Úterý 4.6 18:00 - Divadlo Fráni Šrámka Písek

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Slavoj má stále pouze bod, Zlatá Koruna poprvé ztratila

ilustrativní foto

ČESKOKRUMLOVSKO – Fotbalisté Českého Krumlova ani na šestý pokus v Divizi A nevyhráli. Naopak ze Sokolova odvezli vysokou porážku a krčí se u dna tabulky. Poprvé v sezoně ztratila v A třídě Zlatá Koruna, která nestačila na Vimperk. Body doma nezískalo ani Dolní Dvořiště, nad jeho síly byly Vodňany. Naopak fotbalisté Kaplice vyzráli na Borek.

Český Krumlov v Sokolově schytal šest gólů

SOKOLOV – Trápení fotbalistů Českého Krumlova pokračuje. Šesté kolo Divize A Slavoj zavedlo v sobotu na půdu loňského účastníka České fotbalové ligy do Sokolova. A ani tady se celku trenéra Švába bodovat nepodařilo. Na úvodní trefu domácího Kryštofa Kýčka dokázali Jihočeši ještě zareagovat, když se prosadil z penalty Zdeněk Kuna. Ve zbylé hrací době už stříleli do černého pouze fotbalisté Sokolova. Ještě do přestávky domácí odskočili na 3:1 a tři přesné zásahy přidali i po přestávce. Český Krumlov zapsal další vysokou porážku a s jedním bodem na kontě zůstává předposlední. V sobotu Slavoj přivítá Katovice.

FK Baník Sokolov – FK Slavoj Český Krumlov 6:1 (3:1)
Branky: 10. Kýček, 31. Krlička (penalta), 44. Čížek, 59. Václavík, 62. Komberec, 65. Kubinec – 22. Kuna (penalta)
Rozhodčí: Šlajs – Coufal, Makovec. ČK: 0:1 (64. Svoboda). ŽK: 1:4 (Anděl – Kabele, Švec, J. Matuška, Svoboda). Diváků: 200
Český Krumlov: Beránek – Trmal (72. Matušek), Kuna, Kabele, Švec – Kolář (81. Š. Šindelář), Ryneš (46. Svoboda), J. Matuška, O. Matuška (72. T. Šindelář) – Vávra, Parakhnenko

Výsledky 6. kola: SK Senco Doubravka – FK Jindřichův Hradec 1910 1:3 (1:1), FC Viktoria Mariánské Lázně – SK Petřín Plzeň 1:1 (0:1), FK Baník Sokolov 1948 – FK Slavoj Český Krumlov 6:1 (3:1), SK Aritma Praha – SK Hořovice 0:0, FK Komárov – FK Příbram B 2:4 (0:2), SK Klatovy 1898 – TJ Jiskra Domažlice B 1:0 (0:0), FC Rokycany – FK Tachov 1:0 (0:0), SK Otava Katovice – TJ Spartak Soběslav 3:2 (1:0)

Program 7. kola: Sobota 16. září 10.15 SK Petřín Plzeň – FK Baník Sokolov 1948, 10.30 TJ Jiskra Domažlice B – FC Viktoria Mariánské Lázně, 16.30 FK Příbram B – SK Senco Doubravka, FK Slavoj Český Krumlov – SK Otava Katovice, FK Tachov – FK Komárov, SK Hořovice – SK Klatovy 1898, TJ Spartak Soběslav – FC Rokycany. Neděle 17. září 16.00 FK Jindřichův Hradec 1910 – SK Aritma Praha

Dolní Dvořiště nestačilo na Vodňany

DOLNÍ DVOŘIŠTĚ – Los 4. kola A třídy nabídl střel mužstev, která měla na kontě shodně jednu výhru. V sobotu fotbalisté Dolního Dvořiště přivítali Vodňany. Hosté si do 36. minuty vytvořili dvoubrankový náskok, když se prosadili Filip Bína a Aliaksandr Hrynevich. Dvořiště snížilo těsně před odchodem do kabin trefou Michaela Tesaře. To bylo ale od domácích, co se týče gólů, vše. Naopak Vodňany po změně stran přidaly další dva přesné zásahy a odvezly tři body.

FK Dolní Dvořiště – FK Vodňany 1:4 (1:2)
Branky: 44. Tesař – 14. a 89. Bína, 36. Hrynevich, 69. Trejbal
Dolní Dvořiště: Jirkal – Doucha (68. Kubík), Szojka, Micák, Kuzma, Aibl, Štifter, Tesař, Pecha, Rozhoň, Urazil

Zlatá Koruna poprvé ztratila, nestačila na Vimperk

VIMPERK – V sobotu čtvrté kolo 1. A třídy, skupiny A přineslo souboj Vimperka a Zlaté Koruny. Nováček soutěže vyhrál všechny tři úvodní zápasy, domácí Šumavan za svým soupeřem zaostával o tři body. To se ale po utkání změnilo. Fotbalisté Vimperka měli skvělý vstup do zápasu a už ve 3. minutě vedli zásluhou Tomáše Kolouška. Hosté si sice vypracovali možnosti, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Po změně stran domácí zahodili několik šancí a Zlatá Koruna vrhla všechny síly do útoku. Celek trenéra Lukáše Sýse ale obětavým výkonem dokázal vítězství ubránit a v 90. minutě pak přidal druhý gól Pavlem Kubačkou.

TJ Šumavan Vimperk - SK Zlatá Koruna 2:0 (1:0)
Branky: 3. Koloušek, 90. Kubačka
Vimperk: Svěchota - Formánek, Benda, Kliment, Čech - Vintr, Rod, Vojta, Málek (90. Kubačka) - Pankratz (46. Uhlík) - Koloušek (90. Švarc)
Zlatá Koruna: Trnka – Wagner, Kroupa, Beránek (55. Sláma), Kroneisl, Voráček, Persán, Král (84. Miletić), Zajíc, Kollár, Konečný

Kaplice doma porazila Borek

KAPLICE – V neděli se v rámci dalšího kola A třídy ve svém areálu představili fotbalisté Kaplice, kteří poměřili síly s nováčkem soutěže z Borku. Během první půle si domácí vytvořili po gólech Lukáše Fučíka a Jakuba Česáka náskok a do druhé půle šli s dvougólovým vedením. Hned v 54. minutě se Česák prosadil podruhé a bylo to 3:0. V závěru pak přišla smolná chvilka kaplického Miroslava Ješiny, který si vstřelil dva vlastní góly. Mezitím se ale trefil i domácí Petr Gutheis a Spartak zvítězil 4:2.

TJ Spartak Kaplice – FK Borek 4:2 (2:0)
Branky: 44. a 54. Česák, 25. Fučík, 88. Gutheis – 85. a 89. Ješina (vlastní)
Kaplice: F. Říha – Nowak, Kuchař, Divoký (86. O. Říha), Česák (79. Smolen), Pulec, Gutheis, Pastier (65. Pál), Fučík (73. Daniel), Ješina, Vaniš

Výsledky 4. kola: Hrdějovice – Strunkovice nad Blanicí 0:1, Prachatice – Blatná 1:0, Dolní Dvořiště – Vodňany 1:4, Čkyně – Sousedovice 3:1, Kamenný Újezd – Planá 0:1, Vimperk – Zlatá Koruna 2:0, Kaplice – Borek 4:2

Program 5. kola: Sobota 16. září 10.00 Borek – Dolní Dvořiště, 13.00 Sousedovice – Kamenný Újezd, Zlatá Koruna – Hrdějovice, 16.30 Vodňany – Vimperk, Planá – Prachatice, Blatná – Kaplice. Neděle 17. září 16.30 Strunkovice nad Blanicí – Čkyně

1. B třída, skupina A
Výsledky 4. kola:
Hluboká nad Vltavou B – Kaplice B 5:2 (3:2)
Branky: Šimek, Blažek, Masák, König – Tichovský

Program 5. kola: 16. září 13.00 Boršov nad Vlatovu – Olešnice, Loučovice – Mladé, 16.30 Frymburk – Chvalšiny, Trhové Sviny B – Hluboká nad Vltavou. Neděle 17. září 15.00 Lhenice – Větřní, Ledenice – Český Krumlov B, 16.30 Kaplice B – Roudné

Okresní přebor
Výsledky 4. kola: Lipno – Kájov 4:3 (1:1), Malonty – Křemže 1:9 (1:7), Horní Planá – Velešín 4:1 (2:0), Dolní Dvořiště/Horní Dvořiště – Nová Ves/Brloh 2:0 (2:0), Holubov – Přídolí 0:2 (0:1)

Program 5. kola: Sobota 16. září 16.30 Velešín – Holubov, Kájov – Malonty, Křemže – Horní Planá, Přídolí – Dolní Dvořiště/Horní Dvořiště. Neděle 17. září 16.30 Nová Ves/Brloh – Lipno

Krajský přebor dorostu
Strakonice U19 – Český Krumlov U19 7:3 (3:2)
Branky: Košek 3, Štöger 3, Šimek – Hončík, Kubát, Kobelchuk
Strakonice U17 – Český Krumlov U17 2:5 (2:4)
Branky: Janda 2 – Sukdolák 2, andrlík 2, Maurer (penalta)

Divize žen
TJ Hradiště – TJ Spartak Kaplice 5:2 (2:1)
Branky: 33., 36., 53. a 89, Němečková, 70. Jančisková – 11. Bartoníčková (penalta), 56. Chválová