Hokejová osmnáctka prohrála finále Hlinka Gretzky Cupu, soupeři z Kanady podlehla 2:3 v prodloužení

Čeští hokejisté na druhý triumf v historii Hlinka Gretzky Cupu hráčů do 18 let nedosáhli. Přes vyhranou úvodní třetinu podlehli v dramatické finálové bitvě v Břeclavi před 4711 diváky Kanadě 2:3 v prodloužení. Zápas rozhodl až v čase 79:53 Malcolm Spence. Zámořský celek obhájil prvenství a vyhrál již počtyřiadvacáté z 32 ročníků. Češi mají první medaili po šesti letech.

Břeclav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté do 18 let nestačili ve finále Hlinka Gretzky Cupu na Kanadu a získali tak stříbrné medaile | Zdroj: Profimedia

Svěřenci kouče Davida Čermáka začali lépe. V deváté minutě se trochu se štěstím dostal k zakončení Adam Titlbach a otevřel skóre. Ve 13. minutě byli Kanaďané blízko vyrovnání. Zblízka zakončoval Ryder Ritchie, během celého turnaje výborně chytajícímu Jakubu Milotovi ale pomohla horní tyčka.

‚Nemohu o Jalonenovi říct špatné slovo.‘ Hokejisté po vyhazovu reprezentačního trenéra kritizují svaz

Číst článek

V úvodu druhé části čeští mladíci trošku zaspali, jejich čtveřici rozebrali dva Kanaďané a Cayden Lindstrom sám proti Milotovi nezaváhal. Záhy měli domácí ideální možnost vzít si vedení zpět, jenže čtyřminutovou početní výhodu nevyužili.

Před polovinou základní doby hráli přesilovku i Kanaďané, kapitán Berkly Catton vypálil, po velké skrumáži před českým brankovištěm mu kotouč vyplaval přímo na hokejku a Milota neměl šanci zabránit obratu.

Na začátku třetí dvacetiminutovky ujel Spence, blafák do bekhendu ale zakončil vedle branky. Právě Spence se pak v 55. minutě provinil proti pravidlům a Matěj Kubiesa se postaral o vyrovnání. Výsledkově i herně naprosto vyrovnaná partie se tak přelila až do strhujícího prodloužení.

Hra tři na tři nabídla řadu dramatických momentů. Aktivní Maxmilian Curran mohl rozhodnout po 100 sekundách z ideální pozice mezi kruhy, ale nedal. V 73. minutě fauloval Roger McQueen, ostřelování kanadské branky při přesilovce čtyři na tři ale úspěch nepřineslo. Když už se blížil závěr první části prodloužení, ztratil kotouč Ondřej Kos, Spence tentokrát proti Milotovi zkusil blafák do forhendu a rozjásal Kanadu.

V souboji o bronz zdolali Američané v Trenčíně Finy 5:2, a to zejména díky výbornému nástupu, protože už po deseti minutách vedli 3:0. Seveřané se ve druhé třetině dostali na dostřel jediného gólu, ale na víc nedosáhli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít