vyvíjí úplně odlišně. Zdá se, že vedení klubu dokázalo skloubit zkušenost s mládím vlastních odchovanců a nese to výsledky. Po pěti kolech a výhře se zkušeným týmem Chyšek jsou Čimeličtí aktuálně na druhém místě tabulky a po předpokládané výhře Plané s tápajícím Hradištěm, které posílilo na trenérském postu, mohou klesnout jenom na třetí příčku.

SK Siko Čimelice - FC Chyšky 3:1 (2:0)
Branky: 5. Vařenka, 21. Nekl, 78. Jizba - 62. Prášek
Rozhodčí: Picka – Adamec. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (29. Káš po 2. ŽK). Diváků: 81
Čimelice: Šípek - Kostohryz, Bednařík, Jizba, Kulas - Hák (73. Jakub Kuchejda), Káš, Nekl (88. Froněk), Nosek - Dubský (84. Jiroušek), Vařenka (46. Hegenbart)
Chyšky: Mrzena (63. Turek) - Lívanec, Brož, J. Málek, M. Málek - Štván, Barda, Kosík, Prášek - Vačlena, R. Málek

Domácí začali dobře a už v 5. minutě se ujali vedení, když Václav Vařenka poněkolikáté ukázal, co znamená správný výběr místa. Jeho otec Václav Vařenka starší, bývalý kvalitní čimelický gólman, může jenom litovat, že nestihl začátek utkání a neviděl gól svého syna, což se mu nestalo poprvé. Druhý gól domácích přidal v 21. minutě Martin Nekl, když si před tím Jiří Hák povodil několik bránících hráčů soupeře, míč předložil Neklovi, který ho usměrnil k pravé tyči branky hostí. Za osm minut došlo k situaci, která ovlivnila další vývoj utkání, naštěstí pro domácí nikoliv však jejich výhru. Miloslav Káš byl přesvědčen, že zákrok na něj v pokutovém území hostí měl sudí Pavel Picka ohodnotit penaltou. To se však nestalo, naopak Kášovy protesty ohodnotil žlutou kartou. To ale „nenapravitelnému hříšníkovi" nestačilo a hlavnímu arbitrovi vysvětlil, co si o něm myslí. Podle nejbližších svědků použil jeden z termínů anatomie mužského těla. Pro to neměl arbitr ani nejmenší pochopení a ukázal Kášovi červený žeton. Ten na všech hřištích světa znamená předčasný odchod z hrací plochy. Hrát po půlhodině hry v oslabení bývá problém pro většinu mužstev. Domácí se však zdají v novém ročníku silným týmem, na hrací ploše nebyla absence jednoho muže příliš znát a do přestávky uhájili dvougólové vedení, když ho mohli klidně i zvýšit.
Do druhé půle vstoupili hosté s cílem využít přesilovku a vytvořili si několik dobrých brankových příležitostí. I když domácí gólman nepůsobil nejjistějším dojmem, v těchto momentech své spoluhráče několika zákroky podržel a až do 62. minuty hájil čisté konto. Poté už po závaru před svou brankou a střele Martina Práška kapituloval, hosté snížili na 2:1 a hnali se vyrovnáním. Jenže domácí v deseti hráli na brejky, z kterých si vytvořili šance, ale ke skórování jim vždy chyběl pověstný krok. Rozhodující okamžik utkání přišel v 78. minutě. To Ladislav Jizba zahrával přímý kop od postranní čáry a míč s velkým přispěním jednoho z hráčů hostí skončil za zády bezmocného gólmana Tomáše Turka, který chvíli před tím nahradil zraněného Milana Mrzenu.
Výhrou 3:1 potvrdilo Siko stále se lepšící formu a jasně, od některých jiných, dokazuje, že 1. B třída se dá hrát úspěšně i jenom se svými odchovanci a hráči, kteří mají k týmu kladný a přátelský vztah!