Domaro

Sparta inkasovala další příděl, tentokrát na hřišti v Dobříši

23. srpen 2023, 20:00

Dobříš – Fotbalisté Sparty Kutná Hora odjeli ve středu k předehrávanému zápasu 1. kola krajského přeboru. A už události před střetnutím nevěstily nic dobrého.

Dobříš – Kutná Hora 5:1 (1:1)

K zápasu ve středu nejeli obránci Filip Čáp, Bedřich Franc ani trenér Libor Tichý. „Filipa Čápa znovu bolí noha, Bedřich Franc je v Polsku. Trenér se vyboural na motorce, je v nemocnici. Přejeme mu brzké uzdravení, doufáme, že bude v pořádku,“ předeslal sportovní manažer Sparty Kutná Hora Miloš Malina a dodal: „Proto jsem už před zápasem tušil v obraně problém.“

„I když to tak nevypadá a vypadáme jako hlupáci, ale opravdu jsme byli v prvním poločase jasně lepší,“ zdůraznil Miloš Malina. „Potom přišly zkraty v naší obraně,“ dodal k zápasu a doplnil: „Ještě se dvacet minut před koncem nechal vyloučit Vojtěch Němec, dohrávali jsme v deseti a už se to jen sypalo.“

Do branky se postavil Jiří Dastych, který do Kutné Hory přišel v létě z Bílého Podolí. „Za nic nemůže,“ upozornil sportovní manažer. Po třech zápasech je tak Kutná Hora bez bodu při skóre 3:14. Navíc ji v sobotu čeká třetí zápas venku v jednomu týmu, a to na hřišti FC Velim.

Branky: 12. Boudník, 51. Pokorný, 62. Janda, 86. Puchmajer, 90.+2 Šrain – 24. M. Stieber. Rozhodčí: Zíka – Horák, Špicl. ŽK: Šrain, Havlík – Němec. ČK: 70. Němec. Diváků: 231. Dobříš: Weber – Pokorný, Talůžek, Puchmajer, Šrain (67. Procházka), Janda (86. Píša), Boudník (78. Chýla), Petrlík (79. Diviš), Machač, Forejt, Havlík. Trenér Jiří Rychlík. Kutná Hora: J. Dastych – Strnad (83. Cimr), M. Čáp, Dostál, Pleva (82. Honc) – Šámal (76. Teslík), Piskač, Mašek, M. Exner – M. Stieber (63. Lib. Křelina), Němec. Trenér Petr Malý.