Golf Time

Historicky první zlato na dráze pro Portugalsko vyhrál Leitao, Kopecky obhájila titul

Historické zlato získal v omniu na MS v cyklistice v Glasgow Portugalec Iuri Leitao. Vedení v hodnocení disciplíny držel od úvodního scratche, vyhrál také tempo race a v eliminačním závodě byl druhý. Do bodovacího závodu vstupoval s komfortním náskokem 24 bodů a soupeře si pečlivě hlídal. V cíli nakonec vyhrál před Benjaminem Thomasem a Šunsuke Imamurou.

Finále mužské stíhačky a drtivý závěr Filippa Ganny

Gabriela Bártová se na světovém šampionátu představila vůbec poprvé. V eliminačním závodě ale ještě před jeho polovinou nezastihla nástup soupeřek a byla vyřazena jako desátá. Celkově tak obsadila čtrnáctou příčku. Vítězství obhájila Belgičanka Lotte Kopecky, která s dráhovou cyklistikou kombinuje i tu silniční.

V disciplíně keirinu, v jehož prvním kole nastoupila v sobotu i Veronika Jaborníková, triumfovala Novozélanďanka Ellesse Andrewsová. Dramatický souboj nabídl individuální stíhací závod mužů, v němž si pro zlato dojel Ital Filippo Ganna. Až v posledních desítkách metrů překonal Brita Daniela Bighama, který nakonec prohrál o 54 tisícin sekundy.

Ganna vyhrál už svůj šestý titul v individuální stíhačce. O další prvenství tak vylepšil svou rekordní zlatou sbírku, vedle toho má v této disciplíně i stříbro a bronz. Sedmadvacetiletý Ital, jenž sbírá úspěchy i na silnici a v letech 2020 a 2021 vyhrál na MS časovku, nechyběl od roku 2016 na stupních vítězů.

Mužské elitní omnium ovládl jako první Portugalec v historii Iuri Leitao. Na čele se držel od scratche a tempo race, druhý skončil v eliminačním závodě a v závěrečném bodovacím závodě už první příčku nepřepustil.