Podmola na Baja555 trápila navigace i přední brzda, přesto byl v Rumunsku druhý

Libor Podmol obsadil i bez asistence druhé místo na dálkové rallye Baja555 v Rumunsku.

Český jezdce tak uspěl v soutěži, která čítalas čtyři etapy a 1500 kilometrů bez asistence. V konkurenci 70 účastníků vyhrál Francouz Jacques de Molayo, Podmol za ním zaostal o 23 minut. Třetí dojel Ital Mateo Bottino  „Jsem rád, že jsem v cíli zdravý a že jsem dojel. První den jsem měl problémy s navigační věží, ve třetím dni jsem etapu vyhrál, což bylo skvělé,“ uvedl jezdec v cíli.

Pro úspěšného freestyle motokrosaře to byla první dálková soutěž od Rallye Dakar. Na rallye Baja555 si poradil i více než 500 kilometrů dlouhou sobotní etapou, která byla zlatým hřebem itineráře tohoto podniku. Byla to o nejdelší etapa v rámci evropských dálkových soutěží.

„Bohužel mi na ní přestala fungovat přední brzda, jel jsem bez ní asi tři sta kilometrů. Pomohlo mi, že jsem se zavěsil za italského jezdce, který startoval za mnou. Díky tomu, jak jsem četl jeho trasu, tak jsem to ubrzdil,“ vysvětlil Podmol, který byl klasifikován i v rámci Evropského poháru.

Podmol bral rumunskou soutěž jako důležitou část přípravy na Dakar. V létě ho ještě čeká show v Košicích, od 18. srpna exhibice na Barum Rallye Zlín s týmem Fesh Fesh a na konci měsíce pak jeho Podmolbros Hometown show, která se přímo u něj doma uskuteční 26. srpna.