Na GIANT LIZE v Plzni zazářil junior Robert Kobr - FOTKY

14.09.2023 8:10

V úterý 12. září se konal na plzeňském Rapidu jedenáctý díl GIANT LIGY. Junior Robert Kobr zazářil.

vítěz aktivity Richard Kobr
vítěz aktivity Richard Kobrcelkově stupně vítězůceny předával Jaroslav Hrabíkjuniořimasterspelotonpovzbuzení do nemocnice pro Denise Rugovaceprůjezd cílovou páskoupřes bránu nikdo neprojedestart kategorie masters a ženyzelenalo se to jako na jařeženy

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly kategorie žáků a kadetů, kdy se pořadatelství závodu pro mládežnické kategorie zhostil Jakub Kubias se svým týmem RKCA. V kategorii kadetů zvítězil Daniel Kuběna 33b před Jiřím Rejzekem 26b (oba Akademie cyklistických sportů) na třetím místě dojel Matěj Kubias 23b (RKCA).

Hlavní závod odstartoval přesně v 17:30 hod, kdy s 30vteřinovým náskokem startovali před hlavním pole jezdci kategorie Masters a ženy. V kategorii masters byl znovu nejaktivnější Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha), který s přehledem zvítězil v této kategorii se ziskem 8b.

Peloton tentokrát dojel skupinu po necelých 6 km a odstartoval tak souboj o body do celkového hodnocení kategorie Elite, U23 a juniorů. Velice aktivně si pro body jezdil právě ještě junior Robert Kobr (RKCA) a Petr Fiala (Xeelo cycling team). V únicích byl často vidět i Martin Boubal (Hello CTW), kterému body stačily na celkové čtvrté místo v absolutním pořadí a třetí místo v kategorii Elite.

Všichni se tentokrát museli sklonit před skvěle připraveným Robertem Kobrem, který i díky vydatné pomoci týmu ovládl v celkovém hodnocení 11. díl Giant ligy a nasbíral 19b. „Dneska jsem si věřil, byla to skvělá týmová spolupráce a ani bych nečekal, že to takhle dopadne,“ řekl v cíli Robert Kobr.

V soutěži aktivity Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) napříč kategoriemi si nenechal puntíkovaný dres uniknout ani bratr Roberta, Richard Kobr a mohl se také radovat z vítězství o nejaktivnějšího jezdce měsíce září.

Dvanáctý díl Giant Ligy 2023 zakončí odveta Grand Prix DURATEC 19. září letošní kriterijní sérii v Plzni na Rapidu.