SESTŘIH: Zlín - Liberec 1:1. Vrbovi svěřenci vybojovali první bod

Autor: iSport.cz, ČTK
4
Video se připravuje ...
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Duel 3. Kola FORTUNA:LIGA mezi Zlínem a Libercem nenašel vítěze (1:1). Do utkání vstoupil lépe severočeský celek. Aktivita hostů byla naplno zužitkována v 15. minutě, Frýdkova přízemní střela zapadla za Dostálova záda. Ševci počkali s odpovědí do 35. minuty, po rohovém kopu si ve vápně našel místo Jakub Janetzký a hlavou srovnal. Svěřenci trenéra Pavla Vrby vybojovali první bod v aktuálním ligovém ročníku.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Už ve třetí minutě vypálil těsně nad Doumbia a ve 13. minutě prověřil pozornost Dostála, chytajícího 150. duel v první lize, Červ. "Ševcům" úvodní varování nestačila a další laxnost v jejich obranných řadách už Liberec potrestal. Doumbia našel v 15. minutě volného Frýdka, jehož skákavá střela zaplula do branky. Ofenzivní záložník Slovanu skóroval poprvé v sezoně.

Zlín po inkasovaném gólu zvýšil aktivitu, vytvořil si územní převahu a z ní i šance. Hlavičky Didiby i Janetzkého úspěchem neskončily, ještě blíže k vyrovnání měl po pěkné individuální akci Slončík, ale brankář Vliegen jeho střelu zlikvidoval.

Ve 33. minutě trefil Čelůstka z 25 metrů břevno a vyrovnání přišlo o dvě minuty později. Fantiš lehce nadzvedl centr po rohovém kopu a Janetzký poslal míč do sítě. Také on se jako Frýdek prosadil poprvé v ročníku.

V nastavení první půle trefil Chaluš tyč zlínské branky a dal tak domácím najevo, že Liberec nesložil ofenzivní zbraně. Po přestávce začal znovu aktivně a jelikož se dopředu tlačili i Zlínští, hrála se otevřená partie s množstvím nebezpečných akcí na obou stranách.

Závar před Dostálem skončil míčem v jeho náruči. Na opačné straně Kolář hlavičkoval těsně vedle a Fantiš nedosáhl o vlásek na nadějný centr. V závěru se více tlačili za třemi body domácí.

"Ševci" vystupňovali svůj tlak, ale střely střídajícího Bužka ani Simerského si cestu do sítě nenašly. V nastavení dopravil míč do branky Kovinič, ale radost domácím sebral videorozhodčí, který odhalil ofsajd a gól tak neplatil. Zlín doma v lize s Libercem bodoval popáté za sebou.

Domácí: 35. Janetzký

Hosté: 15. Frýdek

Domácí: S. Dostál – Cedidla, Didiba, Simerský (C), Čelůstka – Tkáč (75. Bužek), Janetzký – J. Kolář (64. Kovinić), Slončík (61. Vukadinović), Fantiš – Y. Dramé.

Hosté: Vliegen – Prebsl (84. Preisler), Chaluš, Pourzitidis – Mikula (C) (76. Fukala), Červ (59. Varfolomejev), Doumbia, Frýdek, Ghali (84. Horský) – Kulenović, Tupta (59. Rabušic).

Náhradníci

Domácí: Rakovan, Reiter, Žák, Bužek, Hrdlička, Hellebrand, Ndiaye, Číž, Bartošák, Kovinić, Vukadinović

Hosté: Bačkovský, Varfolomejev, Rabušic, Horský, Lehoczki, Lexa, Penner, Preisler, Fukala

Důležité momenty z utkání:

Zlín – Liberec: Ševci se v nastavení radovali z rozhodující branky Koviniče, ta ale kvůli ofsajdu platit nemohla

Zlín – Liberec: Jakub Janetzký se po rohu prosadil hlavou a vyrovnal na 1:1

Zlín – Liberec: Parádní rána Tomáš Čelůstky jen orazítkovala břevno liberecké brány

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.