Kategorie U19 a U17 za sebou mají úspěšný anglický týden

28. 8. 2023
Redakce

Hned tři zápasy sehráli v uplynulých dnech dorostenci z kategorií U19 a U17. Nejprve je čekal souboj se Slováckem, poté utkání v Karviné a na závěr domácí zápas s Kroměříží. Obě kategorie v těchto duelech neztratily ani bod a po čtyřech odehraných kolech tak na svém kontě mají plný počet dvanácti bodů.

,,Během týdne nás čekaly tři zápasy, přičemž tím prvním byl výjezd na Slovácko. Hrálo se ve velkém vedru, ale hned od začátku jsme měli toto utkání ve své režii a už po prvním poločase jsme mohli vést větším než jednobrankovým rozdílem a celkové vítězství 4:0 bylo zcela zasloužené," začal hodnocení hlavní trenér František Metelka.

,,Hned ve středu nás pak čekala Karviná, odkud jsme si nakonec odvezli vítězství 2:1, ačkoliv naše předvedná hra, zejména ve druhém poločase, neměla parametry na kterých si zakládáme a musím tak říct, že vítězství považujeme za šťastné, ale o to víc si ho vážíme," pokračoval Metelka.

Slezský FC Opava U19 - SK Hanácká Slavia Kroměříž U17 5:1 (3:0)

Branky: 14. Vladař, 34. Blatný, 36. Vladař, 56. Blatný, 58. Blatný - 75. Buksa

ŽK: 79. Wehowský

Opava: Hafera, Wehowský, Hejhal (46. Sedláček), Šrek, Cileček (71. Jančík), Kokeš, Blahut, Baar, Vladař (76. Hendrych), Endrych, Blatný

Kroměříž: Vavrouš, Pochylý (46. Zdražil), Svozil, Vaněk, Dobiáš, Pospíšil (74. Kuba), Elzner, Buksa, Tureček (60. Lagovský), Vejtasa (81. Vojtek), Zmeškal (60. Buček)

,,Na závěr anglického týdne jsme hostili Kroměříž a musím říct, že tento zápas se nám povedl jak výsledkově, tak také herně. Do soutěže jsme tak vstoupili podle představ. Nicméně soutěž je dlouhá a čekají na nás ještě těžší zápasy, které nám nastaví zrcadlo, jak na tom doopravdy jsme a zda jsou naše cíle reálné," dodal František Metelka.

U17

,,Do utkání se Slováckem jsme měli slušný vstup. Vytvořili jsme si tři stoprocentní gólové šance, po kterých se nám podařilo dostat do vedení 1:0. Poté jsme ale byli zbytečně nervózní a nepřesní v kombinaci, což nás stálo spoustu sil. Druhý poločas se nám povedlo zvýšit náskok, ale místo uklidnění a kontrolováni hry se ze zápasu stala rozháraná hra nahoru dolů. V závěru jsme si pak nechali dát gól ze standardní situace a strachovali se o výsledek. Nicméně jsme v tomto zápase nakonec byli o gól šťastnějším týmem. Po celkovém průběhu pak musím uznat kvalitu soupeře, ale sami si to někdy děláme zbytečně těžké," uvedl hlavní trenér Jakub Swiech.

Utkání v Karviné pak sedmnáctka rozhodla již v prvním poločase, po kterém vedla 4:1 a stejným výsledkem utkání také skončilo.

Slezský FC Opava U17 - SK Hanácká Slavia Kroměříž U17 7:2 (1:2)

Branky: 30. Prohászak, 52. Šlupina, 55. Kropáček, 59. Prohászka, 67. Bolík, 69. Knapík (vl.), 87. Strnadel - 25. Jakeš, 27. Zichala

ŽK: 64. Šlupina - 29. Stabilini, 88. Panzar

Opava: Brindžák, Novotný, Faldýn, Kovalčík (46. Haloda), Kropáček (84. Jašek), Prohászka, Jančík (73. Varyš), Strnadel, Šlupina (73. Tkaczyk), Brož (57. Bolík), Kožík

Kroměříž: Čečatka, Stabilini, Skácelík, Gabrhelík (56. Stavinoha), Jakeš (71. Skácel), Dalziel, Zichala, Kolkop, Buček (62. Knapík), Syručka, Vojtek (62. Panzar)

,,Zápas pro nás nezačal úplně šťastně, kdy jsme se svými chybami dostali do stavu 0:2. Naštěstí se nám do poločasu podařilo snížit, což nás nakoplo. O poločase pak byla v kabině trošku bouřka a druhý poločas již byl čistě v naší režii. Ukázalo se, že tyto zápasy jsou jen o nás a o tom, jak k nim přistoupíme a jak jsme ochotní pracovat. Jsem rád, že jsme si mohli vyzkoušet i stav, kdy musíme zápas otáčet," řekl Jakub Swiech.