Ohlédnutí za openem v Jeseníku a Mistrovství EU

OPEN JESENÍK

Na tradiční turnaj v Jeseníku se také v letošním roce od 18. do 27. srpna sjely téměř dvě stovky šachistů a šachistek! V hlavním A-turnaji startovalo 87 hráčů, prvním nasazeným byl Dominik Večeřa s ratingem 2218 těsně následovaný FM Mudrákem s ratingem 2216. Dominikovi ovšem turnaj ani trochu nevyšel a skončil s hubeným ziskem 4,5 bodu. Mudrákovi se dařilo lépe, ale ani jeho 6,5 bodu nestačilo na víc než druhé místo za polským Banasikem, který měl stejně bodů, ale lepší pomocné hodnocení. Jasným vítězem turnaje se však stal šestý nasazený Pavel Flajšman. Svým soupeřům nedal vůbec žádnou šanci, když šestkrát vyhrál, třikrát remizoval a všem ukázal záda o jeden celý bod! Gratulujeme!

V B-turnaji pro hráče s ratingem pod 2000 se doslova ze řetězu utrhl opavský Martin Pardy. Po nečekané remíze ve druhém kole se rozjel k mohutnému výkonu a všechny zbývající soupeře porazil!! Se ziskem 8,5 bodu suverénně zvítězil s náskokem dokonce jeden a půl koňské délky!!! Zbývající stupně vítězů obsadili shodně se sedmi body Jan Chlebek a první nasazený Tomáš Filip, oba ze Sokolu Dobrá!

Z turnaje A si ukážeme pět zajímavých miniaturek a z turnaje B dvě krátké bitvy vítěze.

Stránky turnaje:

Výsledky:

MISTROVSTVÍ EVROPSKÉ UNIE

Mistrovství Evropské Unie se uskutečnilo od 16. do 24. srpna na již tradičním místě, a to v Koutech nad Desnou pod taktovkou IA Zdeňka Fialy, resp. ŠK Světlé nad Sázavou. Ve čtyřech turnajích od 8 do 14 let se představilo celkem 111 hráčů a hráček. Českým zástupcům se v letošním roce bohužel tolik nedařilo. V kategorii U8 nikdo z našich nezazářil, v kategorii U10 jsme získali alespoň dvě umístění v první desítce. Vojta Velim skončil se 6,5 body těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě a Jan Kožušník s pěti body na 7. místě. Naopak v kategorii U12 zazářila Tamae Severina Jakubse, která získala šest bodů, obsadila celkové čtvrté místo a suverénně vybojovala zlatou medaili mezi dívkami! Ani v kategorii U14 jsme se bohužel chlapecké medaile nedočkali, první nasazený Matěj Jaššo skončil se 6,5 body stejně jako Vojta v U10 na nepopulárním bramborovém stupínku.