Ze Světových policejních a hasičských her 2023 v kanadském Winnipegu hasiči z Ústeckého kraje přivezli 17 medailí
Chomutov

Kanada/Ústecký kraj - I v roce 2023 se konaly světové policejní a hasičské hry – tentokrát ve Winnipegu, v Kanadě. Zástupci České republiky jako tradičně posbírali mnoho medailí.

Josef Kroupa, Jan Šeps a Jan Hocko. Tradiční hasičská trojice, která létá po světě a závodí. Letos jako součást týmu z Ústeckého kraje na přelomu července a srpna odletěli do kanadského Winnipegu, kde se konal další ročník Světových policejních a hasičských her.

Doplnili je kolegové Tomáš Sobecký – hasič z Ústí nad Labem a jeho žena policistka Jarmila Sobecká Halířová, hasiči Luděk Konvičný z Bíliny a Pavel Novák z Děčína.

S novým logem Ústeckého kraje na hrudi Josef Kroupa reprezentoval kraj, město i Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje v MTB, tedy jízdě na horském kole v náročném terénu. Nechyběl ani v disciplíně Ultimate Firefighter (u nás známé jako TFA) – běžel jak za jednotlivce, tak za štafety.

Na krk zavěsil tři medaile: jako zkušený hasič a sportovec mu čtyři úseky disciplíny Ultimate Firefighter nedělaly problém a v kategorii 50+ vybojoval zlato, medaili ve stejné barvě získal také jako součást týmu s kolegy Konvičným, Sobeckým a Šepsem. Stříbro vybojoval na horském kole.

Jan Šeps ukázal své síly v hasičské disciplíně – samozřejmě také jako jednotlivec i týmový hráč. Nechyběl ani na horských kolech. V hasičském TFA získal v kategorii 45+ bronz, zlato pak pověsil na krk spolu s již zmíněným týmem. V horských kolech soutěžil v náročné kategorii 45+ a urval čtvrté místo.

Jan Hocko je tradiční zápasník, zápasil jak ve volném stylu, tak ve stylu řecko-římském. Už když zaujal startovní pozici, bylo jasné, že soupeřům nic nedaruje. A byla to pravda. Ani v jednom stylu nenašel ve své kategorii přemožitele a kanadské hry oslavil dvěma zlatými medailemi.

Tomáš Sobecký z Ústí nad Labem skončil v disciplíně Ultimate Firefighter šestý v kategorii 40+, českém týmu však následující den pomohl k zisku zlaté medaile. Stejně jako Hocko zápasil v obou kategoriích zápasu, a i on dokázal rozdrtit soupeře tak, že na krk pověsil další dvě medaile.

Naprosto stejný scénář jako Tomáš absolvoval i poslední týmový hráč – Luděk Konvičný z Bíliny. Také on domů letěl se třemi zlatými medailemi, dvěma ze zápasu, jedné z nejtěžší hasičské disciplíny.

Pavel Novák doplnil belgický cross country tým v běhu na 10 kilometrů a na krk si společně s týmovými kolegy pověsil zlatou medaili.

Členkou celé výpravy byla také „třikrát zlatá“ Jarmila Sobecká Halířová. Všechny soupeřky překonala v běhu na dva kilometry překážek, v cross country běhu na 5 kilometrů a také v běhu na pět kilometrů na oválu.

Pokud to shrneme, do Ústeckého kraje celkem z Kanady zamířilo 17 medailí.

Zdroj: Požáry.cz