Fotbal Extra: Soustředění české reprezentace na EURO

Stříbrná Martínková i tenisový debl. Bronz vyskočila gymnastka Ponížilová

Nad síly českého tenisového páru Jan Jirmář a Victor Sklenka byla na univerziádě pouze tchajwanská dvojice. Druhá skončila i rychlochodkyně Eliška Martínková. Naopak o bronzovou medaili se postarala na přeskoku sportovní gymnastka Dominika Ponížilová.

Česká výprava získala na univerziádě další tři medaile

Navázat na semifinálové utkání a otočit vývoj ve svůj prospěch se tentokrát českému deblu nepovedlo. Jan Jirmář a Victor Sklenka podlehli sehranému tchajwanskému páru dvakrát 6:3 a z univerziády si tak odváží stříbrné medaile.

"Kdyby mi tohle někdo řekl před odletem, tak bych mu nevěřil. Mít stříbrnou medaili je parádní pocit. Škoda, že to dneska nevyšlo, ale bohužel to nebyl náš den a soupeři předvedli svoji kvalitu. Hned v prvním gemu vystřelili neskutečné dva returny, prohodili mne po čáře, dobře servírovali a doplňovali se," zhodnotil finálové klání Jirmář.

O třetí medaili pro atletickou výpravu se postarala rychlochodkyně Eliška Martínková. Tu na trase 20 kilometrů předešla pouze soupeřka z Turecka. Studentka Karlovy Univerzity tak zkompletovala medailovou sbírku. "Když jsem ji doháněla, měly jsme před sebou už jenom tři sta metrů. U chůze se musí hlídat i technika a tam měla Turkyně navrch," prozradila.

Čínský kovový zisk slaví i sportovní gymnastka Dominika Ponížilová, která uspěla ve finále přeskoku. Se svými skoky za 13,233 a 12,500 bodu zaostala pouze za dvojicí Japonek a vybojovala tak bronz. "Věděla jsem, že musím skočit ty skoky co nejčistěji. Bylo to hlavně o doskoku, na což jsem se soustředila a vyšlo to," radovala se.

Ondřej Gemov zaplaval na univerziádě ve finále motýlka nový český rekord
zdroj: Twitter/ČAUS

O nový český rekord na trati 200 metrů se ve finále motýlka postaral plavec Ondřej Gemov. A v porovnání se soupeři obsadil 5. příčku. Jeho kolegové v sobotních rozplavbách postoupili do semifinále a o medailové závody teprve usilují.

Naopak svoji cestu na univerziádě zakončily české basketbalistky. V závěrečném zápase o 7. místo porazily v těsné koncovce Brazílii 79:74. S tou sehrají finálový duel i basketbalisté. Česká výprava v Čcheng-tu vybojovala celkově už deset medailí z toho 2 zlaté, 3 stříbrné a 5 bronzových.