FORTUNA:LIGA - souhrn 5. kola: Teplice obraly Spartu, Slavia má pátou výhru

19.08.2023, 17:01, aktualizováno 20.08.2023, 20:07
Komentáře a souhrny

Sparta po vyloučení Ladislava Krejčího neudržela vedení v Teplicích a po remíze 1:1 už není stoprocentní, což neplatí o Slavii, která si poradila s Baníkem. Plzeň otočila duel s Olomoucí.

Slavia Praha - Baník Ostrava 1:0

20.08.2023 18:00

Góly: 47. Muhamed Tijani

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v domácím utkání pátého kola Fortuna ligy nad Baníkem Ostrava 1:0. Součástí velmi obměněné sestavy favorita byl i kapitán Jan Bořil, který se objevil na hřišti od úvodního hvizdu poprvé od října 2021, kdy nastoupil proti Spartě. Na hrotu útoku pak nechyběl bývalý hráč Slezanů Muhamed Tijani a právě ten se zkraje druhé půle postaral o rozhodující branku poté, co v důrazném souboji přetlačil Michala Frydrycha. Sešívaní tak ovládli deváté vzájemné střetnutí hrané na jejich stadionu v řadě a posunuli se na první příčku tabulky.

Sešívaným zatím nová sezona vycházela zcela podle přestav, když i po čtvrtém kole zůstávali stoprocentní a ve čtvrtek si pohlídali postup přes Dnipro-1 do závěrečného předkola o Evropskou ligu. Na vítězné ligové sérii navíc neměl nic změnit ani duel s Baníkem, který na Slavii naposledy bodoval před 10 lety. Slezané však alespoň minulý víkend konečně zvítězili, když díky dvěma gólům v samotném závěru předčili Hradec Králové.

Začátek zápasu byl poměrně vlažný. První zajímavá situace přišla až v 19. minutě, kdy se ke střele z dálky odhodlal navrátilec do základní sestavy sešívaných Bořil, tvrdá pumelice však i s přispěním brankáře skončila nad břevnem hostující branky. Další ohrožení se naskytlo po půlhodině hry, kdy se Mojmír Chytil šikovně uvolnil před vápnem Baníku a následně vyslal kolmici na Tijaniho, ten ale pálil nepřesně. Chvíli nato se v dobré pozici ocitl sám Chytil, k němuž propadl centr z pravé strany hřiště. Bývalý hráč Sigmy měl však minimum času na reakci, což se projevilo v kvalitě zakončení. Krátce před pauzou se ještě Jiří Letáček vytáhl proti tečovanému pokusu Tijaniho.

Robustní útočník tak byl za svou aktivitu odměněn až po změně stran. Důležitou roli u jeho premiérového gólu v sešívaném dresu sehrál Chytil, jenž poslal míč na hranici malého vápna, kde se po sérii odrazů dostal k Tijanimu, který na hraně faulu odstavil Frydrycha a pohotovou střelou otevřel skóre. V 70. minutě vystrašil fanoušky Slavie David Douděra. Ten pod tlakem hrubě chyboval, když zpětnou přihrávkou vyslal do úniku střídajícího Abdullahiho Tanka. Nigerijský útočník ale po kličce ztratil stabilitu a míč poslal na tribuny. Pojistku mohl chvíli poté přidat Petr Ševčík, jeho pokus z téměř nulového úhlu však zastavila tyč. Ostravané se na závěrečný nápor již nezmohli. Největší dojem z večera tak udělali jejich fanoušci, kteří se vytáhli hned několikrát krásným choreem.

Slavia překvapení nepřipustila a ani v pátém kole neztratila body. Vítěznou šňůru se pokusí natáhnout 27. srpna v Jablonci, zatímco Baník přivítá o den dříve České Budějovice.

Více informací k zápasu

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 3:0

20.08.2023 15:00

Góly: 45+2. Quadri Adebayo Adediran, 59. Lukáš Havel, 90. Pavel Osmančík

Fotbalisté Českých Budějovic si v pátém kole Fortuna ligy poradili s Bohemians a po výhře 3:0 si do tabulky připsali premiérové body. O prolomení nelichotivé série čtyř porážek v řadě se na konci prvního poločasu postaral nigerijský útočník Quadri Adediran, jenž dříve nastupoval za pražskou Duklu a momentálně by se o něj údajně měl zajímat další celek z hlavního města, a to Slavia. Klokani tak i jeho přičiněním venku poprvé ztratili, čímž potvrdili mizernou bilanci ze Střeleckého ostrova, kde prohráli popáté v řadě.

Sportovní ředitel Českých Budějovic Jan Podroužek se na začátku týdne nechal slyšet o absolutní nutnosti posílení klubu, který dosud nezískal ani bod a inkasoval hrozivých 17 branek. Jeho slova padla na úrodnou půdu, a trenérský tandem na lavičce se tak dočkal nových akvizic v podobě Michala Hubínka a Jiřího Skaláka, byť v nominaci se objevil jen druhý z nich. Pro Jihočechy mohla být potíží nezvykle dobrá bilance Bohemians ze hřišť soupeřů, když ovládli obě dosavadní venkovní klání.

První zajímavá možnost byla k vidění po necelé čtvrthodině hry, když si Marcel Čermák dobře naběhl na centr Vincenta Trummera, hlavou však nezamířil přesně. Nadějněji vypadala přízemní střela Lukáše Čmelíka do pravého dolního rohu, brankář Bohemians byl ale pozorný a míč lapil. Na druhé straně hřiště se k zakončení ze zajímavé pozice dostal Matyáš Kozák, ani on ale nevyzrál na gólmana soupeře. Úspěch nepřinesly ani pokusy Erika Prekopa a Daniela Köstla, a tak se skóre změnilo ve prospěch domácího celku. V nastaveném čase první půle si na centr od rohového praporku nejvýše vyskočil Adediran a razantní hlavičkou poslal míč za záda Michala Reichla.

Po necelé hodině hry mohl být rozdíl ve skóre dvougólový, Reichl však nejprve zlikvidoval přízemní pokus Jana Suchana a následně i dorážku Čermáka z bezprostřední blízkosti. O pár chvil později už se ale hráči v bílých dresech ze vstřelené branky radovali. Suchanovu ránu z voleje šikovně tečoval hlavou Lukáš Havel, čímž uklidil míč za záda překvapeného gólmana Bohemky. Zdramatizovat utkání se v 81. minutě pokusil Josef Jindřišek, rána 42letého lídra Klokanů ale zapadla jen do rukavic Martina Janáčka. V samotném závěru se naopak ještě prosadil střídající Pavel Osmančík, čímž upravil skóre na konečných 3:0.

Premiérový tříbodový zisk Českých Budějovic v této sezoně se tak stal skutečností. V příštím kole se 26. srpna představí v Ostravě, Bohemians o den později přivítají Hradec Králové.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:1

Góly: 45+1. Lukáš Hejda, 45+3. Pavel Bucha - 27. Juraj Chvátal

Viktoria Plzeň zvládla domácí utkání se Sigmou Olomouc v rámci pátého kola Fortuna ligy a zvítězila 2:1. Po dominantním úvodu domácích se zničehonic dostali do vedení Olomoučtí zásluhou voleje Juraje Chvátala, ovšem tým z města piva dokázal otočit skóre v nastavení první půle. Na přesnou hlavičku kapitána Lukáše Hejdy navázal o dvě minuty později středopolař Pavel Bucha. Šance na druhé hanácké vyloupení Doosan Areny v řadě se tak rozplynula ještě před přestávkou.

Na západě Čech se očekávala bitva týmů, které v posledních týdnech předváděly velmi dobré výkony. Viktoriáni po rozpačitém vstupu do sezony našli ztracenou střeleckou formu a již pětkrát v řadě zvítězili. Na náročné utkání se navíc naladili příjemným výletem na Maltu, kde stvrdili suverénní postup do play off Konferenční ligy. Jejich soupeř se díky třem výhrám za sebou vyhoupl na třetí příčku tabulky a těšit ho mohl také fakt, že s Plzní prohrál pouze jeden z posledních pěti vzájemných duelů.

V Doosan Areně byla ale Sigma v úvodu pod tlakem. Po čtyřech minutách hry vyzkoušel pozornost Matúše Macíka přízemní střelou Rafiu Durosinmi, pokusem ze strany ale neuspěl. Přibližně po uplynutí úvodní čtvrthodiny se tempo zápasu vyrovnalo a začali hrozit také Hanáci. Ve 27. minutě se z prvního zakončení mezi tři tyče dokonce ujali vedení, když se po rohovém kopu prosadil tečovaným projektilem Chvátal. Průběžným vývojem vykolejení Západočeši si příležitosti k vyrovnání vytvořili až v závěru poločasu, hlavička Hejdy ze 40. minuty nejprve zamířila mimo. O chvíli později ale byl již plzeňský obránce úspěšný a po přesném centru Cadua hlavou vyrovnal. Viktoriáni dokonali obrat ve skóre ještě před odchodem do šaten, když se parádní střelou k vzdálenější tyči prosadil Bucha.

Krátce po návratu na hrací plochu byl blízko využití zaváhání domácí defenzivy Ondřej Zmrzlý. Situaci pro domácí však zachránil Jindřich Staněk, jenž nebezpečnou přízemní střelu mířící k tyči vytěsnil na roh. Následně tempo hry opadlo a ani jeden z týmů si další příležitosti nevytvářel. To změnil až v 72. minutě Sampson Dweh, jenž po centru od rohového praporku hlavičkoval jen těsně vedle. O chvíli později to zkoušel z otočky hostující Yunusa Muritala, ale ani on prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Zkraje závěrečné desetiminutovky se snažil volného prostoru na zadní tyči využít Zmrzlý, hostujícímu útočníkovi ale zakončení znemožnil obranným zákrokem Jan Kopic. Krátce před koncem ztížil Sigmě cestu za vyrovnáním Lukáš Vraštil, který po úmyslné hře rukou zamířil předčasně do sprch.

Rozjetá Plzeň tedy prodloužila vítěznou sérii i proti ve skvělé formě hrající Sigmě. Další ligové klání ji kvůli evropským pohárům čeká až 3. září proti Bohemians, Olomouc vyzve o týden dříve Liberec.

FC Hradec Králové - FC Zlín 2:0

Góly: 45+1. Adam Gabriel, 74. Daniel Horák

Zlín prohrál v pátém kole Fortuna ligy na hřišti Hradce Králové 0:2. Votroci zejména v první půli sázeli na dlouhé nakopávané balony a tato strategie se jim vyplatila těsně před přestávkou, kdy se v pokutovém území zjevil Adam Gabriel, jenž hlavičkou zajistil vítězný gól. Na bývalého hráče Sparty navázal v 74. minutě další muž s letenskou minulostí Daniel Horák, který se trefil před domácím publikem podruhé za sebou. Východočeši tak zůstali ve svém novém stánku stoprocentní, jejich soupeř se po pátém utkání bez vítězství propadl na dno tabulky.

Hradečtí fotbalisté sice zvládli premiéru na čerstvě postaveném stadionu na výbornou, o týden později však předvedli v Ostravě tristní výkon a nakonec i vinou dvou pozdních gólů prohráli. Zlín do zápasu vstupoval po sérii velmi obtížných utkání, v nichž sice favoritům srdnatě vzdoroval, jenže bodovat se mu podařilo pouze naposledy doma s Libercem. K první výhře v sezoně Ševce nepředurčoval pohled na vzájemnou bilanci, Votroky totiž naposledy v lize porazili v roce 2016.

Úvod zápasu diváky na velmi dobře zaplněném hradeckém stadionu ze sedadel nezvedal. Domácí se snažili překonat obranu žlutomodrých četnými centry do vápna, k úspěchu jim však chyběla přesnost. První nebezpečí tak přišlo až v 16. minutě, kdy se Ladislav Krejčí uvolnil na levé straně a zpětnou přihrávkou vybídl Václava Pilaře, zkušený záložník ale branku z hranice šestnáctky netrefil. Zlínští poté hru více vyrovnali, nicméně do konce poločasu se zmohli pouze na akrobatické zakončení v podání El Hadjiho Ndiayeho, ten však po elegantním střihnutí nůžkami poslal míč nad břevno. Daleko lépe si vedl na druhé straně hřiště v nastavení první půle Gabriel, který se po důrazné hlavičce k levé tyči radoval ze své první branky od října 2022.

Poněkud ospalý začátek druhé půle mohl domácím příznivcům zpříjemnit Pilař, jenž se nikým nehlídaný zjevil na zadní tyči po prodloužení míče od Daniela Vašulína. Nicméně 171 centimetrů vysoký hráč prokázal, že hra hlavou nepatří mezi jeho speciality, když z dobré pozice rozvlnil pouze boční síť. Hru Zlína poté pozvedl střídající Tom Slončík, jehož střelu musel mimo tři tyče vytěsnit obránce Michal Leibl. Východočeši začali být s přibývajícím časem čím dál pasivnější. V 73. minutě vyslal jedovatou ránu aktivní Slončík, přesný ale nebyl. Lekci z efektivity pak Ševcům z následného protiútoku připravil Horák, jenž přízemní střelou zakončil akci, na níž měli lví podíl i zbylí dva členové ofenzivního výletu - Krejčí a Vašulín.

Zbrusu nová Malšovická Arena tak přinesla domácím fotbalistům štěstí i podruhé. Hradec se v příštím kole 27. srpna představí na půdě Bohemians, Zlín o den dříve přivítá Teplice.

FK Teplice - Sparta Praha 1:1

19.08.2023 18:00

Góly: 85. Mohamed Yasser - 35. Jan Kuchta

Pražská Sparta v pátém kole FORTUNA:LIGY pouze remizovala v Teplicích 1:1. Po poněkud rozpačitém vstupu do zápasu postupně převzali hosté kontrolu nad děním na trávníku, za což byli odměněni ve 35. minutě, kdy se prosadil Jan Kuchta. Ještě před pauzou se však nechal vyloučit Ladislav Krejčí, jenž tak smolně navázal na neúspěch z úterního penaltového rozstřelu v předkole Ligy mistrů. Skláři dokázali početní výhodu využít v samém závěru hlavičkou Mohameda Yassera, a Letenští tak před téměř 16 tisíci diváky poprvé v sezoně ztratili body.

Sparta potřebovala hodit za hlavu nevydařený duel s Kodaní, v jehož penaltovém závěru selhal její dvorní exekutor Krejčí. Kapitán Letenských si chtěl spravit náladu už na hřišti Teplic, proti kterým za svou krátkou kariéru zaznamenal nejvíce vstřelených branek a jediný hattrick. Brněnský odchovanec však už jistě nerad vzpomínal na poslední představení Rudých na severu Čech, kde z tribuny sledoval chybu Caspera Höjera, jež zapříčinila bodovou ztrátu.

Domácí se favorizovaného soupeře nezalekli a už v úvodu utkání několikrát zahrozili. Nejblíže otevření skóre byl v osmé minutě Daniel Fila, který prudkým pokusem z dálky protáhl Petera Vindahla. Pražané se do zápasu dostávali pozvolna a první výraznou šanci měl až ve 25. minutě Lukáš Haraslín, jehož střelu zpoza šestnáctky tečoval bránící hráč těsně vedle.

O chvíli později pomohlo teplickým obrovské štěstí, když trefil tyč nejprve Matěj Ryneš a ihned poté také Jan Mejdr. Zlepšený výkon ale sparťané přece jen do poločasu přetavili ve vedoucí branku. Qazim Laci prodloužil míč za obranu na Kuchtu, jenž se tváří v tvář Tomáši Grigarovi nemýlil. V nastaveném čase však oslabil svůj tým Krejčí, který viděl červenou za faul na unikajícího Filu.

Ačkoliv žlutomodří drželi míč ve druhé půli častěji na kopačkách, směrem dopředu příliš nebezpeční dlouho nebyli. Vyloučení hostujícího kapitána přesto mohl v 57. minutě potrestat z ojedinělé příležitosti Tadeáš Vachoušek. Teprve 19letý útočník se ocitl na konci pohledné akce nikým nehlídaný před bránou úřadujícího mistra, jenže rána mu vůbec nesedla a skončila v zámezí. V 85. minutě se už ovšem Severočeši vyrovnání dočkali. Centr Nemanji Krsmanoviče od rohového praporku usměrnil hlavou za bezmocného gólmana Yasser.

Teplice tak zaskočily Spartu a podruhé za sebou s ní doma remizovaly. Další zápas je čeká 26. srpna ve Zlíně, Letenští se o den později střetnou s Karvinou.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 2:2

19.08.2023 15:00

Góly: 11. Filip Vecheta, 90+2. Jan Kalabiška - 45+2. Daniel Mareček, 53. Daniel Mareček

Slovácko se ve vyhroceném utkání pátého kola FORTUNA:LIGY podělilo po remíze 2:2 o body s Mladou Boleslaví. Jako první se v Uherském Hradišti po zaváhání gólmana Matouše Trmala prosadili domácí. Šance Středočechů pak navíc snížilo vyloučení Matěje Pulkraba, přesto hosté dokázali utkání otočit. Odchovanec moravského celku Trmal si ovšem v závěru střetnutí připsal nevídaný kiks, když si nevšiml za svými zády Jana Kalabišky, jenž následně pohodlně do prázdné brány vsítil alespoň vyrovnávací gól.

Oba celky s pohárovými ambicemi zažívaly víceméně shodný vstup do nové sezony. Týmy Slovácka i Boleslavi dosud nasbíraly sedm bodů a dělilo je od sebe jen skóre. Aktuální nálada však pravděpodobně byla lepší v Uherském Hradišti, protože svěřenci Martina Svědíka zvládli poslední kolo v Ďolíčku s Bohemkou, zatímco hosté těsně podlehli Slavii. V jejich kádru navíc scházel Vasil Kušej, jenž se měl přesunout do nizozemského Utrechtu.

Hned první gólová šance zápasu přinesla změnu skóre, o kterou se postaral Filip Vecheta. Útočník Slovácka využil nejistého výběhu brankáře Trmala a z voleje uklidil přihrávku Milana Petržely do odkryté sítě. Po necelé půlhodině hry mohl velezkušený křídelník přidat k asistenci také první přesný zásah v sezoně, jenže proti jeho ráně zevnitř vápna se tentokrát hostující gólman vyznamenal.

Moravané byli i nadále nebezpečnějším týmem a další, kdo mohl zvýšit jejich vedení, byl Seung-Bin Kim. Korejský šikula ale těsně minul horní roh Trmalovy brány. Trápení Boleslavi ve 39. minutě podtrhl Pulkrab, jenž viděl za tvrdé došlápnutí soupeře červenou kartu. Těsně před odchodem do kabin ovšem z ojedinělé příležitosti Středočechů vyrovnal dorážející Daniel Mareček.

To však nebylo ze strany odchovance pražské Sparty vše, neboť v 53. minutě zaskočil domácí defenzivu podruhé, když skvěle umístěnou ranou na přední tyč zužitkoval nahrávku Marka Matějovského. Zatímco Slovácko dlouho marně dobývalo zatažený blok hostů, boleslavští trpělivě čekali na možnost rychlého protiútoku.

Ta se naskytla v 72. minutě, kdy musel proti přízemnímu pokusu Yusufa zasahovat Milan Heča. V závěru utkání sice konečně našel recept na obranu soupeře Kalabiška, jenže sudí jeho trefu vinou ofsajdu neuznal. V nastaveném čase ale daroval domácím vyrovnání Trmal. Bývalý gólman právě Slovácka si při rozehrávce nevšiml za ním číhajícího Kalabišky, jenž mu míč vypíchl a pohodlně ho poslal do prázdné brány.

Utkání tak skončilo nerozhodně. Slovácko v příštím kole zamíří 26. srpna do Pardubic, Boleslav se kvůli odloženému utkání s Plzní vrátí na ligové trávníky až o týden později proti Baníku.

Slovan Liberec - FK Pardubice 1:0

Góly: 13. Christián Frýdek

Liberec v pátém kole FORTUNA:LIGY porazil pod Ještědem Pardubice 1:0. Severočeši vytěžili rozhodující branku ze strhující úvodní čtvrthodiny, během níž nejprve Christian Frýdek nastřelil z bezprostřední blízkosti břevno, o několik minut později ovšem stejný hráč úspěšně dorážel, což odnesl krvavým šrámem. Z něj se ještě nadějný středopolař oklepal, nakonec však kvůli zranění přece jen v 52. minutě střídal. I bez něj ale Slovan dotáhl zápas k první výhře po necelém měsíci.

Liberci se podařilo vyhrát v prvním kole nad Baníkem Ostrava, od té doby však na další úspěch čekal. V posledním kole navíc zapsal nepříliš atraktivní remízu 1:1 s outsiderem soutěže ze Zlína. Tentokrát měl proti sobě Pardubice, které mohly těžit ze zcela opačného rozpoložení. V minulém utkání totiž získaly letošní první tři body po skalpu Karviné a na sever Čech odjížděly sebevědomě minimálně pro další bod.

Utkání začalo nadějnými šancemi na obou stranách. Nejdříve však nedokázal využít dobrého centru Luky Kulenoviče osamocený Ahmad Ghali a následně přízemní centr hostujícího Michala Hlavatého skrz malé vápno na poslední chvíli odrazil těsně vedle vlastní brány Jan Mikula. V obrovské šanci se pak ocitl v deváté minutě Frýdek, který dostal ideální přihrávku před prázdnou branku od Ľubomíra Tupty, z první ale nastřelil pouze břevno.

Záhy se už ale 24letý záložník nemýlil, když s nasazením vlastního zdraví dorazil do sítě sraženou ránu Ghaliho. Po inkasované brance se zlepšil i projev hostů, kteří začali hrát více s míčem. Větší šance si ale stále tvořili Severočeši, avšak v těch největších pokaždé mířil nepřesně Tupta. Slovák totiž nejprve nastřelil břevno z přímého kopu, v závěru poločasu potom po krásné kličce pálil těsně vedle vzdálenější tyče.

Pardubičtí po změně stran stále stupňovali svůj tlak, ale dlouho nedokázali vážněji ohrozit bránu Oliviera Vliegena. V 52. minutě navíc musel kvůli zranění střídat Frýdek, čímž ještě více opadla útočná aktivita Slovanu. Přesto si první větší šanci druhé půle vytvořili právě modrobílí, Ivan Varfolomejev ovšem svůj únik nezakončil přesně.

Záhy už ale také nebezpečně zakončovali Pardubáci, Vojtěch Patrák však s lehkou tečí orazítkoval tyč a k dorážce ho nepustil hbitý Vliegen. V závěru mohl razítko na domácí výhru přidat Michael Rabušic, Viktor Budinský ale proti jeho samostatnému úniku dobře vystoupil a dostatečně mu zúžil střelecký úhel.

Liberec si však i přes to po třech zápasech spravil chuť a získal tři body do tabulky. Příště vyzve 27. srpna ve venkovním duelu Sigmu, Pardubice mají o den dříve doma Slovácko.

MFK Karviná - FK Jablonec 1:1

Góly: 84. Adeleke Akinyemi - 56. Miloš Kratochvíl (pen.)

Jablonec remizoval v pátém kole FORTUNA:LIGY na půdě Karviné 1:1. Aktivnějším dojmem od prvních minut sice působili hráči domácích, kteří ve 20. minutě prostřednictvím Martina Doležala orazítkovali břevno, nakonec se však radoval útočníkův bývalý zaměstnavatel. Dosud nejhorší ofenzivu celé soutěže totiž po změně stran vysvobodil na klubových sociálních sítích kritizovaný Miloš Kratochvíl. Jenže ani na pátý pokus se Severočeši nedočkali vítězství, neboť domácím v 84. minutě vystřelil bod Adeleke Akinyemi.

Oba celky měly co napravovat. Karviná naposledy prohrála po řadě spálených šancí 1:2 v Pardubicích a po výhře z úvodního kola zapsala již třetí neúspěch v řadě. Jablonec zase vyhořel na novém trávníku doma proti Spartě, která jej i ve značně obměněné sestavě rozstřílela 5:1. Ostudný týmový výkon nakonec odnesla dlouholetá opora Severočechů Jakub Považanec, s nímž majitel klubu Miroslav Pelta překvapivě rozvázal smlouvu.

Utkání odstartovali s míčem na nohou domácí a v úvodní desetiminutovce si vypracovali několik rohových kopů, které vedly k závarům na hranici malého vápna, z těch ale žádná větší šance nepramenila. To změnil až začátek 20. minuty, kdy si Amer Memič naběhl na kolmici a pohotovým centrem našel Doležala, ten však hlavou rozezvučel pouze břevno a neuspěl ani s následnou dorážkou.

O sedm minut později poprvé zahrozil také hostující celek, když zahnaný Vakhtang Chanturishvili dohnal míč, rychle se s ním otočil a poslal jej na Michala Černáka, ani jeho hlavička ale stavem zápasu nepohnula. S blížícím se koncem první půle už tak nepříliš vysoká kvalita utkání ještě více opadla a k vidění byly spíše tvrdé souboje o balon a ostré zákroky na obou stranách.

Začátek druhého dějství přinesl změnu. V 56. minutě přišlápl Sebastian Boháč ve vápně Černáka a hosté zahrávali pokutový kop. Toho se ujal Kratochvíl, jenž umístěnou ranou po zemi vstřelil teprve třetí ligový gól svého týmu v probíhající sezoně a zároveň umlčel četné kritiky z řad jabloneckých fanoušků.

Zhruba 10 minut před koncem mohl tříbodový zisk Severočechů pojistit autor jejich úvodní branky, Kratochvíl však nasměroval balon až příliš přesně a branková konstrukce zvonila i na druhé straně. Promarněná šance přišla Jablonec draho v 84. minutě. S nákopem až na hranici šestnáctky si vůbec nedokázal poradit Jakub Martinec, čehož využil důrazný Akinyemi a razantním pokusem k bližší tyči vsítil svůj první gól ve FORTUNA:LIZE.

Utkání tak po dramatickém vývoji vyústilo v remízu. Karvinou v příštím kole 26. srpna na Letné prověří Sparta, Jablonec se střetne o den později doma s jejím konkurentem ze Slavie.