Češi se radují z další medaile! Přívratský bere bronz!

Po úspěšném finálovém vystoupení Matěje Rampuly, který na Letních světových univerzitních hrách v čínském Chengu vybojoval v disciplíně 25 m rychlopalná pistole první českou medaili a hned zlatou, se odpoledne čínského času do boje o další cenný kov postavili František Smetana a vlajkonoš české výpravy na zahajovacím ceremoniálu Jiří Přívratský, a to v třípolohové malorážce na vzdálenost terčů 50 m.

Jiří Přívratský šel do finále ze 4. místa kvalifikace s nástřelem 1183. Ve finále od se od první série vkleče držel na předních medailových příčkách. A ty už nepustil do konce soutěže. Po velmi napínavém průběhu soutěže, v níž vždy rozhodují pouhé desetinky, se dostal až do finálního rozstřelu a v něm vybojoval bronzovou medaili! Druhý cenný kov pro českou výpravu ze střelnice v Chengdu Shooting Sport School.

František Smetana se v dopolední kvalifikaci umístil na velmi slibném 3. místě, ale finále mu nevyšlo podle představ. Na rozdíl od svého reprezentačního kolegy se po většinu závodu pohyboval v druhé půlce osmičlenného startovního pole, i když po první sérii vkleče mu patřila velmi nadějná 4. příčka. Nakonec se druhý z českých puškařů v Chengdu umístil na 8. místě, ale postup mezi nejlepší osmičku je rozhodně pro mladého střelce úspěchem.

Ze zlata se v třípolohové malorážce raduje indický reprezentant  Aishwary Tomar a stříbro putuje do USA zásluhou Gavina Barnicka.

V pondělí jsou na programu další dvě disciplíny s českou účastí. Muže čeká disciplína 10 m vzduchová puška, v níž se opět představí oba dva dnešní finalisti z malorážky Jiří Přívratský a František Smetana. Ve sportovní pistoli na 25 m se představí Veronika Schejbalová.

(red,sportovnilisty.cz,Daniela Markupová, foto: Markéta Štenclová, ČAUS)

Hadamczik vyhodil Břízu

19.5.2024 09:00:00

Mistrovství světa v hokeji zatím všechny neuvěřitelně baví, diváci vytváří skvělou kulisu, kterou podporují nejen naši hokejisté svoji hrou, ale i nápaditá režie zábavy přímo v hale. Rakouští rep...