Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper se stal potřetí v řadě vítězem cyklistického...

Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper se stal potřetí v řadě vítězem cyklistického závodu Brno-Mikulov-Brno. | foto: ČTK

Adam Ťoupalík potřetí vyhrál cyklistickou klasiku se startem a cílem v Brně

• 0
Adam Ťoupalík vyhrál potřetí za sebou cyklistický závod Brno - Mikulov - Brno, součást Českého poháru a série Visegrádské čtyřky. Jezdec elitního domácího týmu Elkov Kasper zvítězil po 188 kilometrech o šest sekund před Polákem Maciejem Paterským, třetí skončil Márton Dina z Maďarska.

Ťoupalík rozhodující náskok získal v závěru ve stoupání na Špilberk, kde setřásl oba zbylé medailisty a dalšího Poláka Marcina Budziňského. „V posledním stoupání tam šel nejprve jeden z Poláků, ale pohlídal jsem si ho a potom jsem už šel přes něj a nebylo co řešit. Nebyl to vůbec lehký závod, ale věřil jsem si,“ citoval vítěze Český svaz cyklistiky. „Je to jeden z mých oblíbených závodů. Líbí se mi zdejší trať, v tomto období mívám dobrou formu a mám radost, že se mi povedlo znovu vyhrát,“ konstatoval vítěz.

Ťoupalík navázal na triumf z úvodního závodu Visegrádské čtyřky v Maďarsku, kde za ním rovněž dojel Paterski, na Slovensku byl čtvrtý, jen v sobotu v Polsku se neprosadil. V Brně byl druhým nejlepším českým jezdcem Tomáš Jakoubek, Dinův týmový kolega z české stáje ATT Investments dojel šestý. Hned za ním se umístil Michael Kukrle v barvách týmu Felbermayr-Simplon Wels.

Brno - Mikulov - Brno

závod Českého poháru v silniční cyklistice:

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 4:41:41, 2. Paterski (Pol.) -6, 3. Dina (Maď.) -10, 4. Budziňski -13, 5. Brozyna (oba Pol.) -21, 6. Jakoubek (ATT Investments) -22, 7. Kukrle (Felbermayr-Simplon Wels) -25.

Průběžné pořadí (po 5 závodech): 1. Zahálka 150, 2. Boroš 148, 3. Neuman (všichni Elkov Kasper) 119.