Fotbal Extra: Soustředění české reprezentace na EURO

Ťoupalík si potřetí za sebou podmanil cyklistickou klasiku se startem a cílem v Brně

Vítězný "hattrick" na cyklistickém závodě Brno – Mikulov – Brno, který je součástí Českého poháru a série Visegrádské čtyřky, zkompletoval Adam Ťoupalík. Jezdec elitního domácího týmu Elkov Kasper dojel po 188 kilometrech do cíle o šest sekund před Polákem Maciejem Paterským, třetí skončil Márton Dina z Maďarska.

Adam Ťoupalík v cíli závodu Brno – Mikulov – Brno
zdroj: facebook.com/Český svaz cyklistiky

Ťoupalík získal rozhodující náskok v závěru ve stoupání na Špilberk, kde setřásl oba zmíněné medailisty a dalšího Poláka Marcina Budziňského. "V posledním stoupání tam šel nejprve jeden z Poláků, ale pohlídal jsem si ho. Potom jsem už šel přes něj a nebylo co řešit. Nebyl to vůbec lehký závod, ale věřil jsem si," citoval vítěze Český svaz cyklistiky.

"Je to jeden z mých oblíbených závodů. Líbí se mi zdejší trať, v tomto období mívám dobrou formu a mám radost, že se mi povedlo znovu vyhrát," dodal Ťoupalík, který navázal na triumf z úvodního závodu Visegrádské čtyřky v Maďarsku, kde za ním rovněž dojel Paterski – na Slovensku byl následně čtvrtý, jen v sobotu v Polsku se neprosadil.

V Brně byl druhým nejlepším tuzemským jezdcem Tomáš Jakoubek, Dinův týmový kolega z české stáje ATT Investments dojel šestý. Hned za ním se umístil Michael Kukrle v barvách Felbermayr-Simplon Wels.

Brno – Mikulov – Brno, závod Českého poháru v silniční cyklistice:

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 4:41:41, 2. Paterski (Pol.) -6, 3. Dina (Maď.) -10, 4. Budziňski -13, 5. Brozyna (oba Pol.) -21, 6. Jakoubek (ATT Investments) -22, 7. Kukrle (Felbermayr-Simplon Wels) -25.

Průběžné pořadí (po 5 závodech): 1. Zahálka 150, 2. Boroš 148, 3. Neuman (všichni Elkov Kasper) 119.